Příspěvky

8. kolo SK Modřany – 1999 Praha 2 : 5 (2:5) 10.10.2015

3. 11. 2015

SK Modřany  – 1999 Praha   2 : 5 ( 2 : 5 )

Kdo přišel v sobotu 10. října na náš domácí zápas o patnáct minut později, ten přišel hned o pět branek. Bohužel hned čtyři skončily v naší síti. Nic nám nepomohlo, že do zápasu po zranění nastoupili Honza Przyczko a Petr Pecinovský. Hned po třiceti vteřinách hry se dostal soupeř zadarmo do vedení. Martin Holub doslova namazal před velkým vápnem soupeři, který darem nepohrdl a podél vybíhajícího brankáře poslal hosty do vedení – 0:1. Než jsme se mohli vzpamatovat z úvodního šoku, vedl soupeř o dvě branky. Běžela 5. minuta a hráč 99´ lehce prošel přes naší levou stranu až do malého vápna, kde tvrdou střelou prostřelil Pavla Kocourka a zvýšil na 0:2. Ovšem ani tato branka neprobudila naše hráče ze špatného snu a v 8. minutě přišel další trest. Tentokrát jsme se dopustili chyby na naší pravé straně. Soupeř se lehce zmocnil balónu, který se dostal až na velké vápno. Tam se do něj opřel hostující hráč a s pomocí teče skončil míč na  zadní tyči, za zády bezmocného brankáře – 0:3.

7. kolo SC Radotín – SK Modřany 5 : 0 (2:0) 3.10.2015

8. 10. 2015

SC Radotín – SK Modřany 5 : 0 (2:0)

Další nápor na naší nervovou soustavu se odehrál v soboru 3. 10. 2015 na hřišti Radotína. Oproti minulému týdnu se ještě více prohloubily problémy se sestavou. Tentokrát se dalo napočítat jedenáct absencí, a tak naše situace se pomalu stává nezvladatelnou. Hodinu před zápasem se v kabině sešlo přesně jedenáct lidí, z nichž drtivá většina hráčů si před startem sezóny nedovedla představit, že budou nastupovat za A-tým, natož v základní sestavě. Bohužel, výrazně tím trpí naše kvalita a v momentální chvíli nemáme v 1. A třídě co dělat. Nezbyde než čekat, až se někdo z marodů uzdraví a pomůže nám v nelehké situaci. Do konce podzimní části už asi nebudeme moci počítat s naším ukrajinským triem, které stále čeká ve své, válkou zmítané, mateřské zemi na potřebná povolení, aby se mohli vrátit do České Republiky. My se přes veškerou nepřízeň nevzdáváme a pokusíme se do konce podzimní části ještě nějaký ten bodík nasbírat.

/Více v příspěvku/

6. kolo SK Modřany - Slovan Kunratice 0 : 7 (0:1) 26.9.2015

1. 10. 2015

SK Modřany - Slovan Kunratice 0 : 7 (0:1)

Obrovskou ostudou pro nás skončil duel šestého kola, kdy jsme v sobotu 26. září přivítali Slovan Kunratice. Už několik dní před zápasem jsme museli řešit otázku, kolik zdravých lidí dáme dohromady. Po tom, co jsme přišli na nějakou dobu o trio ukrajinských opor, jsou další tři hráči dlouhodobě zraněni, tak k absencím přibyla po jatkách z minulého kola další trojice. Výsledkem toho všeho bylo, že k zápasu byli povoláni "hráči v záloze". No, a když někteří hráči zneužívají situace a nechodí trénovat, jelikož si dokáží spočítat, že budou hrát i bez tréninku, tak visel průšvih ve vzduchu. Jak nám samotný zápas ukázal, v současném stavu nejsme konkurenceschopní a každý bod bude pro nás ceněný zlatem. Bohužel, v současném rozpoložení si musíme přiznat, že na 1. A třídu jednoduše nemáme.

