20. kolo SK Modřany - SC Radotín 1 : 2 (1:1)

7. 5. 2016

SK Modřany - SC Radotín 1 : 2 (1:1)

Šestý korálek na černou šňůru porážek v řadě jsme nasadili v sobotu 7. 5. 2016 v domácím zápase s Radotínem. Tentokrát na vině nebyla ani tak kvalita soupeře, ale hlavně naše nemohoucnost v zakončení. Předvedená hra nebyla vůbec špatná, je vidět, že se tým lehce zvedá. Ale fotbal se hraje na góly a těch dal o jeden víc soupeř. Přesto úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Již v 6. minutě jsme se dostali do vedení. Bogdan Kurpita poslal do vápna vysoký míč, kde o něj svedl vítězný souboj Petr Hoskovec. No, a když jeho nepovedený střelecký pokus, s pomocí tyče, zapadl do branky, šli jsme do rychlého vedení - 1:0. A nemuselo zůstat jen u jedné branky. V 10. minutě letěla přesná přihrávka za obranu na nabíhajícího Vencu Šobotníka. Ten se snažil ihned zakončit, ale trefil pouze nohy vybíhajícího brankáře. Vyražený míč se dostal opět k našemu útočníkovi, který tak dostal šanci na reparát. Bohužel ani tentokrát neuspěl, když jeho lob skončil mimo tři tyče.

Úvod zápasu patřil jasně nám, jediné co chybělo, bylo větší brankové vyjádření. Ve 24. minutě se osmělili i hosté. Z naší levé strany přiletěl do vápna centrovaný míč. Hráč Radotína předskočil na malém vápně našeho obránce a hlavou jen těsně minul tyč. Co nevyšlo hostům v tomto okamžiku, to jim vyšlo ve 32. minutě. Na pěknou kolmici za naší obranu si naběhl soupeřův hráč, byl u míče dřív, než náš vybíhající brankář a střelou podél něj vyrovnal - 1:1. O odpověď se pokusil ve 40. minutě Petr Hoskovec, kdy jsme podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany. Ze své levé strany si navedl míč na střed, ale jeho slabou střelu vyrazil gólman na roh. Druhou půli jsme začali opět aktivněji my. První šance přišla v 53. minutě. Michal Ardelt natáhl z 25 metrů k tvrdé střele, která jen těsně minula levou šibenici. Další velká příležitost se naskytla v 64. minutě. Bogdan Kurpita pronikl do velkého čtverce, kde našel osamoceného Petra Hoskovce. Ten vyloženě "vysypal" ze svých kopaček tak slabou střelu, kterou snad nemohl brankář ve svých rukavicích ani pocítit. Dál jsme hráli aktivně, ale gól ne a ne přijít. V 70. minutě se postavil na velkém vápně k přímému kopu Karel Kukla. Jeho střela proletěla nad horní tyčkou branky. Pomalu už to vypadalo, že zápas skončí remízou. S tou by po průběhu zápasu byli určitě spokojenější hosté. Bohužel štěstí se k nám otočilo v 86. minutě zády. Dostali jsme gól vlastně z ničeho. Dlouhý centr z pravé strany našel na zadní tyči hráče Radotína, který jej dostal střelou z první až do naší sítě - 1:2. Pro nás to byl tvrdý direkt, ze kterého jsme se již nedokázali vzpamatovat. Za náš výkon se však nemusíme stydět. Když budeme pokračovat v nastaveném trendu, tak výsledky určitě přijdou.

Sestava: Kořínek - Ardelt, Kukla, Šídlo, Kocourek - Srp (70. Hoang), Machačný, Vošta, Hoskovec - Kurpita, Šobotník
Nenastoupili: Vodrážka, Kadeřábek

Branka: 6. Hoskovec