SK Modřany - SK Libuš 4 : 0 (3:0)

1. 10. 2016

Sobota 1. 10. 2016 byla dnem velkého derby. I ti nejstarší pamětníci marně ve svých hlavách pátrali, kdy naposledy jsme se v mistrovském zápase potkali se sousedem z Libuše. Podle některých to může být hodně přes třicet let. Zvláštní zápas to byl i pro naši trenérskou dvojici, neboť oba byli s Libuší silně spjati. O motivaci teda nebyla nouze, všichni jsme v derby chtěli zvítězit. Malinko nám situaci komplikovalo, že nám z různých důvodů chybělo šest lidí. Naštěstí je náš kádr po letním průvanu dostatečně široký, že ztráty nebyly tak cítit, jak tomu bylo ještě v loňské sezóně. Do samotného zápasu jsme doslova vlétli a již ve třetí minutě jsme se ujali vedení. Libušským hráčům se sice podařilo odvrátit míč po rohovém kopu. Za vápnem se ho ujal Honza Pánek a českou uličkou našel nabíhajícího Karla Kuklu. Ten zatáhl míč do vápna, kde přihrávkou pod sebe našel Jakuba Marka, který umístil střelu na zadní tyč pod břevno a záhy vedeme 1:0.

V 11. minutě jsme zahrávali další rohový kop. Obrana soupeře tentokrát odvrátila míč až k půlící čáře. Tam svoji úlohu nezvládla bránící dvojce Michal Ardelt - Petr Sýkora. Libušský hráč se jich obou lehce zbavil a postupoval sám na branku. Ve velkém vápně chtěl udělal kličku našemu brankáři tak nešikovně, že se sám vytlačil ze střeleckého úhlu a jeho slabou střelu v klidu zkontrolovali vracející se obránci. Hra se okamžitě přesunula na druhou stranu. Honza Przyczko odcentroval do vápna, kde se po zmatcích v obraně Libuše dostal k hlavičce Petr Hoskovec. S jeho zakončením si hostující brankář ještě dokázal poradit, na důraznou dorážku Luboše Martináka byl již krátký. Platilo tak klasické nedáš - dostaneš a po 12- ti minutách vedeme 2:0. Po dojmem rychlého vedení jsme zhruba v polovině poločasu polevili ze svého tlaku a dalo by se říct, že skončil i fotbal. Libuš si nedokázala poradit s naší dobře fungující obranou fází, ani my jsme se nikam nehnali. No, a když jsme ve 39. minutě zvýšili na 3:0, bylo hotovo. To se Martin Vošta postavil na hranici půlícího kruhu k přímému kopu a pokusil se o překvapivé zakončení. Jeho střelu sice hostující obrana zastavila, ale u volného míče byl nejrychleji Michal Ardelt a uklidil jej k tyči za záda bezmocného brankáře. Druhý poločas se hrál vlastně jen z povinnosti. Libuš sice přeskupila své řady a tajně doufala v zázrak, ale ten nepřišel. Vzadu jsme fungovali na jedničku, bohužel jsme se podvědomě šetřili a dopředu se moc nehnali. Zápas se tak spíše jen dohrával. Na nudu se už asi nemohl koukat Honza Pánek, který v 77. minutě převzal ve středu hřiště míč. Přešel přes několik soupeřů a na velkém vápně poslal do protipohybu brankáře umístěnou střelu, která se zastavila až v síti - 4:0. To Libuši definitivně zlomilo vaz a derby znalo předčasně svého vítěze. Třešničku na dort mohl přidat v poslední minutě normální hrací doby Kuba Marek. Po hezké kombinaci se ocitl sám za obranou a brankáře mohl zeptat, kam to chce. Nepochopitelně však netrefil branku a jen mohl chytit za hlavu. To ale nemohlo nic změnit na naší velké radosti po jednoznačném vítězství. Derby je naše a mohlo se jít slavit.
Příští sobotu 8. 10. 2016 se představíme od 16:30 na hřišti Radotína.

Sestava: Voska - Ardelt, Vošta, Kukla, Przyczko - Hoskovec, Marek, Pánek, Sýkora (73. Marku) - Martinák, Pecinovský (86. Srp)
Nenastoupil: Hrouda
Branky: 3. Marek, 12. Martinák, 39. Ardelt, 77. Pánek
ŽK: Marek

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!