Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2016/2017

Příspěvky

FC Tempo Praha - SK Modřany 1 : 0 (1:0)

1. 4. 2017

FC Tempo Praha - SK Modřany 1 : 0 (1:0)

Po nepovedeném prvním kole jsme jeli na půdu jednoho z favoritů soutěže s tím, že zde ne-máme co ztratit, naopak můžeme jen získat. Bylo nám jasné, že nemůžeme hrát s domácími otevřenou partii. Chtěli jsme eliminovat nejsilnější zbraně domácích a první poločas jsme tomu přizpůsobili rozestavení a taktiku. Hráli jsme podstatně níž, než je naším zvykem, ale i s tím, že budeme chtít využít každou příležitost k zakončení. První dvě šance zápasu patřily překvapivě nám. Nejprve si na dlouhý pas Honzy Przyczka naběhl Marek Kropelnický a střelou z první jen těsně minul pravou tyč domácí branky. V páté minutě se už konstrukce domácí svatyně plně rozezvučela. Honza Pánek se pokusil zaskočit z přímého kopu brankáře Tempa. Všichni očekávali centr do vápna, ale přišla tvrdá střela, kterou zastavila horní tyčka. To domácí se ze své první příležitosti dočkali hned branky. Na půlce hřiště neabsolvoval souboj Petr Hoskovec, přišla rychlá kolmice mezi stopery, na kterou si naběhl domácí útočník, který chytrým zakončením poslal Tempo do vedení - 1:0.

/Více v celém článku/

 

Sokol Lipence - SK Modřany 2 : 1 (2:1)

26. 3. 2017

Sokol Lipence  - SK Modřany 2 : 1 (2:1)

Po dlouhé zimní přestávce pro nás již tradičně začali jarní boje na hřišti Lipenců. Zimní příprava neprobíhala zrovna optimálně. Kvůli dlouhodobým zraněním vypadli z týmu Luboš Martinák a náhradní brankář Josef Hrouda. Několik hráčů ještě doléčovalo svá podzimní zranění a když se k tomu přidala špatná tréninková morálka několika hráčů, byla zima spíše utrpením. To se promítlo i do přípravných zápasů, kde jsme většinou sestavu lepili jak se dalo a ani jeden zápas jsme neodehráli v ideálním složení. Bilance tří výher a dvou porážek byla nic neříkající, takže do sezóny jsme vstupovali s plnou řadou otazníků.

/Více v celém článku/

 

ČAFC Praha B - SK Modřany 3 : 2 (2:1)

6. 11. 2016

ČAFC Praha B  - SK Modřany 3 : 2 (2:1)

V neděli 6. listopadu nás čekal další mistrovský zápas. Naším soupeřem byla domácí rezerva pražských ČAFC. Bohužel i v tomto zápase se potvrdilo, jak nám nesedí nedělní odpolední zápasy a zaslouženě jsme odjížděli bez bodů. Náš výkon byl špatný a neomlouvá nás ani fakt, že nám opět chybělo z různých důvodů šest hráčů. V zápase jsme tahali za kratší konec, i když soupeř byl rozhodně k poražení. Zápas se hrál na umělé trávě, za umělého osvětlení a do první šance zápasu jsme se dostali ve 4. minutě my. Po rohovém kopu nejprve domácí hráč zastavil na brankové čáře první střelecký pokus, při dorážce zklamal Jirka Šídlo, když ze dvou metrů hlavou přestřelil. V 9. minutě o sobě dala vědět Čafka. S nepříjemnou střelou z 25 metrů si u své pravé tyče dokázal poradit Ondra Voska. O minutu později již šli domácí do vedení. Využili naší ztráty na půlící čáře, kdy jsme mohli jít do rychlého protiútoku do otevřené obrany. Místo toho soupeř využije volného prostoru na naší levé straně a podnikne protiakci. Přijde přihrávka na přední tyč a přesné zakončení k tyči – 1:0. S vyrovnáním jsme přispěchali ve 21. minutě. Martin Fulka odcentroval od rohového praporku a na malém vápně našel nikým nekrytého Luboše Martináka, pro kterého nebyl problém hlavou srovnat skóre – 1:1.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany - Sokol Stodůlky 3 : 0 (3:0)

29. 10. 2016

SK Modřany - Sokol Stodůlky 3 : 0 (3:0)

