16. kolo SK Modřany – FK Zlíchov 1914 0 : 4(0:2)

9. 4. 2016

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 0 : 4(0:2)

V sobotu 9. 4. 2016 jsme se poprvé v jarní části soutěže představili domácím fanouškům. Zápas proti Zlíchovu měl pro náš klub smutnou předehru. Před zápasem proběhlo symbolické poslední rozloučení s paní Lenkou Bejdovou. Bohužel,  naši hráči se nerozloučili zrovna povedeným výkonem. Od prvních minut Zlíchov demonstroval svou kvalitu a zatlačil nás na naší polovinu hřiště. Ve 4. minutě si hosté připravili i první gólovku. Z naší pravé strany přišel do našeho vápna centr. Ten na malém vápně podskočil Honza Machačný a míč se dostal k osamocenému soupeři. Jeho střelu zastavila tyč a s dorážkou si dobře poradil náš brankář. Na konci první čtvrthodinky přišla, pro náš již tak zdecimovaný tým,  další ztráta. V souboji o míč u postranní čáry se nezaviněně zranil Martin Holub, kterého čeká pauza s poškozenými kolenními vazy. Na hřiště tak musel Jarda Babica, který byl povolán z fotbalového důchodu. V 17. minutě následovala další pohroma. Michal Ardelt posílal naslepo malou domů, kterou však vystihl hostující hráč, který s přehledem překonal bezmocného brankáře – 0:1. Zlíchovu ještě více narostla křídla a předváděl pohledný fotbal, kterým se jeho hráči bavili. My jsme se jen s velkým vypětím sil bránili a pouze odkopávali míče co nejdál od naší branky. Ve 30. minutě se předvedl Pavel Kocourek, když zlikvidoval skvělou robinzonádou střelu k tyči. Druhé branky se hosté dočkali ve 38. minutě. Jirka Šídlo prohrál u rohového praporku souboj o míč a soupeřův hráč pronikal do našeho vápna. Přesně načasoval přihrávku pod sebe, na kterou si naběhl jeho spoluhráč. I díky lehké teči skončil míč až za zády Pavla Kocourka - 0:2. Poločasový hvizd rozhodčího přinesl pro nás velkou úlevu, neboť tlak Zlíchova byl místy až drtivý. Po změně stran se nám podařilo zastavit zlíchovský uragán a hra se mírně vyrovnala. Dokázali jsme již na delší časové úseky držet míč ve vlastní moci. Jestli to bylo naším zlepšeným výkonem, nebo tím, že soupeř polevil, je víceméně jedno. Hra se vyrovnala, ale šance nepřicházely na ani jedné straně. Nám se podařilo vážněji ohrozit soupeřovu branku jen jednou za celých devadesát minut. Běžela 82. minuta a Honza Machačný zahrával přímý volný kop od postranní čáry. Jeho centr už už letěl za záda bezmocného brankáře, ale v posledním okamžiku nešťastně zasáhl Bogdan Kurpita, který vlastně vykopl míč z branky. Platilo tak klasické nedáš – dostaneš. Martin Vošta v 85. minutě ztratil před naším velkým vápnem míč. Ten putoval do lajny, kde již čekal volný hráč. Ten poslal přesnou přihrávku na penaltu, odkud tvrdou střelou o břevno překonal další neosazený hráč Zlíchova potřetí našeho brankáře – 0:3. Tečka za utkáním přišla v 90. minutě. Hosté dostali možnost zahrávat přímý kop zhruba z 25 metrů od naší branky. Krásná střela do šibenice stanovila konečný stav na 0:4. Bohužel tento zápas nám ukázal tvrdou realitu. Snad si hráči konečně uvědomí, že bez poctivé práce výsledky nepřijdou. Další zápas nás čeká 16. 4. od 10:30 na hřišti Podolí.

Sestava: Kocourek – Ardelt, Holub (17. Babica), Šídlo Jiří, Machačný – Kostrounek (61. Hoang), Vošta, Przyczko, Hoskovec – Kurpita, Srp (60. Šídlo Jakub)
Nenastoupil: Kořínek