5. kolo AFK Slivenec – SK Modřany 4 : 1 (2:1)

24. 9. 2015

AFK Slivenec – SK Modřany 4 : 1 (2:1)

Když si kdykoliv v budoucnu vzpomeneme na náš zápas z 20. září na Slivenci, vždy nás napadne jedna věc – ZÁŘEZ!!! To, co s námi předvedli páni pověření vedením tohoto zápasu, to ani jinak nelze nazvat. Od úvodních minut byl duel veden jednostranně, na vše byl dvojí metr. S rozhodováním zápasu jsme hrubě nespokojeni, ale naše případná stížnost nemá bohužel žádný smysl. Nejen, že jsme v zápase ztratili všechny body a chuť k fotbalu, ale hlavně jsme přišli o tři zraněné hráče. Nejhůře ze všech dopadl Petr Pecinovský, pro kterého skončil zápas už ve 4. minutě (viz přiložené foto). Mohl za to likvidační skluz jednoho z domácích hráčů po odehrání míče na stojnou nohu. Jen zázrakem nedošlo k nějakému vážnému zranění, přesto nám Petr bude podle zprávy z magnetické rezonance chybět zhruba měsíc. Hlavní rozhodčí však tento kriminální faul ocenil pouze žlutou kartou, čímž rozpoutal vášně v našem táboře. Korunu tomu všemu nasadil delegát zápasu, který byl dotázán zraněným hráčem, za co se mají dávat červené karty. S úsměvem na rtech mu odpověděl, že ten faul zas tak hrozný nebyl. Na co se čeká? Kdy se budou tyto záludné fauly trestat nejen červenou kartou, ale i tvrdými tresty? Asi až dojde k lámání kostí, v horším případě, že skončí zdraví člověk na invalidním vozíku!!! Neměli by být právě rozhodčí na hřišti od toho, aby hlavně chránili zdraví hráčů? V každém případě ano! Bohužel to nebyl případ tohoto zápasu. Domácím procházely i ty nejtvrdší zákroky, naopak nám byl pískán jakýkoliv sebemenší kontakt.

4. kolo SK Modřany – A.F.K. Slavoj Podolí 0 : 1 (0:1)

17. 9. 2015

SK Modřany – A.F.K. Slavoj Podolí 0 : 1 (0:1)

Výrazně oslabeni jsme nastoupili v sobotu 12. 9. 2015 v domácím duelu proti Podolí. Jak bylo již dříve avizováno, na neurčitou dobu jsme přišli o trio ukrajinských opor. A oproti poslednímu zápasu nám ještě chyběla dvojice Michal Moravec a David Machala. Museli jsme udělat hned pět změn v základní sestavě, takže příležitost dostali hráči z rezervy. Ti bohužel nedokázali plnohodnotně nahradit chybějící hráče. No, a protože ani Podolí nepředvedlo dobrý výkon, diváci viděli nudný zápas, který zdaleka nedosáhl kvality 1. A třídy. O to větší škoda je, že jsme hráli ve slepené sestavě, neboť dnešní Podolí nebylo zdaleka tak nebezpečné, jako v předchozích vzájemných duelech. Od začátku zápasu obě družstva kupila jednu nepřesnost za druhou, a dlouhé minuty nedokázal ani jeden tým předvést kloudnou akci. Z fotbalové nudy zaujala naše příležitost na konci první čtvrthodinky. Dlouhý míč do vápna podskočil hostující stoper a před brankou se samotný objevil Petr Pecinovský. Zakončoval však ukvapeně z první a jeho pokus o přehození brankáře skončil v bezpečí jeho rukou. Ve 28. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Honza Hnízdil se snažil rychle rozehrát útočnou akci. Jeho myšlenku však nepochopil Martin Hoskovec, který přišel naivně o míč. Toho se zmocnil hostující hráč, který poslal přesný centr do vápna. Tam našel hlavu svého spoluhráče, který pohodlně zavěsil – 0:1.

3. kolo FK Zlíchov - SK Modřany 0 : 3 (0:2)

10. 9. 2015

FK Zlíchov - SK Modřany 0 : 3 (0:2)

Po výborném vstupu do nového ročníku, kdy jsme první dva zápasy vyhráli, jsme poprvé hráli na hřišti soupeře. Konkrétně jsme zajížděli na hřiště nováčka FK Zlíchov. Tohoto zápasu se již nezúčastnila naše dosavadní brankařská jednička Sergei Palchyk. Zároveň to byl na nějakou dobu i poslední zápas pro Slávu Prokopčuka a Sašu Lobova. Všichni tři se museli vydat zpět do své rodné vlasti, neboť Ukrajina není členem Evropské unie a její občané potřebují pro pobyt v naší zemi úřední povolení. Všichni tak doufáme, že vše dopadne dobře a brzy se k nám zase v pořádku vrátí.

