2. kolo SK Modřany - FC Tempo Praha 3 : 2 (2:1)

3. 9. 2015

SK Modřany - FC Tempo Praha 3 : 2 (2:1)

Ještě v loňské sezóně přeborové Tempo bylo v sobotu 29. 8. 2015 naším druhým soupeřem v novém ročníku. Po úspěšném startu do soutěže jsme se opět představili před domácím publikem. Na rozdíl od minulého mače nás čekal soupeř, který byl jasným papírovým favoritem. My jsme však byli plni sebevědomí a nechtěli jsme dát svou kůži lacino. Od úvodních minut jsme to byli překvapivě právě my, kdo udával tempo zápasu. Hosté působili až nečekaně bezradným dojmem, čehož jsme v úvodní půlhodince náležitě využili. V 10. minutě jsme se dostali do první šance. Sláva Prokopčuk si naskočil na rohový kop, ale míč z jeho hlavy našel pouze připravenou náruč brankáře. Na branku jsme si tak museli počkat do 21. minuty. Saša Lobov vrátil do ohně hostující obranou odvrácený centr. Jeden hráč Tempa míč promáchl, druhý na penaltě přisvítil. Pak Martin Vošta vyhrál klíčový hlavičkový souboj a Sláva Prokopčuk dostal nataženou nohou balón za záda bezmocného brankáře - 1:0. Další příležitost se nám naskytla ve 25. minutě. Petr Pecinovský se postavil k přímému kopu těsně za hranicí velkého vápna. Jeho střela však skončila vysoko nad. Přesně po půl hodině hry jsme se dočkali druhé zasloužené odměny. S chutí hrající Petr Hoskovec vybojoval u levé lajny na váhajícím obránci míč. Ten ho předložil na velké vápno nabíhajícímu Martinu Voštovi. Jeho nepovedený střelecký pokus se dostal ve vápně k nohám Vaška Šobotníka, který umístěnou střelou do šibenice podruhé rozjásal naše fanoušky - 2:0. Na špatný výkon svého celku se již nemohl dívat hostující trenér a již ve 35. minutě sáhnul k dvojímu střídání. Tento tah byl více než povedeným, neboť Tempo hned s jejich nástupem ožilo a po zbytek poločasu bylo lepším týmem. Dvě minuty po této rošádě také hosté poprvé zahrozili. Střílený centr z pravé strany na malém vápně na dlouhou nohu zakončoval hráč soupeře, naštěstí mimo tři tyče. Minutu před pauzou přišlo snížení. Naše obrana totálně zaspala při rohovém kopu a mezi třemi hráči se prosadil hlavičkující soupeř - 2:1.

Poločas tak skončil naším překvapivým, ale zcela zaslouženým vedením. V kabině bylo třeba hráče povzbudit, neboť část jich měla po kontaktní brance svěšené hlavy. Dál byli několikrát upozorněni, ať si pohlídají nástup do druhé půle. Bohužel na začátku druhého poločasu to vypadalo, že celý tým zůstal duchem v kabině. Hosté jednoduše kombinovali a tlačili se blíž a blíž k naší brance. Trest za naší pasivitu přišel na konci 48. minuty. Z levé strany přišla přízemní kolmice, naši hráči opět koukají jeden po druhém a nikdo nezachytí náběh útočníka, který z malého vápna lehce vyrovnává - 2:2. Hosté vycítili šanci na úplný obrat a dál se snažili ohrozit naší branku. Žádnou velkou šanci si však nevypracovali, a když jsme po deseti minutách přežili jejich tlak bez další úhony, začala se hra opět vyrovnávat. V 61. minutě poslal za obranu hostí míč Vašek Šobotník, na který si nabíhal Petr Pecinovský. Na velkém vápně byl však u balónu dříve brankář a zdánlivě odkopl míč do bezpečí. Ten však skončil u nohou Saši Lobova, který poslal ze třiceti metrů tvrdý projektil na opuštěnou branku. K naší smůle se zastavil o břevno branky. Klíčové okamžiky duelu měla přinést 70. minuta. V té nejprve odpustil hlavní rozhodčí hostům penaltu, za evidentní stažení Martina Vošty. O pár okamžiků později přišel zkrat a hrubý faul Vaška Šobotníka. Nemohlo následovat nic jiného, než červená karta a dvacetiminutová přesilovka Tempa. Paradoxně však naše vyloučení více ublížilo hostům. Najednou jakoby nevěděli co hrát a naši borci bojovali a dřeli. Odměna přišla v 76. minutě. Po autovém vhazování využil zmatky v obraně Tempa Saša Lobov, kterému hráči soupeře dovolili hned dvakrát zakončit. Jeho první střelu ještě dokázali nějak zastavit, druhý pokus již skončil v síti - 3:2. Kdo čekal tlak hostí, ten musel být zklamán. Ti se uchýlili pouze k dlouhým nákopům do vápna, se kterými si vždy lehce poradil Sergej Palchyk. Po závěrečném hvizdu jsme se tak mohli radovat z dalšího vítězství. Tempo svým výkonem zklamalo a kromě dvaceti minut, které orámoval poločas, nepotvrdilo roli favorita a týmu, který ještě loni hrál Pražský přebor.

Závěrem komentáře udělám něco, co obvykle nedělám. Každý má právo na svůj názor, nikdy nereaguji na články našich soupeřů. Tentokrát však udělám výjimku. Autor článku na webových stránkách Tempa poukazuje na naši tvrdou hru. Opravdu v zápase byly dva zákroky z naší strany, které byly tvrdší. Jeden byl po právu oceněn červenou kartou. Autor však zapomněl zmínit, že i hosté předvedli několik ostrých zákroků. Vyprávět by mohl zejména Saša Lobov, který byl jenom ve druhém poločase třikrát ošetřován. A rozhodně to nebylo z taktických důvodů, aby tahal čas. Pokaždé dostal zezadu, a to nejen od autora komentáře. Další náš hráč skončil po zápase v nemocnici se zlomeným prstem na noze. Stěžoval si někdo? Ne! Dál je v článku zmíněno nepřátelské prostředí. V oficiálním zápise je kolonce o počtu diváků uvedeno číslo 50. Autora asi vyděsilo tvrdé jádro našich důchodců, kteří používali pyrotechniku a dýmovnice. Jestli byl autor článku rád, že odešel po svých a zdráv, mám pro něj jednu radu. Příště by měl asi jít na fotbal s maminkou a držet se jí pevně za sukni. Diváci po svém reagovali pouze na výkon rozhodčích a v jednom případě na hloupé chování hráče číslo 11 Josefa Hurky. Ten posměšně reagoval na zranění našeho hráče, za což schytal "pochvalu" i od své lavičky a spoluhráčů. Autor by si měl uvědomit, že si z Tempa nikdo nesedne na zadek! Tým má Tempo dobrý, ale mladý a v dospělém fotbale se musí teprve rozkoukat!
Nás čeká v sobotu 5. září od 15hodin první venkovní zápas, konkrétně na hřišti FK Zlíchov 1914.

Sestava: Palchyk, Prokopčuk, Kukla, Šídlo, Machala, Vošta, Hoang (75. Hoskovec M.), Lobov, Hoskovec P. (86. Babica), Šobotník, Pecinovský (90. Moravec)
Nenastoupil: Šimončík

Branky: 21. Prokopčuk, 30. Šobotník, 76. Lobov

ČK: 71. Šobotník