1.kolo Muži A / TJ Sokol Lipence A / 22.8.2015

25. 8. 2015

SK Modřany A – Sokol Lipence 2 : 1 (0:0)

Po loňské zpackané sezóně čekala náš A-tým během letní přestávky spousta práce. Prvořadým cílem bylo nabrat dostatečnou fyzickou kondici a hlavně dostat tým do pohody. Do přípravy nenastoupilo hned několik hráčů z loňského kádru. Hostování ukončil Míra Dykas a Vu Nhat Anh. Do přípravy se vůbec nezapojil Michael Škvor a z osobních důvodů Honza Hnízdil. Zvláštní případ nastal u Luboše Martináka. Ten, společně se starým známým Tomášem Pravencem, absolvoval s námi letní přípravu. Jejich mateřský oddíl FC Háje nám bohužel po dlouhých jednáních oznámil den před prvním mistrákem, že ani jednoho hráče k nám nepustí. Bohužel tak nevyslyšeli přání obou hráčů, kteří chtěli oblékat náš dres. K příchodům by se dal počítat návrat Tomáše Krejcara. Zcela novými tvářemi jsou Oleksandr Lobov z ukrajinského Cherkasky Dnipro a David Machala z Bohemians 1905. Pozitivem je, že po březnových operacích přetržených vazů v kolenech začali s lehkým tréninkem Honza Machačný a Michal Ardelt. Jim se speciálně věnuje při tréninku Tomáš Vodrážka a oba dělají velké pokroky. Koncem podzimu by se snad mohli objevit i v zápase. O dalších případných posilách se jedná a ještě jsme zcela nevzdali jednání s Hájemi. Během přípravy jsme odehráli pět přípravných zápasů, které všechny skončily naším vítězstvím. Nutno však dodat, že kromě zápasu proti ještě loni přeborové Libuši, neměli ostatní soupeři příliš velkou kvalitu a příliš nás neprověřili. Nejen proto jsme šli do prvního zápasu s mírnými obavami. Přispělo k tomu i to, že v zahajovacím duelu nás čekal Sokol Lipence, se kterým se nám dlouhodobě nedaří.

V prvním poločase byla na našich kopačkách patrná velká nervozita. Hráčům svazovala nohy a ti nepředváděli to, čím se prezentovali v přípravě. Přesto jsme prvních deset minut byli stále na míči a hosté se k němu jen stěží dostávali. V 7. minutě přišla i naše první šance. Dlouhý nákop za obranu posunul ve vápně Venca Šobotník k Davidovi Machalovi. Tomu se však míč zapletl mezi nohama a sám před brankářem zakončil slabě vedle. Po této gólovce jsme byli dál lepším týmem, ale šance nepřicházely. Několikrát jsme se dostali k zakončení, ale ani jeden pokus nestojí za zmínku. Hosté nepředvedli takřka nic. Připomněli se jenom dvěma přímými kopy z těsné hranice vápna. Oba byly zahrány podobně, ale ten z 29.minuty vypadal nebezpečně. Ani jedna střela se však mezi tři tyče nevešla. Minutu před poločasovou pauzou se poprvé v koncovce ukázal Petr Pecinovský. Naběhl si do vápna na dlouhý křižný balón od Jirky Šídla a rovnou z voleje se pokusil přehodit hostujícího brankáře. Ten však jeho pokus přečetl a nenechal se zaskočit. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou. V kabině dostali hráči pár taktických pokynů, ale hlavně bylo třeba se zbavit zbytečné nervozity, která byla naším největším soupeřem.

