Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2016/2017

Příspěvky

SK Střešovice – SK Modřany 6 : 1 (3:0)

10. 6. 2017

SK Střešovice – SK Modřany 6 : 1 (3:0)

V předposledním kole jsme jeli v okleštěné sestavě do Střešovic, kde nás čekal druhý tým tabulky. Přestože se ze zápasu omluvilo hned sedm hráčů, chtěli jsme se pokusit zabojovat o slušný výsledek. Bohužel tentokrát zůstalo jen u zbožného přání. Zápas se nám hrubě nevyvedl a odvážíme si zasloužený debakl. Domácí nás jednoznačně předčili v bojovnosti, agresivitě a hlavně chuti. Hrálo se na umělé trávě, která má daleko menší rozměry, než klasické hřiště ve Střešovicích, které prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Na první gól v naší síti se nemuselo dlouho čekat. Už v první minutě využili domácí hráči zaváhání Honzy Przyczka a dostali se pohodlně do vedení. První poločas jsme byli pod stálým tlakem a výsledkem tomu byly další dvě branky v naší síti. U obou neměl čisté svědomí Ondra Voska, kterému dnešní zápas vůbec nevyšel. Jak byl ve většině zápasů naší oporou, tentokrát se výrazně podepsal pod dnešní debakl.

 

SK Modřany – ČAFC B 4 : 1 (3:0)

3. 6. 2017

SK Modřany – ČAFC B 4 : 1 (3:0)

Zápasem jara by se dal nazvat duel 24. kola, který jsme odehráli v sobotu 3. června 2017 proti rezervě Čafky. V případě vítězství by se dalo skoro s jistotou mluvit o naší záchraně v 1. A třídě i pro další soutěžní ročník. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a od úvodních vteřin šli za svým cílem. Hned po 34. vteřinách jsme šli do vedení. Marek Kropelnický ze středu hřiště rychle přesunul hru na pravou stranu, kde si nabíhal Martin Fulka. Ten přesným centrem našel na velkém vápně Vencu Šobotníka. Ten prvním dotykem sice špatně zpracoval a balón se dostal do vzduchu. Zády k brance vyhrál hlavičkový souboj s hostujícím obráncem a netradičním způsobem překonal poprvé v zápase brankáře – 1:0. Rychlý gól poněkud poznamenal další průběh hry. Hosté jím byli viditelně zaskočeni, ale my jsme je nechali zbytečně se nadechnout. Hrál se spíš pěší fotbal s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Hostující hráči se snažili procházet před naší branku většinou individuálně a v drtivých případech bez úspěchu. My jsme se po patnácti minutách dostali do provozní teploty a předvedli jsme několik oku lahodících akcí. V drtivé většině to bylo, když jsme drželi míč na zemi a trpělivě si své akce připravovali. Několik takových situací si zasloužilo potlesk, i když nevedly ke druhému gólu. Na ten jsme si museli počkat do 32. minuty. Petr Sýkora rychle hodil aut k nohám Tomáše Pravence. Ten milimetrovým centrem našel ve vápně hlavu nabíhajícího Marka Kropelnického, který nedal brankáři sebemenší šanci – 2:0. Na další branku se nemuselo dlouho čekat. Ve 38. minutě se postavil k rohovému kopu Honza Pánek. Odcentroval na zadní tyč, kde se ocitl nikým nehlídaný Petr Pecinovský a další gól hlavou byl na světě – 3:0.

/Více v celém článku/

 

Sokol Stodůlky - SK Modřany 0 : 4 (0:2)

28. 5. 2017

Sokol Stodůlky - SK Modřany 0 : 4 (0:2)

Za tropického vedra jsme nastoupili v poslední květnovou neděli k dalšímu zápasu. Do Stodůlek jsme jeli s touhou potřetí v řadě bodovat a udělat tak další krok k záchraně. Věděli jsme, že nás bude čekat nejen těžký soupeř, ale i terén. Ten nakonec nebyl tak špatný, jak tomu bývalo v předchozích letech. V úvodu zápasu se oba týmy oťukávaly a dlouho se čekalo na první šanci zápasu. Obrany však na obou stranách pevně strážily své brankové území. Hrozilo se tak zejména ze standartních situací a ze střel z větší vzdálenosti. Ani jednomu z týmů se nedařilo ten druhý nějak překvapit, natož si vypracovat vážnější šanci. Bylo to klasické čekání na první gól. To skončilo ve 35. minutě a k naší radosti skončil míč v síti domácích. Leo Marku vybojoval na levé straně míč. Přesným centrem za domácí obranu našel prostor, do kterého si naběhl Marek Kropelnický, který chytrou střelou z vápna překonal bezmocného brankáře - 0:1. O pět minut později přišel další tvrdý úder pro domácí tým. Tomáš Pravenec poslal od rohového praporku centr do malého vápna. Tam jej domácí borec lehkou tečí prodloužil na zadní tyč, kde si nabíhal Petr Pecinovský. Jestli dostal míč do sítě hlavou, nebo hrudníkem je jedno, ale vedeme 0:2.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany - SK Újezd Praha 4 1 : 1 (0:1)

