A.F.K. Slivenec - SK Modřany 2 : 1 (2:0)

25. 9. 2016

Doslova žalostný výkon jsme předvedli v neděli 25. 9. 2016 na hřišti Slivence. Jak bylo mužstvo chváleno za předešlé výkony, tentokrát vyloženě zklamalo a zaslouženě jsme odešli poraženi. Přitom začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že nás čeká velké utrpení. V prvních minutách jsme drželi míč na svých kopačkách a pokoušeli se o kombinační hru. Bohužel to vše skončilo šancí ve 12. minutě. To Honza Pánek kolmou přihrávkou mezi obránce vybídl k zakončení Petra Hoskovce. Jeho slabá střela levou nohou doskákala vedle pravé tyče mimo branku. Po této příležitosti jsme se jako mávnutím kouzelného proutku ze hřiště zcela vytratili a naprosto nesmyslně se zatáhli do obrany. Soupeř toho využil a zatlačil nás do hluboké defenzívy. Dlouho jsme si koledovali o inkasovanou branku a se štěstím jsme přežili několik slibných příležitostí domácích.

Logický trest za naší zbabělou hru přišel ve 28. minutě. Domácí zahrávali v blízkosti našeho vápna přímý kop. S prvním pokusem si poradila naše zeď, ale nepovedená opakovaná střela se šťastně odrazila k hráči Slivence, který se ocitl zcela sám za naší obranou, která vystupovala proti míči ven z vápna. Střelec nedal našemu brankáři sebemenší šanci a poslal domácí do zaslouženého vedení - 1:0. Obraz hry po první brance zůstal zcela nezměněn. S chutí hrající domácí se dál tlačili před naší branku, čemuž jim výrazně napomáhal náš mdlý výkon. Další pohroma přišla ve 41. minutě. Soupeřův hráč lehce prošel přes Karla Kuklu do našeho vápna. Tam špatně vyhodnotil situaci Jiří Šídlo, který zbytečným vystoupením opustil svůj prostor. Do volného prostoru před brankou přilétl přesný centr a zakončení hlavou k tyči posunulo domácí vedení na 2:0. I přes mizerný výkon mužstva jsme mohli jít do kabin s lepší náladou. To by však musel v poslední minutě proměnit svou gólovku Luboš Martinák. Souboj s domácím brankářem však nezvládl a do kabin jsme tak šli s hlavama dole. Do druhého poločasu bylo nutné něco změnit. Sáhli jsme hned k dvojímu střídání a zejména ke změně rozestavení. Sice výkon týmu nebyl stále dobrý, ale podařilo se nám zastavit domácí v jejich ofenzivních choutkách. Hrálo se zejména mezi šestnáctkami, nám se ale nedařilo dlouhé minuty nic vymyslet. Kontaktní gól přesto přišel. Běžela 65. minuta a měli jsme výhodu rohového kopu. Míč, který propadl přes malé vápno, vracel do ohně Martin Vošta. Dřív než domácí brankář byl u něj Luboš Martinák a usměrnil jej do sítě - 1:2. Měli jsme tak víc jak pětadvacet minut na to, pokusit se z výsledkem něco udělat. Čáru přes rozpočet nám udělal minutu po vstřeleném gólu druhý žlutý faul Jirky Šídla a nás čekala hra v oslabení. Ta však trvala pouhých pět minut a to do doby, než se nechal vyloučit po druhé žluté i domácí hráč. Šli jsme tak do velkého rizika a vsadili vše na útok. Domácím zjevně docházely síly, ale hrozili po dlouhých odkopech z brejků, kterých měli bezpočet. Snažili se využít otevřené obrany, nás držel nad vodou Ondra Voska, který několik nájezdů zneškodnil. Rušno bylo i na druhé straně, zvláště v 74. minutě. To Honza Pánek zahrával z prostoru kolem rohového praporku volný přímý kop. Centr proletěl kolem chybujícího brankáře a odrazil se zpět do hřiště. K volnému míči nejrychleji přispěchal David Machala a přes dobíhajícího soupeře dotlačil balón do sítě. Naší radost překazil zvednutý praporek a branka nebyla pro domnělý ofsajd uznána. Marné byly naše oprávněné protesty, neboť na druhé tyči situaci sledoval jeden hráč domácích a na brankové čáře se pohyboval gólman Slivence. Na druhou stranu sporná situace byla o několik minut dříve i na druhé straně, kdy byla asi domácím odepřena penalta. Sice jsme až do konce zápasu měli platonický tlak, ale gólovka žádná. Je možné, kdyby nám byla uznána vyrovnávající branka, tak dotáhneme zápas k vítězství. Slivenci totiž těžce došly síly a konec zápasu ubojovali na morál. Přesto je jejich vítězství zcela zasloužené. Měli víc šancí, po většinu zápasu byli lepší, ale hlavně víc chtěli. Naopak my jsme podali zatím náš nejhorší výkon, zvlášť první poločas byl vyloženě ostudný. Někteří hráči se musí nad sebou zamyslet, zejména nad svou životosprávou před utkáním. Příští sobotu, 1. 10. 2016, nás čeká na domácím hřišti velké derby proti SK Libuš. Výkop zápasu je tradičně v 11:00.

Sestava: Voska - Kukla (46. Ardelt), Šídlo, Pravenec - Przyczko (64. Machala), Vošta, Marek (82. Pecinovský), Pánek, Hoskovec (46. Sýkora) - Martinák, Kropelnický
Branka: 65. Martinák
ŽK: Pravenec, Šídlo, Marek, Pánek, Sýkora
ČK: Šídlo