Los 10. kola nám přisoudil loňského účastníka Pražského přeboru, celek Sokola Stodůlky. Naším cílem v tomto duelu bylo navázat na dobré výsledky z domácích zápasů a upevnit si pozici v horní polovině tabulky. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, a jak se již pomalu stává v domácích zápasech pravidlem, dostali jsme se do brzkého vedení. Martin Fulka se v 8. minutě postavil na úrovni rohového praporku k přímému kopu. Na jeho centr do vápna si nejvýše naskočil Martin Vošta, který hlavou usměrnil míč na zadní tyč - 1:0. Ve 14. minutě mohlo být ještě veseleji, to když Honza Przyczko poslal do velkého čtverce další centrovaný míč. Honza Pánek přiklepl hlavou na Marka Kropelnického, ten však v jasné šanci trefil pouze nohy hostujícího brankáře. Do další obrovské šance se dostal v 19. minutě Petr Hoskovec. Využil dlouhého výkopu Ondry Vosky a po prodloužení hlavou Luboše Martináka se ocitl sám za obranou. Své šance se však zalekl a balón poslal lehkou střelou brankáři Stodůlek přímo do náruče. Na druhý gól jsme si tak museli počkat do 22. minuty, ale nutno říct, že čekání stálo za to. Marek Kropelnický udržel na polovině míč hned proti trojici soupeřů. Na levé straně vybídl hezkou uličkou Luboše Martináka, který si poradil se svým obráncem. Levou nohou pak poslal do vápna milimetrový centr na nabíhajícího Honzu Przyczka, který hlavou nekompromisně zavěsil - 2:0. I třetí branka pak přišla ze vzduchu, když jsme ve 35. minutě využili rohový kop. Martin Fulka našel na zadní tyči volného Tomáše Pravence, který do třetice hlavou posílá míč do sítě.Hosté se během prvního poločasu dostali jen jednou do slibné šance, kterou jim na poslední chvíli obraným skluzem překazil výborně hrající Karel Kukla.

/Více v celém článku/

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!

 

SK Újezd P-4 – SK Modřany 2 : 1 (0:0)

22. 10. 2016

SK Újezd P-4 – SK Modřany 2 : 1 (0:0)

V sobotu 22. 10. 2016 nás čekal zápas na hřišti Újezdu P-4. Domácím se v dosavadním průběhu soutěže příliš nedaří a ocitli se v tabulce až na jejím úplném dně. Přesto se dalo očekávat, že nás čeká těžký soupeř. To ukázal i samotný zápas. Domácí se po celý zápas soustředili na úpornou defenzívu a vystavili na své polovině hřiště hluboký blok. Po většinu zápasu jsme měli míč ve své moci, ale v konečném součtu nám to nebylo nic platné. Největším naším problémem v tomto zápase bylo řešení před finálové a finálové fáze. Zbytečně jsme před vápnem domácích vše komplikovali a dávali tak soupeři možnost odkopávat míče do bezpečí. Zejména v prvním poločase se domácí na nic jiného nezmohli. Dobře bránili, ale do útoku nepředvedli vůbec nic. My jsme se snažili, na vyloženou koncovku jsme si museli počkat do 16. minuty. Petr Pecinovský poslal od levé čáry přihrávku na střed hřiště. Marek Kropelnický jej chytře pustil mezi nohama na nabíhajícího Honzu Pánka a ten se zbavil stopera a postupoval sám na branku. V tváří tvář domácímu brankáři však neuspěl, neboť strážce domácí svatyně jeho pokus o obstřel vyrazil se štěstím  nohou na roh. Po hříchu to byla jedna z mála stoprocentních šancí, které jsme si v prvním dějství vypracovali. K několika střelám a pokusům jsme se sice dostali, ale nic nestálo za zmínku.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany - 1999 Praha 4 : 1 (2:0)

15. 10. 2016

SK Modřany - 1999 Praha 4 : 1 (2:0)


V 8. kole jsme na domácím hřišti přivítali tým 1999 Praha. V průběžné tabulce se hosté nacházeli o bod před námi, tak se dal očekávat vyrovnaný duel. O jeho osudu se však rozhodlo tak záhy, že po šesti minutách bylo, s nadsázkou řečeno, rozhodnuto. Vše mohlo být ale jinak. Již ve 2. minutě mohli jít hosté do vedení. Dlouhým nákopem zahráli přímý kop z poloviny hřiště do našeho vápna. Michal Ardelt neuhlídal svého hráče, který hlavičkou donutil Ondru Vosku předvést na brankové čáře veškeré své umění. Brzký gól přišel na druhé straně. Ve 4. minutě jsme rychle přenesli hru z naší poloviny, Petr Sýkora odcentroval z levé strany do vápna, kde využil hrubky hostující obrany Petr Hoskovec a pohodlně poslal míč do sítě - 1:0. O necelé dvě minuty bylo ještě veseleji. Gól to byl jako z fotbalové učebnice. Tomáš Pravenec křižným balónem nachází Petra Hoskovce. Ten si míč ukázkově zpracuje a z druhého doteku centruje do vápna, na nabíhajícího Luboše Martináka. Jeho první pokus hlavou končí na horní tyčce, dorážka již našla správné místo určení - 2:0.

/Více v celém článku/

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!

