19. kolo Slovan Kunratice - SK Modřany 2 : 0 (0:0)

1. 5. 2016

Slovan Kunratice - SK Modřany 2 : 0 (0:0)

Sváteční den 1. máje byl pro naše A mužstvo ve znamení dalšího mistrovského utkání. Tentokrát jsme v rámci 19. kola zajížděli do nedalekých Kunratic. Na den přesně po půl roce na nás zde čekala naše noční můra, rozhodčí Sklenář. Ještě v živé paměti máme jeho zářez z podzimního duelu na ČAFCe. Přesto nás lehce uklidňoval fakt, že jako AR2 nebude mít velkou moc zápas jakkoliv ovlivnit. Opak byl však pravdou! Tato osoba musí mít z Modřan nějaký komplex, neboť opět zásadně svými výroky ovlivnil průběh zápasu. Ještě na úterním tréninku byla z hráčů cítit výrazná zlost, při vzpomínce na tohoto pána. Ale zpět k utkání. První poločas se odehrával zejména ve středu hřiště, kdy se dlouho čekalo na nějaký vzrušující okamžik před jednou či druhou brankou. Jako první se osmělili ve 26. minutě domácí hráči. Po hezké kombinaci si naběhl za naší obranu hráč Kunratic. Tomu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel Ríša Kořínek, kterého soupeř nedokázal prostřelit. O dvě minuty později přišla šance na druhé straně. Jirka Šídlo dlouhým pasem našel Bogdana Kurpitu. Ten využil chyby domácího stopera a řítil se sám na branku. I tentokrát byl úspěsný brankář, kterého nedokázal náš útočník prostřelit. Ve 36. minutě postupoval sám na branku Petr Hoskovec. Toho po dlouhém sprintu zastavil, těsně před zakončením, zdvižený praporek, který se rozhodl zvednout Sklenář. No a jelikož to bylo již minimálně třetí zvláštní rozhodnutí, emoce začaly těžce bublat. Své o tom by mohli vyprávět Honza Machačný a Bogdan Kurpita, kteří byli zastaveni v jasné gólovce o něco dříve. I přes pomyslnou závoru jsme mohli jít ve 39. minutě do vedení. Martin Vošta změnil směr letu balónu po nepovedeném centru Karla Kukly. Míč se snesl na malé vápno, kde hlavou zakončoval gólově Petr Hoskovec. Proti však byl domácí gólman, který na brankové čáře předvedl fantastický zákrok. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V šatně bylo nutné zklidnit doutnající atmosféru a připravit se na druhý poločas. Ten dlouhé minuty nic nenabízel, i když zejména domácí se snažili něco vymyslet. Nám se však dařilo držet soupeře v bezpečné vzdálenosti, ale nedařilo se nám být nebezpečným směrem dopředu. Vše již spělo k bezbrankové remíze, ale my jsme zapomněli, že je na hřišti Sklenář. Běžela 78. minuta a poblíž našeho vápna odskočil hráči míč do zámezí. Sklenář okamžitě chybně ukázal praporkem proti nám. Nic nebylo platné, že se domácí hráč přiznával! Naší velkou chybou bylo, že jsme přestali hrát a odcházeli od situace směrem dopředu. Sklenář však trval na svém, tak se Kunratičtí ujali vhazování a okamžitě přišel centr do našeho vápna, kde zůstal jediný náš hráč. Tomu se sice podařilo odvrátit míč na velké vápno, kde se do něj opřel hráč domácích, který střelou o břevno poslal domácí do vedení - 1:0. Naši opaření hráči, když vlastně zjistili co se stalo, se okamžitě sesypali na Sklenáře. Jediným výsledkem bylo po jeho žalování to, že dva naši hráči odešli navrh se žlutou kartou. O tři minuty později přišel další okamžik, který vzbudil ještě větší emoce. My jsme zahrávali rohový kop, který domácí obrana odvrátila na půlící čáru. Tam svou situaci nezvládl Honza Przyczko, který místo odehrání míče do bezpečí cosi vymýšlel a jen slabě jej odehrál před sebe. Tam ho nakopl vybíhající hráč hluboko na naší polovinu, za kterým běžel jeho spoluhráč. Z naší branky dobře vyběhl Ríša Kořínek, který se snažil v běhu odehrát míč do bezpečí. Tomu však zabránil skluz domácího hráče, oběma nohama napřed. Sice přes míč, ale doslova sestřelil našeho brankáře. Místo toho, aby se odpískala nebezpečná hra, rozhodčí nechal zákrok bez povšimnutí. A to i přesto, že náš brankář zůstal ležet zraněn, na úrovni půlicího kruhu. To však nikomu nevadilo a domácí dohráli akci do opuštěné branky - 2:0. Škoda slov. Po závěrečném hvizdu patřil náš největší dík Sklenářovi. Velké poděkování je naopak patří 1AR Vojtěchu Bočokovi a delegátovi utkání Václavu Mitášovi, kteří se významnou měrou zasloužili o uklidnění pozápasové "husté atmosféry". My jen chceme, aby Sklenář nebyl již nikdy nominován na naše zápasy. Logicky bude následovat jeho vetování, protože jeho osoba na nás působí, jako rudá barva na zuřícího býka! Další zápas nás čeká 7.5.2015, kdy od jedenácti hodin přivítáme na našem hřišti Radotín.

Sestava: Kořínek - Ardelt, Kukla, Šídlo, Šobotník (46. Srp) - Machačný (75. Kocourek), Vošta, Przyczko, Marku, Hoskovec - Kurpita