Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům - Muži A 2015/2016

Příspěvky

22. kolo SK Modřany – SK Újezd Praha 4 2 : 2 (1:2)

21. 5. 2016

SK Modřany – SK Újezd Praha 4 2 : 2 (1:2)

Úspěšně zvládnutou sobotu 21. května započal náš dopolední duel proti celku Újezd P-4. Tento tým prošel v zimní přestávce zásadní změnou, která má pro tento klub jen pozitivní dopad. Dříve tento tým působil velice nesympaticky, a to hlavně díky člověku, který nese stejné jméno, jako naše nejznámější automobilka. V současné době se soupeři podařilo vybudovat velice fotbalové mužstvo, které si do našeho vzájemného zápasu přineslo jeden obdivuhodný primát. V dosavadních zápasech jarní části neztratil obrozený tým Újezda ani jeden bod, což z něj udělalo štiku naší soutěže. Proč naši hosté měli takovou bilanci, bylo vidět od úvodních vteřin našeho duelu. Malinko se totiž potvrdily naše obavy, že kdykoliv pochválíme za něco někoho z našeho týmu, tak ten okamžitě vždy při první možné příležitosti zklame. Tentokrát si při předzápasové přípravě vyslechla slova chvály naše stoperská dvojice Karel Kukla – Jirka Šídlo. A byla to hlavně tato dvojice, které se vůbec nepodařil vstup do dnešního duelu. Již na konci první minuty zastihl naše stopery v nedbalkách soupeřův hráč, který dobrým tahem na branku využil námi vytvořenou dálnici a z ničeho nic se objevil sám před Pavlem Kocourkem. Ten pro změnu dal hned najevo, kdo bude dnes „ mužem zápasu“.  Byl to právě náš brankář, který doháněl svými zákroky soupeře doslova k zoufalství. V 5. minutě dokázal zneškodnit hned dvě gólovky během několika vteřin. Musel opět napravovat zaváhání středu obrany a zvláště jeho druhý zákrok, kdy se tygřím skokem dostal pod nohy dorážejícího hráče, který mohl dorážet svou zablokovanou střelu do prázdné branky, zasloužil velký obdiv. Hned o minutu později však i on byl krátký na další šanci hostí, které opět předcházela chyba v našem středu obrany a hráč Újezda proměnil svůj samostatný únik – 0:1. Tlak soupeře nadále nepolevoval a jeho hráči předváděli jednu pohlednou akci za druhou. Ovšem my jsme měli v brance Pavla Kocourka. Zejména díky němu jsme přežili úvodních dvacet minut. Kdybychom po této pasáži utkání prohrávali o tři, čtyři branky, tak by se nikdo nemohl ničemu divit.

/Více v příspěvku/

 

21. kolo 1999 Praha - SK Modřany 0 : 3 (0:1)

14. 5. 2016

1999 Praha - SK Modřany 0 : 3 (0:1)

Paradoxně jeden z našich nejslabších jarních výkonů znamenal zlomení černé série a poprvé od jarní premiéry jsme se mohli radovat z vítězství. To přišlo v sobotu 14. 5., kdy jsme se utkali na Děkance s týmem 1999 Praha. Na hřišti nás přivítal nejen silný vítr, ale i nečekaně velice nekvalitní terén. Díky těmto okolnostem se dalo předpokládat, že nás místo fotbalu čeká spíše boj. To průběh zápasu potvrdil, ani jeden ze soupeřů fotbalově nepřesvědčil. Od úvodních minut se obě mužstva potýkala s řadou nepřesností. Dlouhé minuty to byla jedna velká nuda. Až ve 14. minutě přišly horké chvilky před naší brankou. Odstartoval to přímý kop, zahrávaný z dvaceti metrů, se kterým si nadvakrát dokázal poradit Ríša Kořínek. Snažili jsme se okamžitě zahájit protiútok, ale přišla chyba Michala Ardelta, který lehce přišel o míč. Domácí hráč našel přesnou přihrávkou na malém vápně svého kolegu, který však z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku. Hned na to přišla šance jako přes kopírák. Opět chyba na naší pravé straně, kterou se tentokrát pokusil soupeř zakončit odvážným průnikem do našeho vápna. Dobře mu zmenšil střelecký úhel včasným vyběhnutím náš brankář a míč vyrazil. Ten se dostal k nohám jiného hráče devadesátdevítky, který opět nedokázal trefit prázdnou branku a přestřelil. Ve 20. minutě jsme se ukázali i my. Martin Vošta chytrým obloučkem přes domácí stopery vyzval k zakončení Bogdana Kurpitu. Ten hned z první tvrdě vystřelil, ale ještě rychleji byla nahoře ruka brankáře, který se štěstím uhájil čisté konto. To už neplatilo ve 25. minutě, kdy předvedl domácí brankář obrovskou minelu, když ho zaskočil přímo z rohu Bogdan Kurpita, který nás poslal překvapivě a asi i nezaslouženě do vedení - 0:1.

