15. kolo FC Tempo Praha - SK Modřany 6 : 1 (2:1)

7. 4. 2016

FC Tempo Praha - SK Modřany 6 : 1 (2:1)

Druhé jarní kolo jsem odehráli v sobotu 2.4. s Tempem, netradičně na umělé trávě Horních Měcholup. Tam si nás pozval celek ze Lhotky, neboť jejich hřiště prochází zásadní rekonstrukcí. Den před zápasem zasáhla náš klub velice smutná zpráva. Ve věku 72 let v pátek 1.4.2016 v dopoledních hodinách naposledy dotlouklo srdce paní Eleonory Bejdové. Tu jsme všichni znali pod jménem Lenka a nikdo jí ani jinak neřekl. Působila v našem klubu mnoho let, jako členka výboru. Poslední roky se z ní stala naše nejvěrnější fanynka. Její srdíčko patřilo Modřanům, chodila pozbuzovat když se dařilo, ale nechyběla, i když se nedařilo. Poslední rozloučení s paní Lenkou Bejdovou proběhne v pátek 8.4.2016 od 9:30 v Nové obřadní síni v Praze Olšanech. Její památce bude věnován i víkend 9. - 10.4. na hřišti v Modřanech. Na jejím oblíbeném místě po tribunou bude symbolicky vytvořeno pietní místo, kde bude moci každý se naposledy rozloučit zapálením svíčky, nebo položením květiny. Lenko, čest Vaší památce, nikdy na Vás nezapomeneme. Rodině a pozůstalím upřímnou soustrast.
Bohužel i samotný zápas s Tempem moc radosti nepřinesl. Sice jsme se již v první minutě dostali po hrubce obránce při malé domů do vedení. Petr Pecinovský vystihl přihrávku a potrestal zaváhání domácích - 0:1. Po hříchu to byla poslední radost v utkání. Tempo začalo využívat silné podpory větru a uzavřelo nás na naší polovině. Každý nákop, či autové vhazování znamenalo díky větru velké nebezpečí. Ne jednou se stalo, že náš odkop odnesl silný vítr na rohový kop. Z rohu se taky zrodilo v 9.minutě vyrovnání. Tempo zahrávalo hned pět rohových kopů v řadě. Při posledním z nich nikým nepokrytý hráč na zadní tyči hlavou srovnal - 1:1. Tempo působilo kvalitnějším dojmem, naším cílem bylo přežít první poločas bez úhony a v druhém začít rovněž využívat větrné podpory. Bohužel v 41. minutě přišel nejdůležitější okamžik zápasu. Karel Kukla v pozici posledního hráče tak dlouho váhal s rozehrávkou, až mu míč sebral domácí hráč a šel s ním sám na kasu. Druhý zkrat Karla Kukly byl, že nic neřešícím skluzem, zabránil protihráči v zakončení. Faul, červená karta a penalta. Draze vykoupená hrubka, kterou Tempo dokázalo potrestat - 2:1. Druhý poločas byla z naší strany fraška! Nedokázali jsme se Tempu vyrovnat, a když přišly v 54. a v 56. minutě dva slepené góly, bylo z naší strany po zápase. Korunu všemu nasadil v 70. minutě Petr Pecinovský. I když již měl v zápase na svém kontě jednu žlutou kartu za řečnění, tak stále pokračoval v kritice rozhodčích. Nebral vůbec to, že se ho vlastní spoluhráči několikrát snažili umravnit. Ani několikeré varování HR nebylo dostatečným varováním. Za rozhodnutého stavu utkání přišla červená karta. Svým chováním nejen že poslal zbytek týmu do devíti, ale lze očekávat i vysoký trest od disciplinární komise. Co s takovým hráčem..... Po zbytek duelu bylo na hřišti torzo týmu jako naprosto neškodný soupeř. Na hráčích bylo zjevně vidět, jak je zápas "baví". Tempo nás potrestalo ještě v 84. a 87. minutě a uštědřilo nám výprask 6:1. Kdo však nastoupí do dalšího zápasu je záhadou. Již takhle je nás málo a po dnešním zápase si můžeme škrtnout další dva hráče. Příští zápas odehrajeme poprvé na jaře na našem trávníku. V sobotu 9.4. přivítáme od 11 hodin Zlíchov.

Sestava: Kocourek - Ardelt (57. Machačný), Kukla, Šídlo (79. Srp), Przyczko - Kostrounek (64. Hoang), Vošta, Marku, Hoskovec - Kurpita, Pecinovský
Nenastoupil: Šimončík

Branka: 1. Pecinovský
ČK: Kukla, Pecinovský