FC Tempo Praha - SK Modřany 1 : 0 (1:0)

1. 4. 2017

Po nepovedeném prvním kole jsme jeli na půdu jednoho z favoritů soutěže s tím, že zde ne-máme co ztratit, naopak můžeme jen získat. Bylo nám jasné, že nemůžeme hrát s domácími otevřenou partii. Chtěli jsme eliminovat nejsilnější zbraně domácích a první poločas jsme tomu přizpůsobili rozestavení a taktiku. Hráli jsme podstatně níž, než je naším zvykem, ale i s tím, že budeme chtít využít každou příležitost k zakončení. První dvě šance zápasu patřily překvapivě nám. Nejprve si na dlouhý pas Honzy Przyczka naběhl Marek Kropelnický a střelou z první jen těsně minul pravou tyč domácí branky. V páté minutě se už konstrukce domácí svatyně plně rozezvučela. Honza Pánek se pokusil zaskočit z přímého kopu brankáře Tempa. Všichni očekávali centr do vápna, ale přišla tvrdá střela, kterou zastavila horní tyčka. To domácí se ze své první příležitosti dočkali hned branky. Na půlce hřiště neabsolvoval souboj Petr Hoskovec, přišla rychlá kolmice mezi stopery, na kterou si naběhl domácí útočník, který chytrým zakončením poslal Tempo do vedení - 1:0.

Po úvodní brance se pokračovalo v režii Tempa. Naši hráči dál trpělivě dodržovali stanovenou taktiku a nikam se nehnali. Domácí byli většinu prvního poločasu na míči, my se dostávali na jejich polovinu jen sporadicky. I když mělo Tempo územní převahu, velkou šanci v prvním poločase si vypracovali již jen jednu. Při té nás podržel Ondra Voska. Ještě jednou dostali domácí míč do naší sítě, ale pro avizovaný ofsajd nemohla branka platit. Několik minut před odchodem do šaten jsme dostali možnost zahrávat přímý kop z něja-kých dvaadvaceti metrů. K míči se opět postavil Olda Pánek a technickou střelou přes zeď chtěl ohrozit branku. Míč zastavil nad hlavou domácí hráč s největší pravděpodobností rukou, ale zahrával se pouze rohový kop. Poločas skončil zaslouženým vedením domácích, ale my jsme rozhodně neztráceli naději.
O poločasové přestávce jsme upravili taktiku a připravili hráče i na změnu rozestavení, která měla v průběhu hry přijít. Druhý poločas jsme začali opět s trpělivou hrou, ale vysunuli výš obranný blok a hráči středové řady měli za úkol napadat rozehrávku Tempa už v jejím zárodku a dostat tak ze hry jejich středovou formaci. Najednou měli domácí na vše méně času a na jejich kopačky se začala vkrádat nejistota. Přesto si vypracovali dvě stoprocentní šance, které jsme díky brankáři a velké porci štěstí přežili. Po hodině hry přišla plánovaná změna rozestavení a s ní se změnil dosavadní průběh hry. Najednou jsme to byli my, kdo určoval ráz zápasu. S tím začali přicházet i šance a domácí se čím dál častěji dostávali do úzkých. Obrovskou šanci k vyrovnání měl po střele Marka Kropelnického, když brankář jeho pokus neudržel, Martin Fulka. Ovšem i prázdná branka mu byla malá a ze sedmi metrů míč skončil ne v síti, ale nad brankou. Při další naší šanci jsme už zvedali ruce nad hlavu. Jeden z našich hráčů z hranice malého vápna tvrdě vypálil, prostřelil i brankáře, který proti střelci vyrazil. Míč, který letěl do branky však nešťastně zastavila hlava Michala Ardelta, který nemohl na prudkou střelu reagovat a vlastně tak předvedl nejlepší brankařský zákrok Tempa v utkání. V posledních deseti minutách jsme šli do absolutního rizika a definitivně otevřeli obranu a začali hrát na tři útočníky. Tempo tím mělo možnost využít našich otevřených okének, ale jejich možnosti vždy skončili na vlastní neschopnosti. Nám se přes závěrečný drtivý tlak bohužel vyrovnat nepodařilo. Kdyby tomu bylo jinak tak věřím, že bychom si odvezli všechny body. Domácí byli evidentně zaskočeni naší náhlou změnou hry a s blížícím se koncem jim překvapivě docházeli síly. I přes prohru jsme opouštěli hřiště s hlavou nahoře. Zejména za výkon v druhém poločase se nemusíme vůbec stydět. Snad v dalších zápasech potvrdíme svou kvalitu i bodově. Bohužel nás neustále sráží tréninková morálka. I přes důrazné pohovory je účast na trénincích hrozivá. Pokud však nebudou chtít začít pracovat sami hráči, nikdo s tím nic neudělá!
Příští zápas - sobota 8.4., 11:00 Modřany - Zlíchov.

Sestava: Ondřej Voska – Jan Przyczko, Karel Kukla, Petr Pecinovský, Tomáš Pravenec (K) – Petr Hoskovec (46. Michal Ardelt), Martin Vošta, Jan Pánek, Martin Fulka, Petr Sýkora (83. Dominik Vobořil) – Marek Kropelnický

ŽK: Martin Vošta, Tomáš Pravenec