SK Modřany – FK Zlíchov 1914 1 : 1 (0:0)

8. 4. 2017

Teprve ve třetím jarním kole jsme se v sobotu 8.4. představili poprvé na jaře na domácím hřišti. Soupeřem nám byl tým ze Zlíchova. Po úvodních dvou porážkách jsme chtěli konečně získat první jarní body. Do utkání jsme vstoupili aktivně a zatlačili hosty na jejich polovinu. V 6. minutě přišla naše první velká šance. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Jirka Šídlo. Jeho gólovou hlavičku zastavil na brankové čáře hráč soupeře. K dorážce se dostal stejný hráč a tentokrát ho na čáře vychytal brankář. Po patnácti minutách se hra vyrovnala a častěji na míči začali býti hosté. Hrálo se však pouze mezi šestnáctkami a oba brankáři neměli mnoho příležitostí se ukázat. Změnu skóre mohla přinést 22. minuta. Od poloviny hřiště šli v přečíslení dva na jednoho Petr Hoskovec a Petr Sýkora. Prvně jmenovaný zatáhl míč až do velkého vápna, ale místo toho, aby se pokusil sám zakončit, snažil se předat míč k Petru Sýkorovi. Ten dostal přihrávku lehce pod nohu a střelou z první přestřelil zívající branku.
Hosté si na svou šanci museli počkat do 44. minuty. Stoprocentní šanci připravil Zlíchovu Honza Przyczko svou pomalou malou domů. Najednou tak šli dva hráči soupeře sami na brankáře. Jeden z nich došel s míčem až před Ondru Vosku a podél něj vybídl svého spoluhráče zasunout míč do prázdné branky. Ten však nepočítal s tím, že by se do jeho zakončení mohl někdo z našich vložit. Fantastickým skluzem dokázal zablokovat střelu Honza Przyczko a sám si tak napsal odpustek nad svou hrubkou. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. V druhé půlce se hra příliš nezměnila. Míč byl sice asi častěji na kopačkách hráčů Zlíchova, ale šance nepřicházely ani na jedné straně. Z ničeho nic se však hosté dostali v 65. minutě do vedení. Od půlící čáry přišel dlouhý nákop do našeho vápna. Tam jeden z našich obránců prohrál hlavičkový souboj. Míč se po prohrané hlavě dostal na malé vápno,  kde na něj číhal nikým nehlídaný útočník a poslal jej za záda bezmocného brankáře – 0:1. Další ránu připravil svým spoluhráčům Petr Pecinovský, který naprosto nesmyslně oplácel a po surovém zákroku musel hlavní rozhodčí vytáhnout červenou kartu. Naše vyhlídky pro zbytek zápasu tak byly dost mizerné. Naštěstí se zbytek hráčů nezlomil a hned v 73. minutě se po centru do vápna dokázal konečně prosadit hlavičkující Jirka Šídlo – 1:1. Vyrovnávající branka dostala hosty lehce do kolen a trvalo jim pár minut, než dokázali šok vstřebat. Ani poté nebylo znát, že mají na hřišti o jednoho muže navíc. Žádný očekávaný tlak se nekonal a nám se dařilo držet soupeřovi hráče v dostatečné vzdálenosti od naší branky. A když jsme se ani my nehrnuli nijak dopředu, skončil zápas spravedlivou remízou 1:1. Příští zápas nás čeká na Velký pátek, kdy se představíme od 10:15 hod. na hřišti Podolí.

Sestava: Voska – Przyczko, Vošta, Šídlo, Pravenec – Hoskovec (77. Ardelt), Pánek, Marku (75. Machala), Sýkora (88. Drobílek) – Pecinovský, Fulka
Nenastoupil: Šimončík
Branka: 73. Šídlo
ŽK: Pravenec, Fulka, Pánek, Šídlo
ČK: Pecinovský