4. kolo SK Modřany – A.F.K. Slavoj Podolí 0 : 1 (0:1)

17. 9. 2015

SK Modřany – A.F.K. Slavoj Podolí 0 : 1 (0:1)

Výrazně oslabeni jsme nastoupili v sobotu 12. 9. 2015 v domácím duelu proti Podolí. Jak bylo již dříve avizováno, na neurčitou dobu jsme přišli o trio ukrajinských opor. A oproti poslednímu zápasu nám ještě chyběla dvojice Michal Moravec a David Machala. Museli jsme udělat hned pět změn v základní sestavě, takže příležitost dostali hráči z rezervy. Ti bohužel nedokázali plnohodnotně nahradit chybějící hráče. No, a protože ani Podolí nepředvedlo dobrý výkon, diváci viděli nudný zápas, který zdaleka nedosáhl kvality 1. A třídy. O to větší škoda je, že jsme hráli ve slepené sestavě, neboť dnešní Podolí nebylo zdaleka tak nebezpečné, jako v předchozích vzájemných duelech. Od začátku zápasu obě družstva kupila jednu nepřesnost za druhou, a dlouhé minuty nedokázal ani jeden tým předvést kloudnou akci. Z fotbalové nudy zaujala naše příležitost na konci první čtvrthodinky. Dlouhý míč do vápna podskočil hostující stoper a před brankou se samotný objevil Petr Pecinovský. Zakončoval však ukvapeně z první a jeho pokus o přehození brankáře skončil v bezpečí jeho rukou. Ve 28. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Honza Hnízdil se snažil rychle rozehrát útočnou akci. Jeho myšlenku však nepochopil Martin Hoskovec, který přišel naivně o míč. Toho se zmocnil hostující hráč, který poslal přesný centr do vápna. Tam našel hlavu svého spoluhráče, který pohodlně zavěsil – 0:1. Naši obránci se v ten moment nestačili vrátit do svých pozic a zakončující hráč měl tím ulehčenou roli. Bohužel nám chyběla lehkost, která nás zdobila v předchozích duelech. Nenašel se nikdo, kdo by dokázal vzít na sebe zodpovědnost. Vůbec jsme nedokázali ohrozit branku soupeře a na většinu našich borců lehla deka. Naštěstí ani soupeř nebyl moc nebezpečný. Na rozdíl od nás dokázalo však Podolí v prvním poločase ještě jednou zahrozit. Ve 39. minutě přišel z naší pravé strany centr do vápna, který jemnou tečí usměrnil soupeřův hráč pod břevno branky. Zaskvěl se však Honza Hnízdil, který efektním zákrokem dostal míč nad horní tyč.

O poločase jsme se pokusili tým nakopnout dvojím střídáním a prohozením postů několika hráčů. Úvod vypadal, že bychom mohli nastartovat náš zatuhlý motor. Zmohli jsme se bohužel na jedinou příležitost, za to však obrovskou. Běžela 55. minuta a v nepřehledné situaci ve vápně Podolí se nejlépe orientoval Petr Hoskovec. Chytrou kličkou se zbavil soupeře a předložil gólovou přihrávku na penaltě číhajícímu Romanu Srpovi. Ten v nadějné pozici svou příležitost nezvládl a trefil pouze střed branky. Svou šanci ve druhém poločase mělo i Podolí. V 64. minutě podnikli hosté rychlý protiútok po pravé straně. Centr ve vápně propadl až na zadní tyč, kde si naběhl soupeřův hráč. Byl však již ve velkém úhlu a jeho střela skončila jen na vnější tyčce. Zbytek zápasu byl ve znamení našeho marného boje dostat se do blízkosti branky a pokusit se alespoň o vyrovnání. Žádnou šanci jsme si však nedokázali vytvořit, a tak nejnebezpečněji vypadal vysoký centr Petra Pecinovského, který šel přes celou branku a padal k zadní tyči. Hostující brankář se stačil přesunout a na poslední chvíli stáhnout míč do své náruče. Pak jsme již nenašli síly na to, abychom soupeře něčím překvapili. Podolí bylo s dosavadním průběhem evidentně spokojeno, zatáhlo se do obrany, a bez větších potíží dovedlo zápas do vítězného konce. O výsledku tak rozhodla naše velká hrubka, která předcházela jedinému gólu. Ani jeden tým však nepřesvědčil o svých kvalitách. Přes dnešní špatný výkon máme za sebou slušný vstup do soutěže. Určitě nikdo nečekal, že budeme mít po čtyřech kolech na svém kontě devět bodů. Musíme se naučit hrát bez dosavadních opor, a hlavně u některých jedinců se musí změnit jejich přístup k tréninkům. Příští zápas nás čeká v neděli 20. 9. 2015 od 16:30 na hřišti Slivence.

Sestava: Hnízdil, Šobotník, Kukla, Šídlo Jiří, Hoskovec Martin (46. Huk), Hoang (46. Srp), Vošta, Krejcar, Hoskovec Petr, Pecinovský, Šídlo Jakub (70. Kocourek)