SK Modřany – ČAFC B 4 : 1 (3:0)

3. 6. 2017

Zápasem jara by se dal nazvat duel 24. kola, který jsme odehráli v sobotu 3. června 2017 proti rezervě Čafky. V případě vítězství by se dalo skoro s jistotou mluvit o naší záchraně v 1. A třídě i pro další soutěžní ročník. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a od úvodních vteřin šli za svým cílem. Hned po 34. vteřinách jsme šli do vedení. Marek Kropelnický ze středu hřiště rychle přesunul hru na pravou stranu, kde si nabíhal Martin Fulka. Ten přesným centrem našel na velkém vápně Vencu Šobotníka. Ten prvním dotykem sice špatně zpracoval a balón se dostal do vzduchu. Zády k brance vyhrál hlavičkový souboj s hostujícím obráncem a netradičním způsobem překonal poprvé v zápase brankáře – 1:0. Rychlý gól poněkud poznamenal další průběh hry. Hosté jím byli viditelně zaskočeni, ale my jsme je nechali zbytečně se nadechnout. Hrál se spíš pěší fotbal s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Hostující hráči se snažili procházet před naší branku většinou individuálně a v drtivých případech bez úspěchu. My jsme se po patnácti minutách dostali do provozní teploty a předvedli jsme několik oku lahodících akcí. V drtivé většině to bylo, když jsme drželi míč na zemi a trpělivě si své akce připravovali. Několik takových situací si zasloužilo potlesk, i když nevedly ke druhému gólu. Na ten jsme si museli počkat do 32. minuty. Petr Sýkora rychle hodil aut k nohám Tomáše Pravence. Ten milimetrovým centrem našel ve vápně hlavu nabíhajícího Marka Kropelnického, který nedal brankáři sebemenší šanci – 2:0. Na další branku se nemuselo dlouho čekat. Ve 38. minutě se postavil k rohovému kopu Honza Pánek. Odcentroval na zadní tyč, kde se ocitl nikým nehlídaný Petr Pecinovský a další gól hlavou byl na světě – 3:0.

O poločase byla v kabině asi až příliš uvolněná atmosféra. Tolik srandiček si nikdo z nás dlouho nepamatuje. Z týmu jakoby definitivně spadla obava ze sestupu, na našem přístupu k druhému poločasu to bylo znát. Na jednu stranu je škoda, že jsme i druhou půlku neodehráli v plném nasazení. Na druhou stranu si to tým možná i zaslouží. Zvládl těžkou úlohu v boji o záchranu, tak jim odpočinkový poločas musí každý odpustit. Ale aby si nikdo nedělal starost o dnešní výsledek, dokázali jsme stejně jako v prvním poločase vstřelit branku hned v první minutě. Tentokrát to trvalo o několik vteřin déle, přesně 51 vteřin. Martin Hoskovec prošel ve velkém vápně přes dva soupeře a přesnou přihrávkou vybídl Vencu Šobotníka, dnešního specialistu na rychlé branky, ke čtvrté brance – 4:0. Po této brance přišel náš dlouhý oddechový čas, který trval do konce zápasu. S vysokým vedením v zádech jsme výrazně ubrali na plynu a bylo to spíš dlouhé čekání na závěrečný hvizd. Přestali jsme hrát, no, a když ani hosté nepředváděli bůhví jakou podívanou, byla to pro všechny přítomné velká nuda. Za naší pasivitu přišel v 67. minutě trest. Obrana jen přihlížela k tomu, jak se míč dostává na hranici pokutového kopu k volnému hráči, který se štěstím prostřelil Petra Šimončíka v naší brance. Do konce zápasu si už ani jeden z týmů nepřipravil vyloženou šanci. Jedinou pozitivní věcí bylo, že v 71. minutě nastoupil po dlouhém zranění Luboš Martinák, který si svůj návrat mohl osladit i gólem. Bohužel hlavou netrefil z nadějné pozice míč tak přesně, aby mohl ohrozit branku Čafky. Po závěrečném hvizdu tak už mohla vypuknout naše velká radost a všem spadl velký kámen ze srdce. Dnes první poločas bavil, druhý už jsme jen dohrávali a ušetřili i několik sil. Ty budeme určitě potřebovat v sobotu 10. 6. 2017, kdy od 10:30 nás čeká zápas ve Střešovicích.

Sestava: Voska (61. Šimončík) – Przyczko, Vošta, Pecinovský, Pravenec – Hoskovec Martin (64. Drobílek), Pánek, Fulka, Sýkora – Kropelnický, Šobotník (71. Martinák)
Nenastoupil: Hoskovec Petr
Branky: 1., 46. Šobotník, 32. Kropelnický, 38. Pecinovský
ŽK: Vošta, Kropelnický