Komentáře k zápasům - Muži A 2016/2017

Příspěvky

FK Zlíchov 1914 - SK Modřany 0 : 2 (0:2)

10. 9. 2016

V sobotu 10. září jsme se poprvé v tomto ročníku představili na soupeřově hřišti. Na Zlíchov jsme vyráželi s touhou odčinit domácí porážku s Tempem. Pro nově tvořící se tým znamenal dnešní zápas další zatěžkávající zkoušku, neboť domácí patřili v loňské sezóně k tomu lepšímu, co soutěž přinesla. Do zápasu jsme šli se stejnou taktikou, která nám přinesla úspěch v posledním zápase na Zlíchově. Jak dnešní zápas ukázal, námi zvolená strategie opět na domácí platila a po výborném kolektivním výkonu přinesla zasloužené tři body. Samotný zápas se hrál za velkého tepla, přesto domácí hýřili od úvodních minut aktivitou. Potom, co jsme přežili jejich první šanci se po deseti minutách začala hra vyrovnávat. Ve 14. minutě přišla i naše první gólovka. Marek Kropelnický si ve velkém vápně poradil s domácím stoperem, ale s jeho střelou si také dokázal poradit brankář Zlíchova. O dvě minuty později zahrozilo na druhé straně. Domácí opět použili svou silnou zbraň, jednoduchý nákop za naší obranu. Na kolmici za Tomáše Pravence si naběhl domácí hráč, který od brankové čáry přihrávkou pod sebe hledal nabíhající spoluhráče. Při obraném zákroku zasáhl Jirka Šídlo tak nešťastně, že předložil míč v ideální pozici hráči soupeře. Ten však s velkou šancí nenaložil dobře a s jeho slabou střelou neměl Ondra Voska výraznější problém.

/Více v celém článku/

SK Modřany - FC Tempo Praha 1 : 3 (0:1)

6. 9. 2016

Druhý soutěžní zápas nového ročníku jsme odehráli opět v domácím prostředí. V sobotu 3.9. 2016 jsme přivítali tým Tempa. Předem nám bylo jasné, že nás čeká soupeř o několik levelů lepší, než byly v prvním kole Lipence. Přijel k nám ambiciozní tým, plný šikovných mladíků, který bude patřit k velkým favoritům celé soutěže. Již od úvodních minut bylo zjevné, že se bude hrát v daleko větším nasazení. Nám zejména první poločas nevyšel podle představ. Nedokázali jsme udržet míč, kloudně si přihrát a hlavně nám chyběl zápal do hry. Hosté na nás vlétli hned od úvodních minut, okamžitě napadali naší rozehrávku a výsledkem toho byla příležitost ve 4. minutě. Karel Kukla jen za cenu žlutého faulu zastavil pár metrů před vápnem slibně se rozvíjející akci Tempa. Střela z přímého kopu lehce lízala horní tyč branky.

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!

SK Modřany – Sokol Lipence 3 : 1 (2:0)

2. 9. 2016

V sobotu 27. 8. 2016 začal pro náš tým dlouho očekávaný nový soutěžní ročník 2016/2017. Jak se již stalo tradicí, prvním soupeřem byl Sokol Lipence. Už při příchodu hráčů na hřiště zůstali někteří naši fanoušci v němém úžasu. Jakoby jim chvilku trvalo, kdo je vlastně jejich tým. Během léta totiž došlo v našem mančaftu k velkým změnám. Začal se budovat zcela nový tým, z loňské sezóny zůstalo v základní sestavě pouze kvarteto hráčů, jmenovitě Michal Ardelt, Karel Kukla, Martin Vošta a Petr Pecinovský. Venca Šobotník zůstal na lavičce náhradníků. U zápasu ještě chyběla trojice Petr Hoskovec, Honza Przyczko a Jirka Šídlo, kteří shodně vyrazili na dovolenou. Zbytek týmu tvořili úplní nováčci. Věřme, že všichni společně vytvoří silný celek, který již nebude zadarmo rozdávat body svým soupeřům, jak tomu bylo v loňském ročníku. Samozřejmě bude nějaký čas trvat, než si mužstvo sedne. Ale již úvodní zápas ukázal, že by nás mohla čekat daleko veselejší sezóna.
Již ve 27. vteřině přišel první náznak naší šance. Honza Pánek prošel středem hřiště přes dva hráče, přihrál na Martina Voštu, ale ten se z dvaceti metrů pouze zastřeloval. Přesto se na první gól nové sezóny nemuselo dlouho čekat. Michal Ardelt v 9. minutě hodil aut, Honza Pánek si chytře ve velkém vápně udělal prostor a levou nohou vypustil tvrdý projektil, který se zastavil v horním rohu branky. Střelec se tak krásnou brankou představil našim fanouškům – 1:0.