SK Modřany - SK Újezd Praha 4 1 : 1 (0:1)

20. 5. 2017

SK Modřany - SK Újezd Praha 4   1 : 1 (0:1)

Poté, co jsme se v minulém kole dočkali prvního jarního vítězství, čekal nás v sobotu další krok v boji o záchranu. Na naše hřiště zavítal ambiciózní tým Újezda P-4, který v zimní přestávce prošel velkou obměnou. Na jeho kvalitě to bylo znát zejména v tom, že hrál fotbal, a ne kopanou, jak tomu bylo v dřívější době. Nám se sice po minulém kole zvedlo sebevědomí, ale v prvním poločase to nebylo vůbec znát. Soupeř nás jasně přehrával a zatlačil nás na naší polovinu. Nám se hra příliš nedařila, natož abychom se dostali k nějakému zakončení. Do vedení se dostali hosté ve 27. minutě, když proměnili pokutový kop, nařízený po faulu Petra Pecinovského - 0:1. Další své šance naštěstí soupeř nevyužil a do kabin jsme tak šli s jednogólovým mankem.

Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu, když Pavla Drobílka nahradil Venca Šobotník. Od prvních minut se poměr sil vyrovnával a postupem času jsme převzali plnou iniciativu. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 56. minutě. Ondra Voska dlouhým výkopem hledal naše útočníky. Stoper Újezda chtěl hlavou prodloužit svému míč svému brankáři. Jeho úmysl vystihl Marek Kropelnický a podél vybíhajícího brankáře zavěsil - 1:1. Po vyrovnání jsme se snažili strhnout vedení na svou stranu a nejblíže gólu jsme byli v poslední minutě. To Marek Kropelnický natáhl na velkém vápně ke střele, ale míč jen lízl spojnici břevna a tyče. Po závěrečném hvizdu musela být obě mužstva s dělbou bodů spokojena. Hra nebyla sice příliš urovnaná, ale nasazení a tempo všech hráčů obou soupeřů bylo příkladné. Další záchranářský duel nás čeká v neděli 28.5.2017 v 17 hodin na Stodůlkách.

Sestava: Voska - Drobílek (46. Šobotník), Pecinovský, Šídlo, Pravenec - Hoskovec Petr, Vošta, Pánek, Fulka - Sýkora (67. Hoskovec Martin), Kropelnický
Nenastoupili: Šimončík, Przyczko
Branka: Kropelnický
ŽK: Voska, Šídlo