2. kolo SK Modřany - FC Tempo Praha 3 : 2 (2:1)

3. 9. 2015

SK Modřany - FC Tempo Praha 3 : 2 (2:1)

Ještě v loňské sezóně přeborové Tempo bylo v sobotu 29. 8. 2015 naším druhým soupeřem v novém ročníku. Po úspěšném startu do soutěže jsme se opět představili před domácím publikem. Na rozdíl od minulého mače nás čekal soupeř, který byl jasným papírovým favoritem. My jsme však byli plni sebevědomí a nechtěli jsme dát svou kůži lacino. Od úvodních minut jsme to byli překvapivě právě my, kdo udával tempo zápasu. Hosté působili až nečekaně bezradným dojmem, čehož jsme v úvodní půlhodince náležitě využili. V 10. minutě jsme se dostali do první šance. Sláva Prokopčuk si naskočil na rohový kop, ale míč z jeho hlavy našel pouze připravenou náruč brankáře. Na branku jsme si tak museli počkat do 21. minuty. Saša Lobov vrátil do ohně hostující obranou odvrácený centr. Jeden hráč Tempa míč promáchl, druhý na penaltě přisvítil. Pak Martin Vošta vyhrál klíčový hlavičkový souboj a Sláva Prokopčuk dostal nataženou nohou balón za záda bezmocného brankáře - 1:0. Další příležitost se nám naskytla ve 25. minutě. Petr Pecinovský se postavil k přímému kopu těsně za hranicí velkého vápna. Jeho střela však skončila vysoko nad. Přesně po půl hodině hry jsme se dočkali druhé zasloužené odměny. S chutí hrající Petr Hoskovec vybojoval u levé lajny na váhajícím obránci míč. Ten ho předložil na velké vápno nabíhajícímu Martinu Voštovi. Jeho nepovedený střelecký pokus se dostal ve vápně k nohám Vaška Šobotníka, který umístěnou střelou do šibenice podruhé rozjásal naše fanoušky - 2:0. Na špatný výkon svého celku se již nemohl dívat hostující trenér a již ve 35. minutě sáhnul k dvojímu střídání. Tento tah byl více než povedeným, neboť Tempo hned s jejich nástupem ožilo a po zbytek poločasu bylo lepším týmem. Dvě minuty po této rošádě také hosté poprvé zahrozili. Střílený centr z pravé strany na malém vápně na dlouhou nohu zakončoval hráč soupeře, naštěstí mimo tři tyče. Minutu před pauzou přišlo snížení. Naše obrana totálně zaspala při rohovém kopu a mezi třemi hráči se prosadil hlavičkující soupeř - 2:1.

1.kolo Muži A / TJ Sokol Lipence A / 22.8.2015

25. 8. 2015

SK Modřany A – Sokol Lipence 2 : 1 (0:0)

Po loňské zpackané sezóně čekala náš A-tým během letní přestávky spousta práce. Prvořadým cílem bylo nabrat dostatečnou fyzickou kondici a hlavně dostat tým do pohody. Do přípravy nenastoupilo hned několik hráčů z loňského kádru. Hostování ukončil Míra Dykas a Vu Nhat Anh. Do přípravy se vůbec nezapojil Michael Škvor a z osobních důvodů Honza Hnízdil. Zvláštní případ nastal u Luboše Martináka. Ten, společně se starým známým Tomášem Pravencem, absolvoval s námi letní přípravu. Jejich mateřský oddíl FC Háje nám bohužel po dlouhých jednáních oznámil den před prvním mistrákem, že ani jednoho hráče k nám nepustí. Bohužel tak nevyslyšeli přání obou hráčů, kteří chtěli oblékat náš dres. K příchodům by se dal počítat návrat Tomáše Krejcara. Zcela novými tvářemi jsou Oleksandr Lobov z ukrajinského Cherkasky Dnipro a David Machala z Bohemians 1905. Pozitivem je, že po březnových operacích přetržených vazů v kolenech začali s lehkým tréninkem Honza Machačný a Michal Ardelt. Jim se speciálně věnuje při tréninku Tomáš Vodrážka a oba dělají velké pokroky. Koncem podzimu by se snad mohli objevit i v zápase. O dalších případných posilách se jedná a ještě jsme zcela nevzdali jednání s Hájemi. Během přípravy jsme odehráli pět přípravných zápasů, které všechny skončily naším vítězstvím. Nutno však dodat, že kromě zápasu proti ještě loni přeborové Libuši, neměli ostatní soupeři příliš velkou kvalitu a příliš nás neprověřili. Nejen proto jsme šli do prvního zápasu s mírnými obavami. Přispělo k tomu i to, že v zahajovacím duelu nás čekal Sokol Lipence, se kterým se nám dlouhodobě nedaří.