SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí Praha 0 : 0 (0:0)

17. 9. 2016

Další zatěžkávající zkouškou nově budovaného týmu byl v sobotu 17. 9. 2016 duel proti jednomu z favoritů soutěže, týmu Podolí. Tento celek se netají postupovými ambicemi, ale nám se podařilo být hostům rovnocenným soupeřem. Ti se jako první dostali k náznaku šance, ale už v úvodu ukázala naše obrana, že favorita čeká těžká práce. V 8. minutě jsme prvně zahrozili my. Martin Vošta se postavil k přímému kopu, z hranice nějakých pětadvaceti metrů. Jeho výživná pumelice letěla přímo k levé tyči, bohužel hosty uchránil skvělým zákrokem jejich gólman. K odraženému míči se za vápnem dostal Jakub Marek, k přesnosti jeho tvrdé střely z první však pár decimetrů chybělo. O dvě minuty později přišla jedna z mála chyb naší obrany. Centr z pravé strany propadl na zadní tyči k nikým nekrytému hráči. Ten se své gólovky však zalekl a z tutové pozice vůbec netrefil branku. Po této šanci se hra přesunula mezi obě šestnáctky, kde probíhal boj o každý metr. Ani jeden ze soupeřů si nedokázal vypracovat vážnější šanci, až přišla 39. minuta a velká příležitost Podolí. Karel Kukla na pravé straně propadl při bránění, čehož využil soupeřův hráč, který se po jeho straně dostal až do vápna. Tam zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče, kterému jeho střelu zblokoval jeden z našich obránců. Při dorážce se vyznamenal Ondra Voska, který vyrazil míč zdánlivě do bezpečí. Ten se však dostal na velké vápno k dalšímu hráči Podolí, který chytrým obstřelem orazítkoval horní tyč branky.

Ve 42. minutě přišel okamžik, který zásadně ovlivnil zbytek zápasu. Na půlící čáře likvidačním skluzem, oběma nohama napřed, sestřelil pravý obránce Podolí Tomáše Pravence a strhla se mela. Bohužel jeden z našich hráčů neudržel emoce na uzdě a do "blázna v kopačkách" rukama strčil. Rozhodčí po vzájemné poradě ukázal na Martina Fulku a poslal jej pod sprchy. Dala se očekávat i červená karta pro onoho blázna, ale v rukou HR se k překvapení nás všech objevila pouze karta žlutá. Nás tak čekala hra v dlouhém oslabení. O poločase došlo v našich řadách hned ke dvěma změnám. Bylo nutné zareagovat na nastalou situaci a lehce přeskupit řady. Druhá půle začala stejně jako ta první, šancí Podolí. Ondra Voska však obětavě vletěl pod nohy útočníka Roberta Jůzka a vůbec mu nedovolil dohrát svou gólovku. V 52. minutě se k přímému kopu z hranice vápna postavil Tomáš Pravenec. Jeho střele přes zeď však chyběla větší přesnost a míč se jen lehce otřel z venku o síť branky. Po zbytek zápasu byla k vidění jen marná snaha Podolí o ohrožení naší branky. Naši hráči jim však nic nedarovali a hosté se k vážnější příležitosti nedostali. Naopak vše mohlo dopadnout jinak. V poslední minutě normální hrací doby jsme od levé čáry zahrávali volný přímý kop. Na centr si za obranu naběhl Karel Kukla a z čista jasna se ocitl sám před brankou. Místo zakončení ale ještě sklepával na Martina Voštu, který na míč bohužel nedosáhl. Mohla to být krásná tečka za vynikajícím výkonem celého mužstva. Bod však bereme všemi deseti, protože jsme víc jak poločas vzdorovali přesilovce soupeře. K dnešnímu výkonu všech našich hráčů stačí říct jediné....děkuji a klobouk dolů. Musíme však zůstat nohama pevně na zemi a pokusit se přivézt nějaký ten bod ze Slivence, kde nastoupíme v neděli 25. 9. od 16:30 k dalšímu zápasu.

Sestava: Voska - Kukla, Šídlo, Pravenec - Sýkora (46. Przyczko), Vošta, Marek, Pánek, Fulka - Kropelnický (46. Hoskovec/90. Ardelt), Martinák (87. Šobotník)