18. kolo SK Modřany – AFK Slivenec 2 : 3 (0:0)

23. 4. 2016

SK Modřany – AFK Slivenec 2 : 3 (0:0)

V dalším kole jsme v sobotu 23. 4. 2016 přivítali na našem hřišti soupeře ze Slivence. Ještě před zápasem nás čekalo vyřešení nečekané nepříjemnosti. Z původní nominace nepřišli bez omluvy na sraz před utkáním hned tři!!! hráči (Bogdan Kurpita, Tomáš Krejcar a Jakub Šídlo), z nichž dva měli nastoupit v základní sestavě. Museli jsme tak překopat celou úvodní jedenáctku a do pole musel nastoupit i brankář Pavel Kocourek. Nejen tyto změny se podepsaly na našem výkonu v prvním poločase. Ale zásadnějším problémem bylo, že po slušných 14 dnech, kdy byla účast na trénincích na dobré úrovni, vrátila se tréninková morálka opět k starému. Bohužel pokud si hráči konečně neuvědomí, že se fotbal na této úrovni takto nedá hrát, budou naše výsledky nadále mizerné. Tomu všemu také odpovídal první poločas. Po většinu času jsme se bránili a Slivenec byl lepším týmem. Několikrát nás podržel Ríša Kořínek v naší brance. Paradoxně jsme to byli my, kdo si vypracoval první gólovku. Běžela 6. minuta a Martin Vošta milimetrovým centrem našel ve vápně Romana Srpa. Ten efektní rybičkou těsně minul branku. Pak už jen hrozili hosté. Nám se nedařilo držet míč na kopačkách, ale dokázali jsme dost dlouho odolávat. Hosté měli blízko gólu ve 23. minutě, kdy sérií narážeček uvolnili na velkém vápně svého hráče. Tomu dobře zmenšil střelecký úhel náš brankář a podařilo se mu zlikvidovat střelecký pokus. Ve 34. minutě byl Slivenec ještě blíže první brance. Po rohovém kopu se dostal k zakončení jejich hráč, ale na brankové čáře výborným reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu Ríša Kořínek. O přestávce jsme kladli hráčům na srdce, aby se vyvarovali zbytečných chyb, pohlídali si začátek druhé půle a byli více nebezpečnější směrem dopředu. Vše vzalo za své již ve 49. minutě. Slivenec opět vykombinoval naší obranu, ve středu hřiště propadl jeden z našich obránců a na velkém vápně se podruhé v zápase objevil samotný borec soupeře. Tentokrát nedal brankáři šanci a přesnou střelou k tyči poslal hosty do zaslouženého vedení – 0:1. Neuběhly ani tři minuty a bylo ještě hůře. Hosté rychle přesunuli míč na svou levou stranu, odkud přišel do malého vápna přesný centr, na který si naběhl  hostující útočník a hlavou navýšil skóre – 0:2. V tento okamžik se zdálo, že je po zápase a nejeden by naše hráče odepsal. Ti však sobě nalezli něco, co v nich bylo dlouho schované. Začali do jednoho bojovat a odměnou jim za to byla branka v 57. minutě. Na půlící čáře vybojoval míč Michal Ardelt. Potáhl balón, přešel přes dva hráče soupeře a přesnou kolmicí našel na hranici velkého vápna nabíhajícího Petra Hoskovce. Ten tváří v tvář brankáři nezazmatkoval a přesnou střelou snížil na 1:2. Aby toho nebylo málo, tak v 62. minutě přišlo vyrovnání. Hlavní rozhodčí nařídil deset metrů od vápna nepřímý volný kop. Po vtipné rozehrávce poslal centr do vápna Karel Kukla. Na něj si nejvýše naskočil oslavenec Jirka Šídlo a vyrovnávací brankou si dal dárek k dnešním narozeninám – 2:2. V tuto chvíli jsme začali věřit i v úplný obrat. Hosté mírně znejistěli a přítomní diváci se mohli fotbalem bavit. Velkým dílem k tomu přispěli i naši borci, kteří bojovali a konečně na hřišti vypadali jako jeden tým. Bohužel přišla 79. minuta, která rozhodla o osudu zápasu. Při centru od rohového praporku zaspala naše obrana v čele s Ríšou Kořínkem a na zadní tyči nechala volný prostor nabíhajícímu soupeři, který hlavou rozhodl – 2:3. My jsme se sice pokoušeli o další vyrovnání, ale vážněji jsme soupeřovu branku neohrozili. Zbytečné emoce přinesla poslední minuta, kdy jsme měli možnost rozehrát přímý kop. Všichni naši hráči, včetně brankáře šli do vápna se snahou vsítit vyrovnávací branku. Do té doby dobře pískající hlavní rozhodčí však necitlivě zasáhl svým nástrojem. Ještě než přistál míč na hlavách hráčů, tak pískl do píšťalky. V ten okamžik nikdo na hřišti nevěděl, co se děje. Jedni dokonce mysleli, že se píská penalta, druzí, že rohový kop. On však velice necitlivě ukončil zápas a tím i naše naděje na bodový zisk. Z vítězství se tak radovali hosté. Můžeme však s klidným svědomím říci, že za dnešní výkon, hlavně v druhém poločase, se nemusíme stydět a ten jeden bod si bychom možná i zasloužili. Nezbývá než věřit, že začneme bodovat hned v příštím kole. To se na 1. Máje představíme od 17:00 na hřišti Kunratic.

Sestava: Kořínek – Ardelt, Kukla, Šídlo Jiří, Kocourek – Kostrounek, Vošta, Przyczko, Machačný, Hoskovec Petr – Srp (70. Hoskovec Martin)
Nenastoupil: Kadeřábek