9.kolo - Muži A / SK Újezd P4 /

23. 10. 2014

SK Újezd Praha 4 – SK Modřany 2 : 1 (2:1)

V neděli 19. října nás čekal souboj na hřišti nováčka soutěže, týmu SK Újezd P4. Pro nás to byl naprosto neznámý soupeř, se kterým jsme neměli žádnou zkušenost. Čerpali jsme tak pouze z informací od jiných soupeřů, prý nás čeká velice tvrdě hrající tým. Realita nám ukázala, že zdroje vůbec nelhaly. Na malé umělé trávě se od úvodního hvizdu hrál zápas plný osobních soubojů, který většinu aktérů musel bolet. Ačkoliv byli hráči na vše upozorněni, trvalo nám nějakých dvacet minut, než jsme si na styl soupeře zvykli. Během této doby byli domácí aktivnější, a jak čas ukázal, připravili si i rozhodující náskok. Už ve 4. minutě poprvé ohrozili naší branku a výrazně jim k tomu po centru z naší levé strany pomohl Martin Vošta. Nešťastně trefil letící balón a vyzkoušel nepřesným odkopem pozornost Ríši Kořínka v naší brance. V 9. minutě jsme po přímém kopu nezachytili náběh domácích do vápna a zcela volný hráč poslal hlavou svůj tým do vedení – 1:0. O vyrovnání jsme se pokusili ve 12. minutě. Tomáš Pravenec ohrozil domácí branky přímo z rohového kopu a brankář měl co dělat, aby konečky prstů vytlačil míč do bezpečí. Bohužel hned v 16. minutě přišel další trest za naší nedůslednost v pokutovém území. Po menším závaru jsme sice dokázali odvrátit balón do zdánlivého bezpečí. Soupeř však vrátil míč vysokým centrem zpět do našeho vápna, kde byl nikým neatakovaný hráč, který podruhé prostřelil našeho brankáře. Chyby v obraně nás tak vyšly velice draho! Sice jsme postupem času byli častěji na balónu, ale směrem dopředu je to pro nás stále velké trápení. Stále se opakují v zakončení stejné chyby, na které se budeme muset ještě více zaměřit a pokusit se je odstranit. Jediné, na co se můžeme mírně spolehnout, jsou naše rohové kopy. Tam dokážeme být nebezpeční, což potvrdila i 33. minuta. Po jednom z nich a střele Jardy Babici jsme se dočkali snížení – 2:1. Minutu před pauzou jsme se mohli dočkat i vyrovnání. Petr Hoskovec sklepl centrovaný míč na Lea Marku, který ale z malého vápna přestřelil. Už během prvního poločasu jsme byli hrubě nespokojeni s výkonem rozhodčího, který držel nad zákroky domácích ochrannou ruku. Co nám bylo platné, že jsme o poločasové přestávce nejen na to hráče upozorňovali. Hned druhá minuta druhé půle totiž přinesla na hřiště velkou dávku emocí. Venca Šobotník šel ve velkém vápně do vzdušného souboje s domácím brankářem, který s největší pravděpodobností při dopadu na zem špatně došlápl. Kvůli jeho ošetření se dlouho nehrálo, čehož využili domácí k tomu, aby donutili rozhodčímu ukázat našemu hráči žlutou kartu. A jelikož si přinesl jednu kartu i z poločasu prvního, následovalo vyloučení. To se nám samozřejmě nemohlo líbit, neboť o faul se v žádném případě nejednalo. Rozhodčí tomu nasadil korunu tím, když sdělil našemu kapitánovi, že se jednalo o nebezpečnou hru loktem. Nejen že ruce v souboji nehrály vůbec žádnou roli, ale hlavně domácí brankář byl ošetřován se zraněnou nohou. Přesto nám nezbylo, než se s danou situací smířit a dál se snažit něco udělat s nepříznivým vývojem skóre. Obrovskou šanci k vyrovnání měl v 50. minutě Petr Hoskovec, ale nedokázal po přihrávce od Michaela Škvora zasunout z malého vápna míč do zcela odkryté branky. Domácí se druhý poločas soustředili hlavně na obranu, ze které vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich nás v 61. minutě zachránila horní tyč branky. S přibývajícím časem nám nezbývalo, než hru ještě víc otevřít a snažit se o vyrovnání. Nedokázali jsme si však poradit s přehuštěnou obranou a domácí branku jsme ohrožovali střelami z delší vzdálenosti. Ty nebyly natolik nebezpečné, aby výrazněji ohrozily brankáře. V 76. minutě opět vzplály velké vášně. Ríša Kořínek kryl na zemi jednu z mála střel a držel míč bezpečně pod sebou. To ale nepochopil jeden z domácích „borců“ a našeho brankáře dohrál tak, že mu hlava musí drnčet ještě teď. Následovala velká strkanice, kterou vyřešil rozhodčí po svém. Sice vyloučil nejaktivnějšího „bijce“ z domácích řad, ale nějak zapomněl potrestat faul na brankáře, který by si zasloužil okamžitou červenou kartu a několika zápasový trest. Bohužel to nebyl jediný okamžik, který rozhodčí nezvládli. Nebezpečné zákroky sice odpískal, ale nijak karetně netrestal. Jak mohl například zápas dohrát domácí hráč, bývalý ligista Škoda, je obrovskou záhadou. Jeho šlapáky, sprosté nadávky a v jednom případě i napadení rozhodčího zůstalo zcela bez odezvy. Bohužel kde není soudce, není ani trest. Přesto jsme mohli v poslední minutě vyrovnat. Michal Moravec si naskočil na centr do vápna, ale míč z jeho hlavy jen lízal tyč domácí branky. Zápas tak skončil naší porážkou. Hlavním viníkem jsme v první řadě my sami. Góly padly po naší nedůslednosti a byly zcela regulérní. Měli jsme i dostatek času nepříznivý vývoj otočit. Nic nás ani neomlouvá, že nám chybělo z mnoha důvodů hned šestice hráčů (Honza Hnízdil, Jirka Šídlo, Kuba Šídlo, Luboš Martinák, Lukáš Matějka a Petr Pecinovský). Na druhou stranu můžeme jen doufat, že se dlouho nepotkáme s tak mizerným výkonem rozhodčího!!! Další zápas nás čeká v sobotu 25. 10. 2014 od 11 hodin na našem hřišti. Jako soupeř nás tentokrát čeká tým z Chodova a my rozhodně budeme chtít v tomto zápase bodovat.

Sestava: Kořínek – Machačný (81. Zahradník), Vošta, Babica, Pravenec (86. Šindelář) – Przyczko (67. Moravec) – Marku, Kukla, Hoskovec (61. Hoang) – Škvor, Šobotník

Branka: 33. Babica

Červená karta: Šobotník