3. kolo FK Zlíchov - SK Modřany 0 : 3 (0:2)

10. 9. 2015

FK Zlíchov - SK Modřany 0 : 3 (0:2)

Po výborném vstupu do nového ročníku, kdy jsme první dva zápasy vyhráli, jsme poprvé hráli na hřišti soupeře. Konkrétně jsme zajížděli na hřiště nováčka FK Zlíchov. Tohoto zápasu se již nezúčastnila naše dosavadní brankařská jednička Sergei Palchyk. Zároveň to byl na nějakou dobu i poslední zápas pro Slávu Prokopčuka a Sašu Lobova. Všichni tři se museli vydat zpět do své rodné vlasti, neboť Ukrajina není členem Evropské unie a její občané potřebují pro pobyt v naší zemi úřední povolení. Všichni tak doufáme, že vše dopadne dobře a brzy se k nám zase v pořádku vrátí.

Do brány tak musela jít čerstvá posila z Měchenic, Pavel Kocourek. Svou těžkou roli zvládl na jedničku. Na proschlém trávníku, který byl výrazně poznamenán tropickým letním počasím, se v úvodních minutách obě mužstva vzájemně oťukávala. Domácí se téměř po celý první poločas spokojili s dlouhými nákopy, které většinou k ničemu nevedly. Naopak my jsme se snažili hrát trpělivě a snažili jsme se potrestat každou chybu a zaváhání Zlíchova. První šanci ještě Michal Moravec svou příležitost prováhal. Naopak v 15. minutě jsme se mohli už radovat. Jirka Šídlo vyhrál na půlící čáře souboj o míč, který posunul na Sašu Lobova. Ten rychle přenesl hru z levé strany na vápno, kde Petr Pecinovský posunul doprava na nabíhajícího Davida Machalu. Střela křížem opřená o tyč znamenala nejen naše vedení, ale i první gól úspěšného střelce v našem dresu - 0:1. Než se domácí dokázali vzpamatovat z obdržené branky, přišla pro ně další rána. Ani ne dvě minuty po první brance poslal Jirka Šídlo míč za obranu. Domácí hráči, včetně brankáře, přestali hrát v domnění, že by se mohlo pískat postavení mimo hru Petra Pecinovského. Ten však nejevil sebemenší snahu zapojit se do hry. To se však nedá říct o Davidu Machalovi, který využil chyby Zlíchovských hráčů a pohodlně dostal míč do branky - 0:2. Laciná branka výrazně zamávala se sebevědomím domácích borců. Dlouhé minuty nedokázali vůbec nic vymyslet, až do 33. minuty. Snad poprvé v zápase se dostali k našemu vápnu kombinačně po zemi a hned z toho byla velká příležitost. Šanci předcházelo vtipné prostrčení na šestnátce za naší obranu. Nabíhajícímu hráči se sice podařilo přehodit Pavla Kocourka, ale na brankové čáře v poslední chvíli zasáhl Martin Vošta. Balón letící do branky vyhlavičkoval do bezpečí na roh. Ve 37. minutě se vyznamenal nový strážce naší svatyně, když z pod břevna vytáhl hlavičku po rozehrané standardce. O poločasové přestávce byli hráči upozorněni na změnu rozestavení, která měla přijít s připraveným střídáním. Chtěli jsme se tím připravit na změnu hry Zlíchova, která musela přijít, pokud domácí chtěli myslet na bodový zisk. Než však k chystané změně došlo, přišla v 51. minutě gólová pojistka. Domácí hráč laxně a zbytečně frajersky hrál vysoký míč patou, kterého se zmocnil Saša Lobov. Hned jej posunul na Petra Pecinovského, který ho zatáhl do vápna. Tam nezištnou přihrávkou našel nabíhajícího Michala Moravce, který z první poslal balón přesně k tyči - 0:3. Po vstřelené brance došlo na plánované střídání a na změnu rozestavení. Vystavili jsme před naším vápnem pevný blok, se kterým si Zlíchov vůbec nedokázal poradit. Když už se dostali domácí hráči k zakončení, tak šlo o střely z dálky, které nečinily našemu brankáři problém. Výjimkou byla šance v 65. minutě, kdy se před Pavlem Kocourkem objevil po zaváhání Karla Kukly domácí útočník. Při jeho střela se vyznamenal náš gólman a vyrazil míč na rohový kop. V 70. minutě jsme naposledy v zápase zahrozili my. Na přímý kop Karla Kukly si nejvýše naskočil Martin Vošta a míč z jeho hlavy jen těsně proletěl kolem levé šibenice. Po zbytek zápasu jsme domácí k ničemu nepustili. Jedinou naší chybou bylo, že jsme se lehce zbavovali míče a nedokázali ho po delší časový úsek podržet na svých kopačkách. Jinak lze říct, že to bylo výborně takticky zvládnuté utkání, které skončilo zaslouženou výhrou. Příští sobotu 12. 9. 2015 přivítáme v tradičních 11 hodin Slavoj Podolí.

Sestava: Kocourek, Prokopčuk, Kukla, Šídlo, Machala, Vošta, Krejcar, Hoskovec, Lobov, Pecinovský, Moravec (52. Babica)

Branky: 15., 17. Machala, 51. Moravec