 

SC Radotín - SK Modřany 5 : 1 (1:1)

8. 10. 2016

SC Radotín - SK Modřany 5 : 1 (1:1)

Druhou říjnovou sobotu nás čekal mistrovský zápas v nedalekém Radotíně. Domácím patří v průběžném pořadí druhá příčka v tabulce, tudíž byli bráni za mírného favorita. My jsme jeli k zápasu s touhou konečně porazit jednoho z favoritů soutěže. Bohužel vyrovnaným soupeřem jsme dokázali být pouze v prvním poločase. Druhá půle byla z naší strany ostudná, proto jsme nakonec odjížděli s debaklem. Přitom začátek zápasu ničemu podobnému nenasvědčoval. Hráli jsme s Radotínem vyrovnanou partii a po úvodním oťukávání jsme šli dokonce ve 28. minutě do vedení. Gólová akce začala ve středu hřiště, kde se k míči dostal Kuba Marek. Ten jej posunul na pravou stranu k Petru Hoskovcovi. Ten si poradil se svým strážcem a na vápně našel nabíhajícího Marka Kropelnického, který si posunul míč na levou nohu a umístil svou střelu na zadní tyč - 0:1.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany - SK Libuš 4 : 0 (3:0)

1. 10. 2016

SK Modřany - SK Libuš 4 : 0 (3:0)

Sobota 1. 10. 2016 byla dnem velkého derby. I ti nejstarší pamětníci marně ve svých hlavách pátrali, kdy naposledy jsme se v mistrovském zápase potkali se sousedem z Libuše. Podle některých to může být hodně přes třicet let. Zvláštní zápas to byl i pro naši trenérskou dvojici, neboť oba byli s Libuší silně spjati. O motivaci teda nebyla nouze, všichni jsme v derby chtěli zvítězit. Malinko nám situaci komplikovalo, že nám z různých důvodů chybělo šest lidí. Naštěstí je náš kádr po letním průvanu dostatečně široký, že ztráty nebyly tak cítit, jak tomu bylo ještě v loňské sezóně. Do samotného zápasu jsme doslova vlétli a již ve třetí minutě jsme se ujali vedení. Libušským hráčům se sice podařilo odvrátit míč po rohovém kopu. Za vápnem se ho ujal Honza Pánek a českou uličkou našel nabíhajícího Karla Kuklu. Ten zatáhl míč do vápna, kde přihrávkou pod sebe našel Jakuba Marka, který umístil střelu na zadní tyč pod břevno a záhy vedeme 1:0.

/Více v celém článku/

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!

 

A.F.K. Slivenec - SK Modřany 2 : 1 (2:0)

25. 9. 2016

A.F.K. Slivenec - SK Modřany 2 : 1 (2:0)

Doslova žalostný výkon jsme předvedli v neděli 25. 9. 2016 na hřišti Slivence. Jak bylo mužstvo chváleno za předešlé výkony, tentokrát vyloženě zklamalo a zaslouženě jsme odešli poraženi. Přitom začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že nás čeká velké utrpení. V prvních minutách jsme drželi míč na svých kopačkách a pokoušeli se o kombinační hru. Bohužel to vše skončilo šancí ve 12. minutě. To Honza Pánek kolmou přihrávkou mezi obránce vybídl k zakončení Petra Hoskovce. Jeho slabá střela levou nohou doskákala vedle pravé tyče mimo branku. Po této příležitosti jsme se jako mávnutím kouzelného proutku ze hřiště zcela vytratili a naprosto nesmyslně se zatáhli do obrany. Soupeř toho využil a zatlačil nás do hluboké defenzívy. Dlouho jsme si koledovali o inkasovanou branku a se štěstím jsme přežili několik slibných příležitostí domácích.

/Více v celém článku/

 

SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí Praha 0 : 0 (0:0)

17. 9. 2016

SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí Praha 0 : 0 (0:0)

Další zatěžkávající zkouškou nově budovaného týmu byl v sobotu 17. 9. 2016 duel proti jednomu z favoritů soutěže, týmu Podolí. Tento celek se netají postupovými ambicemi, ale nám se podařilo být hostům rovnocenným soupeřem. Ti se jako první dostali k náznaku šance, ale už v úvodu ukázala naše obrana, že favorita čeká těžká práce. V 8. minutě jsme prvně zahrozili my. Martin Vošta se postavil k přímému kopu, z hranice nějakých pětadvaceti metrů. Jeho výživná pumelice letěla přímo k levé tyči, bohužel hosty uchránil skvělým zákrokem jejich gólman. K odraženému míči se za vápnem dostal Jakub Marek, k přesnosti jeho tvrdé střely z první však pár decimetrů chybělo. O dvě minuty později přišla jedna z mála chyb naší obrany. Centr z pravé strany propadl na zadní tyči k nikým nekrytému hráči. Ten se své gólovky však zalekl a z tutové pozice vůbec netrefil branku. Po této šanci se hra přesunula mezi obě šestnáctky, kde probíhal boj o každý metr. Ani jeden ze soupeřů si nedokázal vypracovat vážnější šanci, až přišla 39. minuta a velká příležitost Podolí. Karel Kukla na pravé straně propadl při bránění, čehož využil soupeřův hráč, který se po jeho straně dostal až do vápna. Tam zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče, kterému jeho střelu zblokoval jeden z našich obránců. Při dorážce se vyznamenal Ondra Voska, který vyrazil míč zdánlivě do bezpečí. Ten se však dostal na velké vápno k dalšímu hráči Podolí, který chytrým obstřelem orazítkoval horní tyč branky.

/Více v celém článku/

Fotografie ze zápasu od Ivana Štrba můžete již nalézt ve fotogalerii. Díky Ivane!