SK Libuš - SK Modřany 1 : 1 (0:1)

29. 4. 2017

V sobotu 29.4.2017 náš tým čekalo jarní derby na Libuši. V tomto období procházíme obrovskou krizí, jak už výsledkovou, tak personální. Naším největším nepřítelem je však naše nedisciplinovanost, která nás neskutečně sráží do kolen. Přestože jsme kladli hráčům na srdce, abychom se vyvarovali jakýchkoliv komentářů na adresu rozhodčích, bohužel se mezi námi našel jeden hlupák, který měl potřebu sdělit svůj názor. Nejenže oslabil náš tým v tomto zápase, ale může čekat i několikazápasovou stopku. Úvod samotného utkání byl ve znamení převahy domácích. Ti nás dostali pod tlak sérií rohů a standartních situací, ale k přímému ohrožení naši branky nedošlo. Horší pro nás bylo, že si po dvaceti minutách obnovil zranění Honza Przyczko a my jsme museli nuceně střídat. Na hřiště šel Martin Hoskovec, který sbírá starty výhradně v naší rezervě. Svým výkonem však velice mile překvapil a odvedl až nečekaný výkon. Byl tak již na hřišti, když jsme se dostali ve 28. minutě překvapivě do vedení. Ve skrumáži ve velkém vápně Libuše se nejlépe zorientoval Honza Pánek, který střelou k tyči ukončil náš dlouhý střelecký půst - 0:1. Z branky v soupeřově síti jsme se mohli radovat po dlouhých 225 minutách. Tato branka domácí zmrazila a jejich úvodní tlak byl ta tam. Hrálo se mezi vápny a nikdo na hřišti nedal nikomu nic zadarmo. Bojovnost obou týmů byla příkladná a převládala nad fotbalovostí. První poločas skončil naším, asi překvapivým, vedením.

V kabině, mimo jiné, bylo všem hráčům zdůrazněno, aby se dál vyvarovali jakéhokoliv komentáře na stranu rozhodčích. Tento pokyn asi nevnímal Karel Kukla, který se ve 48. minutě postaral o pokutový kop, vyrovnání - 1:1. Ale ještě si neodpustil chytrý komentář, který věnoval rozhodčímu. Po červené kartě ho vlastní spoluhráči vyprovodili ze hřiště se slovy díků. Nás tak opět čekala dlouhá hra v oslabení. Bohužel je to již několikátý prohřešek proti disciplíně a my si tím akorát kopeme pro sebe vlastní hrob. Penalta se měla pískat o deset minut i na druhé straně. Jirka Šídlo byl v gólové pozici složen na zem zápasnickým chvatem, za který by se nemusel stydět ani Lukáš Krpálek. Píšťalka tentokrát zůstala němá. Zbytek zápasu se proměnil v tuhý boj o vítěznou branku. Ačkoliv nás bylo o jednoho muže méně, nebyla tato nevýhoda nijak znát. Hoši makali a byli domácím víc než důstojným soupeřem. Diváci se v derby dočkali branek, červených karet, emocí. Ale vedlo se v cele férovém duchu. Po zápase si všichni podali ruce a oba týmy byly spokojeni s bodem. My však musíme začít vyhrávat. Sestupové pozice jsou nebezpečně blízko. O body se pokusíme hned v následujícím zápase. Ten nás čeká v sobotu 6.5.2017 v 11:00 hod. v domácím souboji proti Radotínu.

Sestava: Voska - Przyczko (25. Hoskovec Martin/90. Vodrážka), Kukla, Šídlo, Pravenec - Hoskovec Petr, Vošta, Pánek, Sýkora - Marku, Fulka
Nenastoupil: Ardelt
Branka: 28. Pánek
ŽK: Vošta, Hoskovec Martin
ČK: Kukla