/Více v příspěvku/

 

20. kolo SK Modřany - SC Radotín 1 : 2 (1:1)

7. 5. 2016

SK Modřany - SC Radotín 1 : 2 (1:1)

Šestý korálek na černou šňůru porážek v řadě jsme nasadili v sobotu 7. 5. 2016 v domácím zápase s Radotínem. Tentokrát na vině nebyla ani tak kvalita soupeře, ale hlavně naše nemohoucnost v zakončení. Předvedená hra nebyla vůbec špatná, je vidět, že se tým lehce zvedá. Ale fotbal se hraje na góly a těch dal o jeden víc soupeř. Přesto úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Již v 6. minutě jsme se dostali do vedení. Bogdan Kurpita poslal do vápna vysoký míč, kde o něj svedl vítězný souboj Petr Hoskovec. No, a když jeho nepovedený střelecký pokus, s pomocí tyče, zapadl do branky, šli jsme do rychlého vedení - 1:0. A nemuselo zůstat jen u jedné branky. V 10. minutě letěla přesná přihrávka za obranu na nabíhajícího Vencu Šobotníka. Ten se snažil ihned zakončit, ale trefil pouze nohy vybíhajícího brankáře. Vyražený míč se dostal opět k našemu útočníkovi, který tak dostal šanci na reparát. Bohužel ani tentokrát neuspěl, když jeho lob skončil mimo tři tyče.

/Více v příspěvku/

 

19. kolo Slovan Kunratice - SK Modřany 2 : 0 (0:0)

1. 5. 2016

Slovan Kunratice - SK Modřany 2 : 0 (0:0)

Sváteční den 1. máje byl pro naše A mužstvo ve znamení dalšího mistrovského utkání. Tentokrát jsme v rámci 19. kola zajížděli do nedalekých Kunratic. Na den přesně po půl roce na nás zde čekala naše noční můra, rozhodčí Sklenář. Ještě v živé paměti máme jeho zářez z podzimního duelu na ČAFCe. Přesto nás lehce uklidňoval fakt, že jako AR2 nebude mít velkou moc zápas jakkoliv ovlivnit. Opak byl však pravdou! Tato osoba musí mít z Modřan nějaký komplex, neboť opět zásadně svými výroky ovlivnil průběh zápasu. Ještě na úterním tréninku byla z hráčů cítit výrazná zlost, při vzpomínce na tohoto pána. Ale zpět k utkání. První poločas se odehrával zejména ve středu hřiště, kdy se dlouho čekalo na nějaký vzrušující okamžik před jednou či druhou brankou. Jako první se osmělili ve 26. minutě domácí hráči. Po hezké kombinaci si naběhl za naší obranu hráč Kunratic. Tomu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel Ríša Kořínek, kterého soupeř nedokázal prostřelit. O dvě minuty později přišla šance na druhé straně. Jirka Šídlo dlouhým pasem našel Bogdana Kurpitu. Ten využil chyby domácího stopera a řítil se sám na branku. I tentokrát byl úspěsný brankář, kterého nedokázal náš útočník prostřelit. Ve 36. minutě postupoval sám na branku Petr Hoskovec. Toho po dlouhém sprintu zastavil, těsně před zakončením, zdvižený praporek, který se rozhodl zvednout Sklenář. No a jelikož to bylo již minimálně třetí zvláštní rozhodnutí, emoce začaly těžce bublat. Své o tom by mohli vyprávět Honza Machačný a Bogdan Kurpita, kteří byli zastaveni v jasné gólovce o něco dříve. I přes pomyslnou závoru jsme mohli jít ve 39. minutě do vedení. Martin Vošta změnil směr letu balónu po nepovedeném centru Karla Kukly. Míč se snesl na malé vápno, kde hlavou zakončoval gólově Petr Hoskovec. Proti však byl domácí gólman, který na brankové čáře předvedl fantastický zákrok. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

/Více v příspěvku/

 

18. kolo SK Modřany – AFK Slivenec 2 : 3 (0:0)

23. 4. 2016

SK Modřany – AFK Slivenec 2 : 3 (0:0)

