A.F.K. Slavoj Podolí – SK Modřany 5 : 0 (2:0)

14. 4. 2017

Před zápasem s AFK Podolí jsme museli řešit obrovské problémy se sestavou. Ať už z pracovních, rodinných, zdravotních nebo disciplinárních důvodů jsme postrádali hned sedm hráčů. Ze zálohy jsme tak museli povolat Jaroslava Babicu a na lavičce náhradníků nám kromě náhradního brankáře seděl pouze šestnáctiletý Dominik Vobořil. Přesto jsme nechtěli dát svou kůži lacino. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a podnikat nebezpečné výpady na soupeřovu polovinu. Začátek utkání byl překvapivě ve znamení naší aktivity. Přes několik rohových kopů jsme se však nedokázali do vážnější šance dostat. Když už jedna střela letěla nádherně k levé tyči, předvedl výborný zákrok brankář Podolí. Po nečekaném úvodu zápasu začali být aktivnější domácí. Ale naše obrana dlouhé minuty pracovala spolehlivě.
Ve 25. minutě byl v našem velkém vápně dohrán Jarda Babica. Rozhodčí však nechal překvapivě pokračovat ve hře a chvilky naší nepozornosti využil domácí záložník, který krásnou střelou a s pomocí břevna dostal domácí do vedení – 1:0. I přes obdrženou branku jsme se snažili hrát dál trpělivě, ale příliš se nám nedařilo držet míč ve své moci. Podolí hrálo aktivně, tlačilo se stále před naší branku, ale pojišťující gól ne a ne přijít. Muselo si tak počkat do 43. minuty. Bohužel i této brance předcházel faul na našeho hráče. I přesto, že rozhodčí nepískal, měli jsme ještě spoustu příležitostí rychlou akci Podolí zastavit, ale nezastavili – 2:0.
Po této brance neudržel nervy Marek Kropelnický, který byl právě tím hráčem, na kterého byl neodpískaný faul. Hanlivým výrazem na adresu asistenta rozhodčího si řekl o červenou kartu a opět jsme museli dohrávat v početní nevýhodě. Naštěstí za pár vteřin přišel poločasový hvizd a my jsme měli šanci uklidnit horké hlavy. Bohužel jsme všichni ztratili chuť do hry a na výkonu v druhém poločase to bylo hned vidět. Domácí brzo pochopili, že proti nim stojí odevzdaný soupeř, jehož hráči se nejvíc těší na konec zápasu. Hra upadla do hlubokého podprůměru. Podolí mělo tak volnou cestu k dalším třem gólům v naší síti. Několik příležitostí dokázali ještě domácí zahodit, přesto zápas skončil debaklem 5:0. Dnešní zápas jsme prohráli hlavně v hlavách. Po několika výrocích rozhodčích jsme se nechali zcela rozhodit. Do dalších bojů si z tohoto, po všech stránkách nepovedeného zápasu, musíme vzít ponaučení. To, že zápasy rozhodují lidé, kteří to neumí, nemůže být pro nás všechny fakt, který nás tak vyvede z míry. Potřebujeme tak zapracovat na vlastní psychice a do příštího zápasu musíme doufat, že se vrátí někdo z chybějících hráčů. Další kolo – sobota 22.4. v 11:00 hod., Modřany – Slivenec.

Sestava: Voska – Przyczko, Babica, Šídlo, Pravenec – Hoskovec, Pánek, Vošta, Fulka, Ardelt (62. Vobořil) – Kropelnický
Nenastoupil: Šimončík
ŽK: Babica
ČK: Kropelnický