ČAFC Praha B - SK Modřany 3 : 2 (2:1)

6. 11. 2016

ČAFC Praha B  - SK Modřany 3 : 2 (2:1)

V neděli 6. listopadu nás čekal další mistrovský zápas. Naším soupeřem byla domácí rezerva pražských ČAFC. Bohužel i v tomto zápase se potvrdilo, jak nám nesedí nedělní odpolední zápasy a zaslouženě jsme odjížděli bez bodů. Náš výkon byl špatný a neomlouvá nás ani fakt, že nám opět chybělo z různých důvodů šest hráčů. V zápase jsme tahali za kratší konec, i když soupeř byl rozhodně k poražení. Zápas se hrál na umělé trávě, za umělého osvětlení a do první šance zápasu jsme se dostali ve 4. minutě my. Po rohovém kopu nejprve domácí hráč zastavil na brankové čáře první střelecký pokus, při dorážce zklamal Jirka Šídlo, když ze dvou metrů hlavou přestřelil. V 9. minutě o sobě dala vědět Čafka. S nepříjemnou střelou z 25 metrů si u své pravé tyče dokázal poradit Ondra Voska. O minutu později již šli domácí do vedení. Využili naší ztráty na půlící čáře, kdy jsme mohli jít do rychlého protiútoku do otevřené obrany. Místo toho soupeř využije volného prostoru na naší levé straně a podnikne protiakci. Přijde přihrávka na přední tyč a přesné zakončení k tyči – 1:0. S vyrovnáním jsme přispěchali ve 21. minutě. Martin Fulka odcentroval od rohového praporku a na malém vápně našel nikým nekrytého Luboše Martináka, pro kterého nebyl problém hlavou srovnat skóre – 1:1.

Ani vyrovnávající branka nás však neprobudila. Všude jsme byli pozdě, chyběl nám pohyb o nějaké kombinaci ani nemluvě. Domácí sice nijak nevynikali, ale nelze jim upřít snaha. Nejen proto byli lepším celkem, který se dostal ve 38. minutě do vedení. To došlo v našem velkém vápně k souboji Honzy Przyczka s útočníkem Čafky, po kterém se ocitl domácí hráč na zemi. Rozhodčí posoudil situaci jako faul a ukázal na značku pokutového kopu. Velká škoda, že domácí hráč nenašel v sobě dost odvahy a neřekl nahlas to, co potom tiše šeptal po zbytek zápasu. Fair-play šla stranou a jeho spoluhráč penaltu bezpečně proměnil – 2:1. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, ale náš výkon se nezměnil. Sice jsme hned ve 47. minutě mohli vyrovnat, kdy gólovou střelu Jakuba Marka zastavil na brankové čáře domácí obránce. To však bylo z naší strany na dlouhé minuty vše. Živěji bylo spíš před naší brankou, ale domácí dlouho nedokázali své šance využít. To platilo pouze do 70. minuty. Po nešťastném odrazu se dostal míč za naší obranu, odkud se pomalu vracel útočník ČAFC. Ten s darovanou příležitostí naložil nejlépe, jak mohl a pohodlně zvýšil na 3:1. Kdo čekal nějaký náš tlak, ten musel být zklamán. S dlouhými nákopy si lehce poradili domácí zadáci o nějaké kombinaci z naší strany nemohla být ani řeč. Zápasem jsme se vyloženě protrápili a nic na tom nezměnila ani poslední vteřina zápasu a gól Davida Machaly na konečných 3:2.
Příští kolo je na programu v sobotu 12.11., kdy na svém hřišti přivítáme od 11 hodin lídra tabulky ze Střešovic.

Sestava: Voska – Przyczko, Kukla, Šídlo, Ardelt (72. Sýkora) – Vošta, Marek – Hoskovec (68. Machala), Pánek, Fulka – Martinák
Branky: 21. Martinák, 91. Machala
ŽK: Martinák