V dalším kole jsme v sobotu 23. 4. 2016 přivítali na našem hřišti soupeře ze Slivence. Ještě před zápasem nás čekalo vyřešení nečekané nepříjemnosti. Z původní nominace nepřišli bez omluvy na sraz před utkáním hned tři!!! hráči (Bogdan Kurpita, Tomáš Krejcar a Jakub Šídlo), z nichž dva měli nastoupit v základní sestavě. Museli jsme tak překopat celou úvodní jedenáctku a do pole musel nastoupit i brankář Pavel Kocourek. Nejen tyto změny se podepsaly na našem výkonu v prvním poločase. Ale zásadnějším problémem bylo, že po slušných 14 dnech, kdy byla účast na trénincích na dobré úrovni, vrátila se tréninková morálka opět k starému. Bohužel pokud si hráči konečně neuvědomí, že se fotbal na této úrovni takto nedá hrát, budou naše výsledky nadále mizerné. Tomu všemu také odpovídal první poločas. Po většinu času jsme se bránili a Slivenec byl lepším týmem. Několikrát nás podržel Ríša Kořínek v naší brance. Paradoxně jsme to byli my, kdo si vypracoval první gólovku. Běžela 6. minuta a Martin Vošta milimetrovým centrem našel ve vápně Romana Srpa. Ten efektní rybičkou těsně minul branku. Pak už jen hrozili hosté. Nám se nedařilo držet míč na kopačkách, ale dokázali jsme dost dlouho odolávat. Hosté měli blízko gólu ve 23. minutě, kdy sérií narážeček uvolnili na velkém vápně svého hráče. Tomu dobře zmenšil střelecký úhel náš brankář a podařilo se mu zlikvidovat střelecký pokus. Ve 34. minutě byl Slivenec ještě blíže první brance. Po rohovém kopu se dostal k zakončení jejich hráč, ale na brankové čáře výborným reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu Ríša Kořínek. O přestávce jsme kladli hráčům na srdce, aby se vyvarovali zbytečných chyb, pohlídali si začátek druhé půle a byli více nebezpečnější směrem dopředu.

/Více v příspěvku/

 

17. kolo AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

16. 4. 2016

AFK Slavoj Podolí – SK Modřany 2 : 0 (1:0)

Před dalším soutěžním utkáním jsme museli opět řešit velké problémy se sestavou. Na zápas s Podolím jsme odjeli bez dalších čtyř hráčů, kteří nastoupili v posledním kole. Ke zraněnému Martinovi Holubovi přibyli z různých důvodů Honzové Machačný a Przyczko a Hoang Anh. Nejen proto byla povolána další zbloudilá duše, Tomáš Krejcar. Je třeba však zmínit, že i přes poslední vysoké porážky se výrazně zlepšila tréninková morálka. Hráči si u piva spoustu věcí vyříkali a začali na trénincích poctivě pracovat. Samozřejmě nelze čekat, že se výsledky dostaví hned, ale snad se nám podařilo opět oživit týmového ducha. Nejlepším příkladem tomu byl náš výkon na hřišti domácího favorita, za který se hráči nemusejí vůbec stydět.

/Více v příspěvku/

 

16. kolo SK Modřany – FK Zlíchov 1914 0 : 4(0:2)

9. 4. 2016

SK Modřany – FK Zlíchov 1914 0 : 4(0:2)

V sobotu 9. 4. 2016 jsme se poprvé v jarní části soutěže představili domácím fanouškům. Zápas proti Zlíchovu měl pro náš klub smutnou předehru. Před zápasem proběhlo symbolické poslední rozloučení s paní Lenkou Bejdovou. Bohužel,  naši hráči se nerozloučili zrovna povedeným výkonem. Od prvních minut Zlíchov demonstroval svou kvalitu a zatlačil nás na naší polovinu hřiště. Ve 4. minutě si hosté připravili i první gólovku. Z naší pravé strany přišel do našeho vápna centr. Ten na malém vápně podskočil Honza Machačný a míč se dostal k osamocenému soupeři. Jeho střelu zastavila tyč a s dorážkou si dobře poradil náš brankář. Na konci první čtvrthodinky přišla, pro náš již tak zdecimovaný tým,  další ztráta. V souboji o míč u postranní čáry se nezaviněně zranil Martin Holub, kterého čeká pauza s poškozenými kolenními vazy. Na hřiště tak musel Jarda Babica, který byl povolán z fotbalového důchodu.