Druhý poločas se od úvodních minut hrál jasně podle našich not. Hosté nestíhali a bylo jen otázkou času, kdy přijde první gól. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. V 51. minutě zakombinoval v pravém rohu Saša Lobov s Davidem Machalou. Druhý jmenovaný poslal do vápna přesný centr, který si na zadní tyči našel Petr Pecinovský. Předskočil obránce a hlavou poslal náš tým do vedení – 1:0. Hosté se pokusili v 56. minutě o rychlou odpověď. Po rohu však jejich hráč hlavičkoval vysoko nad. Co se nepovedlo jim, to naštěstí vyšlo o další dvě minuty nám. Sergej Palchyk poslal na soupeřovu polovinu dlouhý nákop, který hlavou prodloužil Venca Šobotník. Míč se dostal k Petrovi Pecinovskému, který si jej stehnem navedl na levou nohu a z nějakých pětadvaceti metrů pohotově vystřelil. Brankář Lipenců jeho střelu mírně podcenil. Když míč zapadl za jeho záda, musel se hodně červenat – 2:0. Dál jsme se tlačili do útoku, překvapivě však mohlo udeřit na druhé straně. Z ojedinělé šance se po centru z levé strany objevil na zadní tyči osamocený hráč. Ten zakončoval pohotově koníčkem a míč se lehce otřel o horní tyč. Deset minut před koncem jsme se zbytečně zatáhli, začali bránit výsledek a hrát pasivně. Hosté tak vycítili šanci a začali posílat k našemu vápnu jeden dlouhý balón za druhým. Po jednom z nich přišla šest minut před koncem kontraverzní penalta. Okamžik, který dal vzpomenout na moment z Eura 2000 a penaltu odpískanou sudím Collinou. Hostující kapitán přísně nařízený pokutový kop bezpečně proměnil a zadělal tak do posledních minut na pěknou zápletku – 2:1. O zbytečně nervózní závěr se postaral hostující útočník. V 83. minutě vletěl v našem malém vápně loktem napřed do vzdušného s Jirkou Šídlem. Byl to již jeho druhý nebezpečný zákrok v obličeji našeho hráče. Náš brankář přežil první střet téměř bez úhony, ale druhý už nikoliv. Jirka Šídlo musel okamžitě střídat a vydat se na šití směr nemocnice. Proč v ani jednom případě netasil rozhodčí kartu, je záhadou. Jestliže budou hráčům procházet takové zákroky, stanou se z fotbalu jatka!!! Když náš zraněný hráč procházel s krvácející hlavou kolem střídačky hostí, tak projevil svou inteligenci pan Kerbach. Ven ze hřiště ho nahlas doprovodil slovy „…dobře ti tak, to máš za to…“. Opět se tak ukázal jako naprostý bezmozek, který nemá všech pět pohromadě. To však nebyl jeho poslední výstup dne. Na hřiště se vkradla nervozita, kterou mohl v 89. minutě ukončit Martin Hoskovec. Po dlouhém výkopu brankáře uháněl sám na bránu. Jeho pokus o přelobování brankáře bohužel skončil nad brankou. V posledních vteřinách normální hrací doby jsme díky obětavému skoku do střely Slávy Prokopčuka přežili poslední šanci zápasu. Hlavní rozhodčí překvapivě nenastavil ani minutu a přesně s koncem devadesáté minuty ukončil i zápas. To byl impuls pro primitiva Kerbacha, který vyletěl z lavičky a začal se na rozhodčího sápat. Proč tohoto člověka Lipence ve svém středu trpí, je velkou otázkou. Akorát jim dokola škodí a dělá jim ostudu. S hráči soupeře nemá nikdo z nás sebemenší problém, pouze tento pán trpí jakýmsi komplexem. Přesto je nutno dodat, že téměř po celý zápas jsme byli lepším týmem a naše vítězství je tak zcela zasloužené. Dobrý vstup do soutěže se pokusíme potvrdit v sobotu 29. 8., kdy se od 11 hodin opět představíme na našem hřišti. Tentokrát bude naším soupeřem ex přeborové Tempo Praha. Všichni jste tak srdečně zváni. Po zápase A-mužstva bude od 14 hodin sehrána generálka Béčka, před jejich sezónou. Jako soupeř přijede tým Sokola Písnice.

Sestava: Palchyk, Prokopčuk, Kukla, Šídlo (88. Babica), Vošta, Krejcar, Machala (66. Hoang), Lobov, Hoskovec P., Pecinovský, Šobotník (79. Hoskovec M.)
Nenastoupil: Šimončík

Branky: 51., 58. Pecinovský