SC Radotín - SK Modřany 5 : 1 (1:1)

8. 10. 2016

Druhou říjnovou sobotu nás čekal mistrovský zápas v nedalekém Radotíně. Domácím patří v průběžném pořadí druhá příčka v tabulce, tudíž byli bráni za mírného favorita. My jsme jeli k zápasu s touhou konečně porazit jednoho z favoritů soutěže. Bohužel vyrovnaným soupeřem jsme dokázali být pouze v prvním poločase. Druhá půle byla z naší strany ostudná, proto jsme nakonec odjížděli s debaklem. Přitom začátek zápasu ničemu podobnému nenasvědčoval. Hráli jsme s Radotínem vyrovnanou partii a po úvodním oťukávání jsme šli dokonce ve 28. minutě do vedení. Gólová akce začala ve středu hřiště, kde se k míči dostal Kuba Marek. Ten jej posunul na pravou stranu k Petru Hoskovcovi. Ten si poradil se svým strážcem a na vápně našel nabíhajícího Marka Kropelnického, který si posunul míč na levou nohu a umístil svou střelu na zadní tyč - 0:1.

Ve 31. minutě mohlo být ještě veseleji. Martin Vošta našel na velkém vápně opět Marka Kropelnického. Při jeho střele se vyznamenal domácí brankář a odčinil tak své lehké zaváhání u první branky zápasu. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, když domácí útočník využil zaváhání stoperské dvojice a postupoval sám na branku. S jeho střelou si dokázal poradit Ondra Voska a prozatím tak držel naše naděje. Ve 40. minutě předvedl domácí brankář klíčový zákrok, když reflexivně zlikvidoval střelu Petra Pecinovského. Hra se okamžitě přenesla na druhou stranu, kde se domácí dočkali vyrovnání. Přes naší levou stranu se dostal hráč Radotína až do velkého vápna, kde přihrávkou pod sebe vybídl svého spoluhráče k vyrovnání. Tomu se to, i díky nepřesvědčivému zákroku našeho brankáře,  podařilo 1:1. Do kabin se tak šlo za remízového a zaslouženého stavu. Obě mužstva se snažila bavit svou hrou přítomné diváky a první poločas se musel líbit. Zato druhá půle se vůbec nemohla líbit nám. Z kabiny snad vyšel úplně jiný tým. Domácí nás sfoukli jako svíčku a dělali si na hřišti doslova, co chtěli. Naši hráči kupili jednu individuální chybu za druhou a Radotínu jsme situaci výrazně ulehčili. V naší brance končil jeden míč za druhým a výsledkem toho byl konečný debakl 5:1. O nápravu se musíme pokusit v sobotu 15.10. v 11:00, kdy na našem hřišti přivítáme 1999 Praha.

Sestava: Voska - Ardelt (70. Drobílek), Kukla, Vošta, Pravenec - Hoskovec, Pánek, Marek, Fulka - Kropelnický, Pecinovský (70. Šobotník)
Branka: 29. Kropelnický
ŽK: Voska, Pecinovský, Fulka