20. 5. 2017

SK Modřany - SK Újezd Praha 4   1 : 1 (0:1)

Poté, co jsme se v minulém kole dočkali prvního jarního vítězství, čekal nás v sobotu další krok v boji o záchranu. Na naše hřiště zavítal ambiciózní tým Újezda P-4, který v zimní přestávce prošel velkou obměnou. Na jeho kvalitě to bylo znát zejména v tom, že hrál fotbal, a ne kopanou, jak tomu bylo v dřívější době. Nám se sice po minulém kole zvedlo sebevědomí, ale v prvním poločase to nebylo vůbec znát. Soupeř nás jasně přehrával a zatlačil nás na naší polovinu. Nám se hra příliš nedařila, natož abychom se dostali k nějakému zakončení. Do vedení se dostali hosté ve 27. minutě, když proměnili pokutový kop, nařízený po faulu Petra Pecinovského - 0:1. Další své šance naštěstí soupeř nevyužil a do kabin jsme tak šli s jednogólovým mankem.

/Více v celém článku/

 

1999 Praha – SK Modřany 0 : 1 (0:1)

14. 5. 2017

1999 Praha – SK Modřany 0 : 1 (0:1)

Jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny nás čekal v neděli 14. května 2017 na Děkance, kde hraje své domácí zápasy celek 1999 Praha. Jarní výsledkové trápení zapříčinilo, že jsme zabředli do boje o záchranu. Hůř na tom byl domácí tým, který se momentálně nachází až na úplném dně tabulky. Hrálo se tak o šest bodů a hlavně o zvýšení sebevědomí do zbytku sezóny. Před zápasem probíhaly na hřišti SK Praha atletické závody a zejména vrhačské disciplíny se výrazně podepsaly na kvalitě trávníku. O tom se mohl přesvědčit hned ve druhé minutě Ondra Voska, když míč letící mu do rukou nabral po dopadu na zem tak nečekaný odskok, že náš brankář zachraňoval jen s vypětím všech sil před brankovou čárou. To byla v prvním poločase vlastně jediná vážnější věc před naší brankou. Šance přicházely jen na straně druhé a hned ta první skončila vedoucí, a jak se nakonec ukázalo, i vítěznou brankou. Běžela 12. minuta a Martin Vošta našel přesným centrem na levé straně Martina Fulku. Ten se zbavil svého obránce a přesnou přihrávkou pod sebe našel Petra Hoskovce. Při jeho zakončení se moc nevyznamenal domácí brankář, ale to nám vůbec nevadilo – 0:1. Hned o dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Petr Sýkora převzal na hranici ofsajdu míč, se kterým pak postupoval sám na brankáře. Ten jeho střelu dokázal vyrazit jen před Lea Marku, který zakončoval do prázdné branky. Jeho slabou střelu však dokázal na brankové čáře zastavit vracející se obránce. Ve 30. minutě opět po levé straně Martin Fulka, přihrávkou pod sebe našel Lea Marku, který svou střelu z první opřel pouze o levou tyč. Branková konstrukce se ozvala i ve 38. minutě. Levá tyč zachránila domácí po průniku a střele Petra Sýkory. Dorážku Lea Marku však opět zastavil bek soupeře na brankové čáře. Do kabin se tak šlo za našeho hubeného vedení.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany – SC Radotín 1 : 2 (0:2)

6. 5. 2017

SK Modřany – SC Radotín 1 : 2 (0:2)

V dalším kole zavítal v sobotu 6. 5. 2017 na naše hřiště tým z Radotína. Ten se v průběžné tabulce nachází v horních patrech, naopak náš tým se propadá níž a níž. Přestože naše hra není úplně špatná, trápíme se v koncovce, a proto se nám výsledkově vůbec nedaří. Bohužel zářným příkladem tomu byl i dnešní zápas s Radotínem. Po většinu utkání se hrálo na polovině Radotína, přesto opět odcházíme ze zápasu s nulou. Zápas rozhodl vlastně první poločas. Hosté byli dvakrát před naší brankou a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením. První branka padla ve 29. minutě a předcházelo jí hned několik našich chyb. Špatně vystavená ofsajdová past, kdy Petr Hoskovec nezůstal stát s obranou, špatný výběh gólmana a nakonec nedůraz v souboji na brankové čáře – 0:1. Druhý gól padl ve 42. minutě, po jediném rohu Radotína, kdy jsme nezachytili náběh hráče, který hlavou poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

/Více v celém článku/

 

SK Libuš - SK Modřany 1 : 1 (0:1)

29. 4. 2017

SK Libuš - SK Modřany 1 : 1 (0:1)