/Více v příspěvku/

 

15. kolo FC Tempo Praha - SK Modřany 6 : 1 (2:1)

7. 4. 2016

FC Tempo Praha - SK Modřany 6 : 1 (2:1)

Druhé jarní kolo jsem odehráli v sobotu 2.4. s Tempem, netradičně na umělé trávě Horních Měcholup. Tam si nás pozval celek ze Lhotky, neboť jejich hřiště prochází zásadní rekonstrukcí. Den před zápasem zasáhla náš klub velice smutná zpráva. Ve věku 72 let v pátek 1.4.2016 v dopoledních hodinách naposledy dotlouklo srdce paní Eleonory Bejdové. Tu jsme všichni znali pod jménem Lenka a nikdo jí ani jinak neřekl. Působila v našem klubu mnoho let, jako členka výboru. Poslední roky se z ní stala naše nejvěrnější fanynka. Její srdíčko patřilo Modřanům, chodila pozbuzovat když se dařilo, ale nechyběla, i když se nedařilo. Poslední rozloučení s paní Lenkou Bejdovou proběhne v pátek 8.4.2016 od 9:30 v Nové obřadní síni v Praze Olšanech. Její památce bude věnován i víkend 9. - 10.4. na hřišti v Modřanech. Na jejím oblíbeném místě po tribunou bude symbolicky vytvořeno pietní místo, kde bude moci každý se naposledy rozloučit zapálením svíčky, nebo položením květiny. Lenko, čest Vaší památce, nikdy na Vás nezapomeneme. Rodině a pozůstalím upřímnou soustrast.

/Více v příspěvku/

 

14. kolo Sokol Lipence – SK Modřany 0 : 2(0:0)

28. 3. 2016

Sokol Lipence – SK Modřany 0 : 2(0:0)

Na Velký pátek pro nás začala jarní část mistrovské sezóny 2015/2016. Prvním soupeřem nám byl tradiční rival, a to tým Sokola Lipence. Po zimní přestávce jsme odjížděli k zápasu plni očekávání, přestože příprava nebyla z naší strany příliš povedená. Potýkali jsme se s mizernou docházkou na trénincích a ani přípravné zápasy nevěštily nic dobrého. Během pauzy došlo v našem týmu k několika změnám. Trenérský tým rozšířil Marcel Merenus, který doposud působil u mládežnických celků FSC Libuš. I v hráčském kádru došlo též k několika změnám. Úplně novými tvářemi jsou Bogdan Kurpita a Jakub Kostrounek. Po roční pauze, zaviněné plastikou křížových vazů, se k týmu připojila hned dvojice rekonvalescentů - Honza Machačný a Michal Ardelt, který si vlastně odbil svou soutěžní premiéru v našem dresu. Naopak kvůli zranění vypadli Venca Šobotník a Kuba Šídlo. Druhý jmenovaný by se měl v nejbližších dnech připojit zpět k týmu. Poslední změnou by měl být návrat Richarda Kořínka. Bohužel stále nemůžeme počítat s trojicí ukrajinských opor (Sláva Prokopčuk, Saša Lobov a Sergej Palchyk), kteří stále čekají ve své rodné vlasti na potřebná povolení k pobytu v naší zemi. Nám nezbývá než čekat, že je v brzké budoucnosti získají.

/Více v příspěvku/

 

9. kolo Újezd Praha 4 – SK Modřany 0 : 1 (0:0) 18.10.2015

3. 11. 2015

Újezd Praha 4 – SK Modřany  0 : 1 ( 0 : 0 )

Čekání na zázrak mělo pokračování v neděli 18. 10. na umělce v Újezdě P-4. Po černé sérii pěti porážek byla psychika týmu na bodu nula. Jelikož jsme však věděli, že ani soupeř neprožívá nejšťastnější období, stal se ze zápasu boj o šest bodů. My jsme se snažili hráče dostat do pohody, ale úvodní minuty duelu byly z naší strany opět zbytečně nervózní. Bylo na hráčích vidět, jak jim chybí sebevědomí. Balón nás vůbec neposlouchal a na naší hře to bylo strašně znát. Na hřišti se nenašel nikdo, kdo by v sobě našel dostatek sebevědomí, aby pomohl uklidnit zbytek mančaftu. Když jsme bez úhony přežili v 6. minutě domácí gólovku, jako by z hráčů spadl obrovský balvan. A šance to byla veliká. Předcházela jí pěkná kolmice za naší obranu, náběh na levou stranu a křižná přihrávka na levou tyč. Tam domácí hráč selhal, neboť nedokázal uklidit míč do odkryté branky.