Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. kolo 1999 Praha - SK Modřany 0 : 3 (0:1)

14. 5. 2016

1999 Praha - SK Modřany 0 : 3 (0:1)

Paradoxně jeden z našich nejslabších jarních výkonů znamenal zlomení černé série a poprvé od jarní premiéry jsme se mohli radovat z vítězství. To přišlo v sobotu 14. 5., kdy jsme se utkali na Děkance s týmem 1999 Praha. Na hřišti nás přivítal nejen silný vítr, ale i nečekaně velice nekvalitní terén. Díky těmto okolnostem se dalo předpokládat, že nás místo fotbalu čeká spíše boj. To průběh zápasu potvrdil, ani jeden ze soupeřů fotbalově nepřesvědčil. Od úvodních minut se obě mužstva potýkala s řadou nepřesností. Dlouhé minuty to byla jedna velká nuda. Až ve 14. minutě přišly horké chvilky před naší brankou. Odstartoval to přímý kop, zahrávaný z dvaceti metrů, se kterým si nadvakrát dokázal poradit Ríša Kořínek. Snažili jsme se okamžitě zahájit protiútok, ale přišla chyba Michala Ardelta, který lehce přišel o míč. Domácí hráč našel přesnou přihrávkou na malém vápně svého kolegu, který však z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku. Hned na to přišla šance jako přes kopírák. Opět chyba na naší pravé straně, kterou se tentokrát pokusil soupeř zakončit odvážným průnikem do našeho vápna. Dobře mu zmenšil střelecký úhel včasným vyběhnutím náš brankář a míč vyrazil. Ten se dostal k nohám jiného hráče devadesátdevítky, který opět nedokázal trefit prázdnou branku a přestřelil. Ve 20. minutě jsme se ukázali i my. Martin Vošta chytrým obloučkem přes domácí stopery vyzval k zakončení Bogdana Kurpitu. Ten hned z první tvrdě vystřelil, ale ještě rychleji byla nahoře ruka brankáře, který se štěstím uhájil čisté konto. To už neplatilo ve 25. minutě, kdy předvedl domácí brankář obrovskou minelu, když ho zaskočil přímo z rohu Bogdan Kurpita, který nás poslal překvapivě a asi i nezaslouženě do vedení - 0:1.

A mohlo být ještě veseleji. Ve 29. minutě se po dalším rohovém kopu dostal k zakončení Jirka Šídlo, bohužel jeho gólovou hlavičku nešťastně zády zastavil Kuba Kostrounek. To byla i poslední šance prvního poločasu. Ani před jednou brankou se již nic zásadního nestalo, tak se do kabin odcházelo za našeho vedení. Začátek druhého poločasu svou kvalitou opět nepřesvědčil. Na první šanci jsme si museli počkat do 59. minuty. A byla to hned šance z těch 100%. Bogdan Kurpita šel od půlky hřiště sám na branku. Situaci však vyřešil nejhůř, jak mohl. Místo přihrávky na volného Petra Hoskovce, na kterého zívala prázdná branka, pokusil se přelobovat brankáře. S ním však přehodil i branku a musel si vyslechnout pár peprných slov. V 68. minutě při nás stáli všichni svatí. Nejprve jsme dobře odvrátili rohový kop, ale ihned po něm přišel další centr do našeho pokutového území. Ten našel na malém vápně hráče soupeře, který v koncovce vyhořel a hlavou přestřelil. Bylo to již potřetí v zápase, kdy domácí netrefili odkrytou branku. V 70. minutě přišel zkrat domácího hráče, který nesmyslně po odpískání oplácel a musel jít zcela zaslouženě pod sprchy. Domácí ještě více otevřeli svou obranu, za co přišel v 76. minutě další trest. Bogdan Kurpita využil zaváhání obrany a opět běžel sám na branku. Tentokrát se nezachoval jako sobec a předložil před prázdnou brankou dobíhajícímu Kubovi Kostrounkovi gólovou přihrávku - 0:2. Deset minut před koncem dostali domácí možnost zahrávat přímý kop přímo z hranice šestnáctky. Ríša Kořínek střelu neudržel, ale u míče byl první náš hráč a my jsme tak přežili poslední šanci domácích. V 87. minutě se dostal na hřiště Honza Huk a hned o minutu později se dokázal gólově prosadit. Sice nadvakrát, ale přeci dokázal proměnit svůj únik z vlastní poloviny hřiště - 0:3. Konečně tak mohl kabinou zaznít vítězný pokřik. Příští sobotu nás na hřišti čeká nabitý program. Nejprve od 11:00 nastoupí áčko proti Újezdu P-4. Ve 14:30 hod. odehraje svůj mistrovský zápas "B" tým. Po jeho skončení nastoupíme v kombinovaném složení v mezinárodním přátelském utkání proti anglickému týmu Spitfire United. Srdečně tak zveme všechny příznivce na tuto fotbalovou lahůdku.

Sestava: Kořínek - Ardelt (46. Hoang), Kukla, Šídlo, Kocourek - Przyczko, Machačný (87. Huk), Vošta, Hoskovec - Kurpita, Kostrunek

Branky: 25. Kurpita, 76. Kostrounek, 88. Huk