V sobotu 29.4.2017 náš tým čekalo jarní derby na Libuši. V tomto období procházíme obrovskou krizí, jak už výsledkovou, tak personální. Naším největším nepřítelem je však naše nedisciplinovanost, která nás neskutečně sráží do kolen. Přestože jsme kladli hráčům na srdce, abychom se vyvarovali jakýchkoliv komentářů na adresu rozhodčích, bohužel se mezi námi našel jeden hlupák, který měl potřebu sdělit svůj názor. Nejenže oslabil náš tým v tomto zápase, ale může čekat i několikazápasovou stopku. Úvod samotného utkání byl ve znamení převahy domácích. Ti nás dostali pod tlak sérií rohů a standartních situací, ale k přímému ohrožení naši branky nedošlo. Horší pro nás bylo, že si po dvaceti minutách obnovil zranění Honza Przyczko a my jsme museli nuceně střídat. Na hřiště šel Martin Hoskovec, který sbírá starty výhradně v naší rezervě. Svým výkonem však velice mile překvapil a odvedl až nečekaný výkon. Byl tak již na hřišti, když jsme se dostali ve 28. minutě překvapivě do vedení. Ve skrumáži ve velkém vápně Libuše se nejlépe zorientoval Honza Pánek, který střelou k tyči ukončil náš dlouhý střelecký půst - 0:1. Z branky v soupeřově síti jsme se mohli radovat po dlouhých 225 minutách. Tato branka domácí zmrazila a jejich úvodní tlak byl ta tam. Hrálo se mezi vápny a nikdo na hřišti nedal nikomu nic zadarmo. Bojovnost obou týmů byla příkladná a převládala nad fotbalovostí. První poločas skončil naším, asi překvapivým, vedením.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany – TJ AFK slivenec 0 : 1 (0:1)

22. 4. 2017

SK Modřany – TJ AFK slivenec 0 : 1 (0:1)

V 18. kole jsme měli za soupeře tým z popředí tabulky a to Slivenec. Vzhledem k tomu, že jsme doposud na jaře získali pouhopouhý jeden bod z duelu se Zlíchovem, tak se jednalo o velmi důležitý zápas ze kterého by případný bodový zisk měl cenu zlata. Do utkání nemohli nastoupit dva vykartovaní hráči základní sestavy Petr Pecinovský a Marek Kropelnický, takže jsme opět nemohli nasadit tu nejlepší možnou sestavu. Předpoklad, že Slivenec bude favoritem zápasu, se začal potvrzovat od úvodního hvizdu. Hosté lépe kombinovali ve středu pole, jejich obrana nás v podstatě po celý zápas nepouštěla do nějakých šancí a v útoku byli velmi nebezpeční. Bohužel se k tomu přidal ještě fakt, že pomezní rozhodčí „přehlédl“ ve dvanácté minutě ,dle mého názoru, jasný ofsajd skórujícího hráče Slivence. Náš brankář Ondra Voska totiž neudržel prudkou střelu z hranice velkého vápna a osamocený slivenecký útočník stojící na malém vápně pohodlně vstřelil úvodní gól zápasu.

/Více v celém článku/

 

A.F.K. Slavoj Podolí – SK Modřany 5 : 0 (2:0)

14. 4. 2017

A.F.K. Slavoj Podolí – SK Modřany 5 : 0 (2:0)

Před zápasem s AFK Podolí jsme museli řešit obrovské problémy se sestavou. Ať už z pracovních, rodinných, zdravotních nebo disciplinárních důvodů jsme postrádali hned sedm hráčů. Ze zálohy jsme tak museli povolat Jaroslava Babicu a na lavičce náhradníků nám kromě náhradního brankáře seděl pouze šestnáctiletý Dominik Vobořil. Přesto jsme nechtěli dát svou kůži lacino. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a podnikat nebezpečné výpady na soupeřovu polovinu. Začátek utkání byl překvapivě ve znamení naší aktivity. Přes několik rohových kopů jsme se však nedokázali do vážnější šance dostat. Když už jedna střela letěla nádherně k levé tyči, předvedl výborný zákrok brankář Podolí. Po nečekaném úvodu zápasu začali být aktivnější domácí. Ale naše obrana dlouhé minuty pracovala spolehlivě.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 1 : 1 (0:0)

8. 4. 2017

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 1 : 1 (0:0)

Teprve ve třetím jarním kole jsme se v sobotu 8.4. představili poprvé na jaře na domácím hřišti. Soupeřem nám byl tým ze Zlíchova. Po úvodních dvou porážkách jsme chtěli konečně získat první jarní body. Do utkání jsme vstoupili aktivně a zatlačili hosty na jejich polovinu. V 6. minutě přišla naše první velká šance. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Jirka Šídlo. Jeho gólovou hlavičku zastavil na brankové čáře hráč soupeře. K dorážce se dostal stejný hráč a tentokrát ho na čáře vychytal brankář. Po patnácti minutách se hra vyrovnala a častěji na míči začali býti hosté. Hrálo se však pouze mezi šestnáctkami a oba brankáři neměli mnoho příležitostí se ukázat. Změnu skóre mohla přinést 22. minuta. Od poloviny hřiště šli v přečíslení dva na jednoho Petr Hoskovec a Petr Sýkora. Prvně jmenovaný zatáhl míč až do velkého vápna, ale místo toho, aby se pokusil sám zakončit, snažil se předat míč k Petru Sýkorovi. Ten dostal přihrávku lehce pod nohu a střelou z první přestřelil zívající branku.

/Více v celém článku/