5. kolo AFK Slivenec – SK Modřany 4 : 1 (2:1)

24. 9. 2015

AFK Slivenec – SK Modřany 4 : 1 (2:1)

Když si kdykoliv v budoucnu vzpomeneme na náš zápas z 20. září na Slivenci, vždy nás napadne jedna věc – ZÁŘEZ!!! To, co s námi předvedli páni pověření vedením tohoto zápasu, to ani jinak nelze nazvat. Od úvodních minut byl duel veden jednostranně, na vše byl dvojí metr. S rozhodováním zápasu jsme hrubě nespokojeni, ale naše případná stížnost nemá bohužel žádný smysl. Nejen, že jsme v zápase ztratili všechny body a chuť k fotbalu, ale hlavně jsme přišli o tři zraněné hráče. Nejhůře ze všech dopadl Petr Pecinovský, pro kterého skončil zápas už ve 4. minutě (viz přiložené foto). Mohl za to likvidační skluz jednoho z domácích hráčů po odehrání míče na stojnou nohu. Jen zázrakem nedošlo k nějakému vážnému zranění, přesto nám Petr bude podle zprávy z magnetické rezonance chybět zhruba měsíc. Hlavní rozhodčí však tento kriminální faul ocenil pouze žlutou kartou, čímž rozpoutal vášně v našem táboře. Korunu tomu všemu nasadil delegát zápasu, který byl dotázán zraněným hráčem, za co se mají dávat červené karty. S úsměvem na rtech mu odpověděl, že ten faul zas tak hrozný nebyl. Na co se čeká? Kdy se budou tyto záludné fauly trestat nejen červenou kartou, ale i tvrdými tresty? Asi až dojde k lámání kostí, v horším případě, že skončí zdraví člověk na invalidním vozíku!!! Neměli by být právě rozhodčí na hřišti od toho, aby hlavně chránili zdraví hráčů? V každém případě ano! Bohužel to nebyl případ tohoto zápasu. Domácím procházely i ty nejtvrdší zákroky, naopak nám byl pískán jakýkoliv sebemenší kontakt.

Rozhodčí nás dostávali pod tlak neustálými standardkami na naší polovině hřiště. Do našeho vápna létal jeden balón za druhým, ale nám se dařilo dlouho odolávat. Dokonce jsme si dovolili i tu nehoráznost, že jsme se ve 14. minutě dostali do vedení. Petr Hoskovec zabojoval u levé lajny o míč a předal jej Martinu Voštovi. Ten poslal do vápna milimetrový centr a Jakub Šídlo poslal efektní rybičkou balón do domácí sítě – 0:1. O vedení jsme mohli přijít už v 19. minutě, po chybné rozehrávce od Vaška Šobotníka. Ten namazal před naší branku soupeři, ten však trefil pouze tyč prázdné branky. Ve 31. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Po další standartní situaci jsme odehráli balón pouze do autu. David Machala nezachytil svého hráče, který prošel až do malého vápna. Tam došlo ke skrumáži, ze které vyšel vítězně hráč Slivence, který z otočky vyrovnal – 1:1. Ve 40. minutě šli domácí do vedení. Na počátku jejich akce však byla přihrávka na střed hřiště do evidentního ofsajdu. Naše obrana pak zaváhala s odkopem a míč se dostal na pravou stranu, kde si do vápna naběhl na přihrávku domácí hráč, který prostřelil našeho brankáře – 2:1. O poločasové přestávce musel zůstat v kabině další zraněný hráč, Vašek Šobotník. Naše kabina byla plná emocí, které nepřidala ani zpráva z kabiny rozhodčích. Po protestech za dosavadní vedení zápasu a hlavně nepotrestání zákroku z úvodu zápasu, byl vyloučen z lavičky trenér Tomáš Ryšavý. Jak jinak má bránit zdraví svých hráčů, než důrazně vytknout rozhodčím nespokojenost s jejich výkladem pravidel? Hráče jsme se snažili uklidnit, aby nedošlo ke zbytečnému vyloučení. O osudu zápasu bylo rozhodnuto už dávno předem. Přesto jsme po hráčích chtěli, aby zápas nezabalili a pokusili se s výsledkem ještě něco udělat.

Úvod druhé půle byl ve znamení našeho velkého tlaku. Bohužel Petr Hoskovec neuspěl tváří v tvář v souboji s domácím brankářem. Karel Kukla a Leo Marku nedokázali využít své šance, když oba měli možnost zahrávat přímé kopy těsně za vápnem. A když centr Jakuba Šídla skončil na tyči překvapeného gólmana, musel náš tlak raději přerušit opět již dříve zmiňovaný dvojí metr. Dál jsme byli lepším celkem, neboť domácí odehráli druhou půlku pasivně. Nad vodou je dál držel rozhodčí, který jim odpouštěl skoro všechny fauly. Naši hráči, kteří byli z velké části už dosti okopaní, ztráceli chuť a morálku dál se prát o lepší výsledek. Zápas jsme tak dohrávali naprosto frustrováni a znechuceni. Výsledkem toho byly dvě branky domácích v 60. a 75. minutě, kteří využili naší otevřené obrany a upravili skóre na konečných 4:1. S odstupem času jsme museli usoudit, že bylo asi lepší, že se nám nepodařilo v druhé půli vyrovnat. Nikdo si totiž ani nechceme domyslet, co by se pak na hřišti dělo.  Nejen proto si přejeme, aby ti, co o dnešním zápase rozhodovali (pánové Hradil, Opočenský, Gryc, Tomšů), aby nebyli už nikdy nominováni na naše zápasy!!! My se naopak budeme snažit co nejdříve na dnešní zápas zapomenout a soustředit se na další zápasy, které snad již budou vedeny v duchu fair-play. První příležitost k tomu budeme mít 26. září od 11 hodin, kdy na našem hřišti přivítáme Slovan Kunratice.

Sestava: Hnízdil, Šobotník (46. Kocourek), Kukla, Šídlo Jiří, Machala, Vošta, Hoang, Marku, Hoskovec (65. Holub), Pecinovský (7. Huk), Šídlo Jakub

Branka: 14. Šídlo Jakub