FK Zlíchov 1914 - SK Modřany 0 : 2 (0:2)

10. 9. 2016

V sobotu 10. září jsme se poprvé v tomto ročníku představili na soupeřově hřišti. Na Zlíchov jsme vyráželi s touhou odčinit domácí porážku s Tempem. Pro nově tvořící se tým znamenal dnešní zápas další zatěžkávající zkoušku, neboť domácí patřili v loňské sezóně k tomu lepšímu, co soutěž přinesla. Do zápasu jsme šli se stejnou taktikou, která nám přinesla úspěch v posledním zápase na Zlíchově. Jak dnešní zápas ukázal, námi zvolená strategie opět na domácí platila a po výborném kolektivním výkonu přinesla zasloužené tři body. Samotný zápas se hrál za velkého tepla, přesto domácí hýřili od úvodních minut aktivitou. Potom, co jsme přežili jejich první šanci se po deseti minutách začala hra vyrovnávat. Ve 14. minutě přišla i naše první gólovka. Marek Kropelnický si ve velkém vápně poradil s domácím stoperem, ale s jeho střelou si také dokázal poradit brankář Zlíchova. O dvě minuty později zahrozilo na druhé straně. Domácí opět použili svou silnou zbraň, jednoduchý nákop za naší obranu. Na kolmici za Tomáše Pravence si naběhl domácí hráč, který od brankové čáry přihrávkou pod sebe hledal nabíhající spoluhráče. Při obraném zákroku zasáhl Jirka Šídlo tak nešťastně, že předložil míč v ideální pozici hráči soupeře. Ten však s velkou šancí nenaložil dobře a s jeho slabou střelou neměl Ondra Voska výraznější problém.

Ve 21. minutě zčista jasna udeřilo. Luboš Martinák převzal u půlící čáry a podél levé strany prošel až do vápna, kde se dostal k zakončení. S jeho střelou si brankář domácích dokázal ještě poradit, ale na dorážku Marka Kropelnického byl již krátký - 0:1. Netrvalo to ani moc dlouho a následovala gólová pojistka. Tomáš Pravenec ve 26. minutě našel ve vápně přesným pasem Marka Kropelnického. Ten se po zpracování zbavil svou klasickou zasekávačkou obránce a i přes veškerou snahu brankáře dostal míč za jeho záda - 0:2. Dosavadní průběh zápasu s domácími dost zamával a jejich úvodní tlak byl tatam. Ve 40. minutě mohlo být se Zlíchovem ještě hůř. Luboš Martinák mohl využít hrubky stopera, který vložil nohu do přihrávky za obranu a poslal našeho hráče do samostatného úniku. Bohužel chybný verdikt asistenta rozhodčího, který nepřehlednou situaci vyhodnotil v náš neprospěch a akci zastavil. V poslední minutě prvního poločasu mohlo přijít snížení. Hráč Zlíchova se po naší pravé straně prohnal kolem Michala Ardelta a postupoval z boku na bránu. Ondra Voska mu dobře zmenšil střelecký úhel a výborně zneškodnil i následující střelu. Do druhého poločasu změnili domácí rozestavení a nastoupili s evidentní snahou něco s výsledkem udělat. Již ve 49. minutě mohlo být zle. Byli jsme zatlačeni do našeho vápna, kde během několika vteřin přišly hned tři šance Zlíchova. Při první a druhé čaroval Ondra Voska, který zlividoval dvě střely z bezprostřední blízkosti. Při třetí střele se zaskvěl Tomáš Pravenec, který skočil po hlavě do střely a srazil jí na roh. Po něm nás při další gólovce zachránila tyč. Domácí se snažili svůj tlak ještě více stupňovat a vrcholem mu byla 59. minuta. Když to domácím nešlo kombinací, přišla dělovka vypuštěná těsně za vápnem. Při ní předvedl fantastický zákrok Ondra Voska a tygřím skokem vytlačil míč mimo tři tyče do bezpečí. Na domácí začala mírně dopadat deka z neproměněných šancí a hra se opět vyrovnala. My jsme využívali okének v otevřené obraně a snažili se o gólovou pojistku. Své šance nedokázali využít jak oba útočníci, tak například Honza Pánek, či Petr Sýkora. Když už jsme dokázali dostat míč potřetí za záda domácího brankáře, byl Lubošovi Martinákovi odpískán údajný útočný faul. I Zlíchov se snažil, ale ani jednu z nadějných situací nedokázal dotáhnout a naše branka pro ně byla doslova zakletá. V hlavní roli byl Ondra Voska, ale pochvalu dnes zaslouží celý tým. Kolektivní výkon, plný mnoha obětavých zákroků jsme zvládli dobře i po taktické stránce a zaslouženě si odvážíme tři body. V dalším zápase se vracíme na domácí hřiště, kde v sobotu 17. září přivítáme od 11 hodin Podolí.

Sestava: Voska - Ardelt (59. Przyczko), Šídlo, Pravenec - Hoskovec (63. Sýkora), Vošta, Marek, Pánek, Fulka - Martinák, Kropelnický
Nenastoupil: Hrouda
Branky: 21., 26. Kropelnický
ŽK: Kropelnický, Marek, Pravenec, Šídlo