SK Modřany - 1999 Praha 4 : 1 (2:0)

15. 10. 2016

V 8. kole jsme na domácím hřišti přivítali tým 1999 Praha. V průběžné tabulce se hosté nacházeli o bod před námi, tak se dal očekávat vyrovnaný duel. O jeho osudu se však rozhodlo tak záhy, že po šesti minutách bylo, s nadsázkou řečeno, rozhodnuto. Vše mohlo být ale jinak. Již ve 2. minutě mohli jít hosté do vedení. Dlouhým nákopem zahráli přímý kop z poloviny hřiště do našeho vápna. Michal Ardelt neuhlídal svého hráče, který hlavičkou donutil Ondru Vosku předvést na brankové čáře veškeré své umění. Brzký gól přišel na druhé straně. Ve 4. minutě jsme rychle přenesli hru z naší poloviny, Petr Sýkora odcentroval z levé strany do vápna, kde využil hrubky hostující obrany Petr Hoskovec a pohodlně poslal míč do sítě - 1:0. O necelé dvě minuty bylo ještě veseleji. Gól to byl jako z fotbalové učebnice. Tomáš Pravenec křižným balónem nachází Petra Hoskovce. Ten si míč ukázkově zpracuje a z druhého doteku centruje do vápna, na nabíhajícího Luboše Martináka. Jeho první pokus hlavou končí na horní tyčce, dorážka již našla správné místo určení - 2:0.

Rychle nabité vedení naše hráče lehce uspokojilo a úvodní tlak začal mizet do nenávratna. Přestali jsme hrát a jen čekali na chyby soupeře, a že těch bylo požehnaně. Stačilo lehce zatlačit na soupeřovu obranu a ta pod tlakem neustále chybovala. Bohužel naše koncovka byla mizerná, hlavně jsme naše akce zbytečně přehrávali. Když už jsme jednou zjednodušili koncovku, tak střelu Martina Fulky ve 14. minutě zastavila tyč. Jinak naše hra byla dost pasivní a vypadalo to, že se nechceme moc unavit. V naší hře byly i dobré pasáže, ale po rychlém vedení to byla spíš nuda. O poločasové přestávce jsme se snažili hráče opět probudit, ale moc se to nepodařilo. Sice hned v 50. minutě jsme se po další chybě soupeře dostali do zakončení. Luboš Martinák na velkém vápně prostrčil mezi obránci míč na Marka Kropelnického. S jeho dělovkou si dokázal poradit hostující brankář a vyrazil střelu na roh. Po této šanci jsme se opět zatáhli na vlastní polovinu a za naší pasivitu přišel logický trest. Naše stoperská dvojice si neporadila s centrem do vápna. Karel Kukla nešťastně srazil k zemi nabíhajícího protihráče, takže výsledkem byla jasná penalta. 1999 se tak dostává v 56. minutě na kontakt - 2:1. Inkasovaná branka naštěstí pro nás znamená budíček. Začínáme zase napadat soupeřovu rozehrávku a zlepšujeme i pohyb. Odměnou nám byla 70. minuta. Petr Hoskovec posílá přihrávku do velkého čtverce. Tam přichází další kiks obrany, díky kterému se dostává Luboš Martinák k laciné brance - 3:1. Tento gól nás uklidnil a zbytek zápasu si už hlídáme. Značně k tomu pomohl i soupeř, kterému došly poslední zbytky sil a jeho hráči rezignovali. Na cestu jsme jim ještě přibalili v 81. minutě jeden gól. Kuba Marek vystihl váhavou rozehrávku devadesátdevítky a postupoval s míčem u nohy od půlky hřiště, v přečíslení tři na jednoho. Před vápnem nahraje Petru Pecinovskému, který mu po chvilce položí před prázdnou branku přesným centrem míč na hlavu - 4:1. Po spíše průměrném výkonu si připisujeme zasloužené vítězství. Mohlo být ale daleko vyšší, kdybychom nezklamali v koncovce.
Příští kolo odehrajeme v sobotu 22.10. od 15:30 na hřišti Újezdu P-4.

Sestava: Voska - Ardelt, Kukla, Pravenec, Przyczko - Hoskovec (73. Pecinovský), Marek, Fulka, Sýkora (63. Vošta) - Martinák, Kropelnický (85. Hrouda)
Nenastoupil: Pánek

Branky: 4. Hoskovec, 6.,70. Martinák, 81. Marek
ŽK: Kropelnický