17. kolo AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

16. 4. 2016

AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

Před dalším soutěžním utkáním jsme museli opět řešit velké problémy se sestavou. Na zápas s Podolím jsme odjeli bez dalších čtyř hráčů, kteří nastoupili v posledním kole. Ke zraněnému Martinovi Holubovi přibyli z různých důvodů Honzové Machačný a Przyczko a Hoang Anh. Nejen proto byla povolána další zbloudilá duše, Tomáš Krejcar. Je třeba však zmínit, že i přes poslední vysoké porážky se výrazně zlepšila tréninková morálka. Hráči si u piva spoustu věcí vyříkali a začali na trénincích poctivě pracovat. Samozřejmě nelze čekat, že se výsledky dostaví hned, ale snad se nám podařilo opět oživit týmového ducha. Nejlepším příkladem tomu byl náš výkon na hřišti domácího favorita, za který se hráči nemusejí vůbec stydět. První poločas se ještě hrál podle not domácích. Neustále se snažili tlačit před naší branku, naše obrana dlouho odolávala. Bohužel ve 21. minutě přišla obrovská chyba našich hráčů v rozehrávce. Karel Kukla špatně přihrával před naším vápnem. Jeho chybu domácí hned tvrdě potrestali. S přesilovou situací dva na jednoho si dobře poradili a přetavili jí ve vedoucí branku – 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu byli lepším týmem, ale i v naší hře byla k vidění v pár případech kvalita. Sice se nám ještě plně nedaří dotáhnout nadějné situace do gólové radosti, ale hráči udělali za posledních 14 dní velký pokrok. My jsme hrozili v prvním dějství většinou jen ze standartních situací, ale ještě se nám nedaří je dotáhnout do úspěšného konce. Přesto v prvním poločase byli domácí lepším týmem. O poločasové přestávce jsme se snažili hráče povzbudit a dodat hráčům ztracené sebevědomí. Byli nabádáni k tomu, ať druhý poločas více pojmou jako trénink do další práce. Najednou se nacházel míč častěji na našich kopačkách a několikrát se nám podařilo dostat domácí tým do nesnází. Domácí nechtěli zůstat pozadu a k vidění byl kvalitní fotbal, o který se zapříčinila obě mužstva. Bohužel ani v druhém poločase jsme se nevyvarovali naprosto zbytečné chyby, kterou domácí dokázali potrestat. Hrubky se dopustil Michal Ardelt, který jako v minulém zápase přihrával naslepo pod sebe. Jeho přihrávku vystihl domácí hráč, který s přehledem opět využil situaci dva na jednoho a míč tak skončil za zády Richarda Kořínka, který nastoupil v naší brance poprvé od návratu do našich barev – 0:2. Přes nepříznivý stav bylo i nadále na našich hráčích vidět, jak se snaží si zápas užít. Za svou snahu by si určitě zasloužili alespoň čestný úspěch. Ve finální fázi nám však ještě chybí kvalita a klid v zakončení. Když však budou hráči dál pokračovat v ochotě se zlepšovat, mohou časem přijít i výsledky. Nebude to hned, ale pevně věříme, že v blízké budoucnosti zazní po zápase v kabině zase vítězný pokřik. Dnešní výkon dokázali ocenit i přítomní diváci, kteří oběma celkům po závěrečném hvizdu sympaticky zatleskali. Hned další sobotu 23. 4. od 11 hodin se představíme na domácím hřišti. V souboji se Slivencem se pokusíme posunout náš výkon zase o krok dál.

Sestava: Kořínek – Ardelt, Kukla, Šídlo Jiří, Srp (80. Kocourek) – Kostrounek (71. Šídlo Jakub), Vošta, Krejcar (54. Málek), Marku, Hoskovec – Kurpita