14. kolo Sokol Lipence – SK Modřany 0 : 2(0:0)

28. 3. 2016

Sokol Lipence – SK Modřany 0 : 2(0:0)

Na Velký pátek pro nás začala jarní část mistrovské sezóny 2015/2016. Prvním soupeřem nám byl tradiční rival, a to tým Sokola Lipence. Po zimní přestávce jsme odjížděli k zápasu plni očekávání, přestože příprava nebyla z naší strany příliš povedená. Potýkali jsme se s mizernou docházkou na trénincích a ani přípravné zápasy nevěštily nic dobrého. Během pauzy došlo v našem týmu k několika změnám. Trenérský tým rozšířil Marcel Merenus, který doposud působil u mládežnických celků FSC Libuš. I v hráčském kádru došlo též k několika změnám. Úplně novými tvářemi jsou Bogdan Kurpita a Jakub Kostrounek. Po roční pauze, zaviněné plastikou křížových vazů, se k týmu připojila hned dvojice rekonvalescentů - Honza Machačný a Michal Ardelt, který si vlastně odbil svou soutěžní premiéru v našem dresu. Naopak kvůli zranění vypadli Venca Šobotník a Kuba Šídlo. Druhý jmenovaný by se měl v nejbližších dnech připojit zpět k týmu. Poslední změnou by měl být návrat Richarda Kořínka. Bohužel stále nemůžeme počítat s trojicí ukrajinských opor (Sláva Prokopčuk, Saša Lobov a Sergej Palchyk), kteří stále čekají ve své rodné vlasti na potřebná povolení k pobytu v naší zemi. Nám nezbývá než čekat, že je v brzké budoucnosti získají.
V Lipencích nás přivítalo velmi nevlídné počasí a terén travnatého hřiště měl k ideálu na míle daleko. No, a jelikož to byla naše první letošní zkušenost s přírodním trávou, byl první poločas z naší strany doslova žalostný. Protože domácí svou kvalitou rovněž vysoce zaostávali, byla v prvním poločase k vidění nic neříkající holomajzna. Míč na hrbolatém terénu všem odskakoval, přihrát si po zemi byl doslova nadlidský výkon. A když se k tomu přidal mdlý výkon obou celků, byl první poločas pro všechny přítomné vyloženým utrpením. Za celých prvních pětačtyřicet minut nedokázal ani jeden z týmů ohrozit branku soupeře. Z naší strany stojí za zmínku pouze přímý kop z 6. minuty, ke kterému se postavil Petr Pecinovský. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč a rozvlnila pouze boční síť branky. Domácí v prvním poločase hrozili pouze ze standartních situací a dlouhých nákopů směrem k naší brance. Tam jim však chyběla kvalita a naše obrana si dokázala s většinou míčů v pohodě poradit. Co bylo až příliš dlouhé, lépe řečeno nepřesné, tak v klidu sbíral Pavel Kocourek v naší brance.
Druhý poločas začal stejně tak, jak probíhal první. Domácí si vystačili pouze s nakopávanými balóny a my jsme se snažili najít klid v rozehrávce a konečně vyzkoušet domácího brankáře. To se nám postupem času začalo dařit a byli jsme lepším a hlavně fotbalovějším týmem. K prvnímu gólu nám paradoxně pomohla silná zbraň domácích, standartní situace. V 59. minutě si míč na úrovni naší střídačky postavil Karel Kukla. Poslechl dokonale pokyn z lavičky, do kterých míst má centr poslat. Na ten si z druhé vlny naběhl Jirka Šídlo a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci – 0:1. Po první brance se na hřišti konečně něco dělo. Hned v 63. minutě si Petr Pecinovský na hranici velkého vápna zpracoval na prsa přesný centr a pohotově z druhého dotyku ohrozil branku Lipenců. Trefil však prostor, kde se nacházel domácí brankář. V 72. minutě se pokusil využít zmatků v naší obraně domácí hráč, ale jeho střela z vápna skončila daleko vedle. Domácí se snažili něco s výsledkem udělat a otevřeli svou obranu. Toho jsme mohli využít v 75. minutě, kdy se z poloviny hřiště řítili tři naši hráči sami na brankáře. Bohužel nám ukázali, jak miliónovou šanci zahodit. Bogdan Kurpita netrefil z penalty po přihrávce Petra Pecinovského odkrytou branku a pouze se mohl nevěřícně chytit za hlavu. V 78. minutě se po kolmici od Lea Marku dostal na velkém vápně k míči Kuba Kostrounek. Chytře se uvolnil, ale i jeho střele chyběla přesnost a těsně prosvištěla kolem levé tyče. Za naše neproměněné šance mohl přijít v 87. minutě trest. Martin Vošta neuhlídal při rohovém kopu domácího kapitána, který si našel prostor a hlavou o zem do protipohybu brankáře mohl vyrovnat. Pavel Kocourek však byl proti a klíčovým zákrokem na brankové čáře uhájil čisté konto. Z jediné vážnější střely za celý zápas na naší branku mohlo přijít vyrovnání. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se na straně druhé. V 89. minutě prošel aktivně hrající Bogdan Kurpita výborně do vápna a na přesnou přihrávku před zívající branku si naběhl Hoang Anh a definitivně rozhodl – 0:2. Pak již se jen čekalo na závěrečný hvizd, který přinesl velkou radost našim barvám. Byl to klasický první zápas jarní sezóny. Byla k vidění spousta nepřesností, kdy druhý poločas svou kvalitou výrazně předčil poločas první. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem a tři body si odvážíme zcela zaslouženě. Musíme však zůstat nohama pevně na zemi, neboť jen těžko narazíme v soutěži na slabšího soupeře, kterým byly dnes Lipence. Další zápas odehrajeme opět na hřišti soupeře. V sobotu 4. 4. 2016 nás čeká Tempo Praha. Vzhledem k rekonstrukci hrací plochy se zápas nebude hrát na Lhotce, ale na umělce v Horních Měcholupech.

Branky: 59. Šídlo, 89. Hoang
Sestava: Kocourek – Ardelt, Kukla, Šídlo Jiří, Przyczko – Kurpita, Vošta, Marku, Machačný (62. Hoang) – Pecinovský, Kostrounek (81. Hoskovec Martin)
Nenastoupil: Šimončík