8. kolo SK Modřany – 1999 Praha 2 : 5 (2:5) 10.10.2015

3. 11. 2015

SK Modřany  – 1999 Praha   2 : 5 ( 2 : 5 )

Kdo přišel v sobotu 10. října na náš domácí zápas o patnáct minut později, ten přišel hned o pět branek. Bohužel hned čtyři skončily v naší síti. Nic nám nepomohlo, že do zápasu po zranění nastoupili Honza Przyczko a Petr Pecinovský. Hned po třiceti vteřinách hry se dostal soupeř zadarmo do vedení. Martin Holub doslova namazal před velkým vápnem soupeři, který darem nepohrdl a podél vybíhajícího brankáře poslal hosty do vedení – 0:1. Než jsme se mohli vzpamatovat z úvodního šoku, vedl soupeř o dvě branky. Běžela 5. minuta a hráč 99´ lehce prošel přes naší levou stranu až do malého vápna, kde tvrdou střelou prostřelil Pavla Kocourka a zvýšil na 0:2. Ovšem ani tato branka neprobudila naše hráče ze špatného snu a v 8. minutě přišel další trest. Tentokrát jsme se dopustili chyby na naší pravé straně. Soupeř se lehce zmocnil balónu, který se dostal až na velké vápno. Tam se do něj opřel hostující hráč a s pomocí teče skončil míč na  zadní tyči, za zády bezmocného brankáře – 0:3.

Hned o minutu později přišel kontaktní gól. Michal Moravec utekl všem a svůj samostatný útok bezpečně proměnil – 1:3. Chvilku to vypadalo, že bychom se mohli pokusit o restart zápasu. Z omylu nás však vyvedl ve 14. minutě útočník hostí. Po standartní situaci se dostal těsně za vápnem k odraženému míči a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:4. To už nevydržela část našich fanoušků a raději se odebrala do tepla svých domovů. Ani se jim není co divit. Soupeři sice spadlo do naší branky vše, do čeho kopnul, ale náš výkon byl doslova katastrofální. Naštěstí se podařilo zastavit lavinu, která se na nás hrnula. Ve 26. minutě jsme se dočkali dalšího snížení. Podnikli jsme středem hřiště pěknou fotbalovou akci, na jejímž vrcholu byl Petr Hoskovec, který si naběhl na kolmici za obranu a upravil na 2:4. Po této brance jsme převzali iniciativu a chvilku to i vypadalo, že bychom mohli se zápasem ještě něco udělat. Bohužel jsme neproměnili ani ty největší šance. Vrchním spalovačem se stal Kuba Šídlo, který zahodil několik možností. Když ve 41. minutě propadl po rohovém kopu míč na zadní tyč, kde hráč hostí pohodlně zvýšil na 2:5, bylo více méně po zápase.

Do druhého poločasu jsme se sice pokusili změnou rozestavení a hned trojím střídáním na nepříznivý vývoj skóre ještě zareagovat. Ale střelci obou týmů jako by se vystříleli už v prvním poločase a v druhé půlce již žádná branka nepadla. Ne že by k tomu nebyly příležitosti, ale obě branky zůstaly již zavřeny. Ostudný první poločas nás tak stál nejen body, ale hlavně jsme ztratily i důvěru těch nejvěrnějších fanoušků. Jestli se nestane nějaký zázrak, budeme se dostávat do čím dál tím větších problémů. Další zápas nás čeká v neděli 18. 10. na hřišti Újezdu P-4.

Sestava: Pavel Kocourek, Hoang Anh (46. Jaroslav Babica), Karel Kukla (K), Jiří Šídlo (46. Václav Šobotník), Jan Przyczko, Martin Holub (46. Jan Málek), Martin Vošta, Jakub Šídlo, Petr Hoskovec, Michal Moravec, Petr Pecinovský

Branky: 9. Michal Moravec, 26. Petr Hoskovec