1999 Praha – SK Modřany 0 : 1 (0:1)

14. 5. 2017

Jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny nás čekal v neděli 14. května 2017 na Děkance, kde hraje své domácí zápasy celek 1999 Praha. Jarní výsledkové trápení zapříčinilo, že jsme zabředli do boje o záchranu. Hůř na tom byl domácí tým, který se momentálně nachází až na úplném dně tabulky. Hrálo se tak o šest bodů a hlavně o zvýšení sebevědomí do zbytku sezóny. Před zápasem probíhaly na hřišti SK Praha atletické závody a zejména vrhačské disciplíny se výrazně podepsaly na kvalitě trávníku. O tom se mohl přesvědčit hned ve druhé minutě Ondra Voska, když míč letící mu do rukou nabral po dopadu na zem tak nečekaný odskok, že náš brankář zachraňoval jen s vypětím všech sil před brankovou čárou. To byla v prvním poločase vlastně jediná vážnější věc před naší brankou. Šance přicházely jen na straně druhé a hned ta první skončila vedoucí, a jak se nakonec ukázalo, i vítěznou brankou. Běžela 12. minuta a Martin Vošta našel přesným centrem na levé straně Martina Fulku. Ten se zbavil svého obránce a přesnou přihrávkou pod sebe našel Petra Hoskovce. Při jeho zakončení se moc nevyznamenal domácí brankář, ale to nám vůbec nevadilo – 0:1. Hned o dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Petr Sýkora převzal na hranici ofsajdu míč, se kterým pak postupoval sám na brankáře. Ten jeho střelu dokázal vyrazit jen před Lea Marku, který zakončoval do prázdné branky. Jeho slabou střelu však dokázal na brankové čáře zastavit vracející se obránce. Ve 30. minutě opět po levé straně Martin Fulka, přihrávkou pod sebe našel Lea Marku, který svou střelu z první opřel pouze o levou tyč. Branková konstrukce se ozvala i ve 38. minutě. Levá tyč zachránila domácí po průniku a střele Petra Sýkory. Dorážku Lea Marku však opět zastavil bek soupeře na brankové čáře. Do kabin se tak šlo za našeho hubeného vedení.

Do druhého poločasu nahradil zraněného Petra Hoskovce Michal Ardelt a nás ještě čekala těžká dřina. Domácí začali hrát tak, že už nemají co ztratit a na nás lehla deka. Hráli jsme pasivně, nedokázali podržet míč a strach byl z nás evidentně cítit. Naštěstí celkem slušně fungovala obrana a hlavně domácí byli v koncovce jaloví. Dvakrát se dokázali dostat v bezprostřední blízkosti do zakončení hlavou, ale ani jednou z malého vápna netrefili branku. Ostatní jejich střely končily většinou vysoko nad brankou. Náš výkon směrem dopředu byl doslova žalostný. Na hráčích byla patrná zjevná obava o výsledek a odehráli jsme asi náš nejhorší jarní poločas. Jedinou gólovku si vypracoval těsně před svým odchodem ze hřiště Petr Sýkora. Poté, co se zbavil obránce, šel sám na branku, ale jeho střela skončila vedle tyče. Avšak ani celek domácích také neprožívá nejlepší období, tak se nějaký velký tlak nekonal a po závěrečném hvizdu nám všem spadl ze srdce velký balvan. Po utrápeném výkonu si připisujeme velmi důležité vítězství a kabinou se po dlouhé době mohl rozeznít vítězný pokřik, který si všichni v kabině náležitě užili. Vyhráno však zdaleka nemáme. Dnešní body budeme chtít potvrdit i další týden, kdy k nám v sobotu 20. 5. 2017 dorazí tým Újezd Praha 4. Výkop zápasu je stanoven na tradičních 11:00 hod.

Sestava: Voska – Przyczko, Pecinovský, Šídlo, Pravenec – Hoskovec Petr (46. Ardelt), Vošta, Pánek, Fulka – Sýkora (76. Hoskovec Martin), Marku
Branka: 12. Hoskovec Petr
ŽK: Sýkora