8.kolo - Muži A /1999 Praha /

19. 10. 2014

SK Modřany – 1999 Praha 3 : 1 (1:0)

Až do soboty 11. 10. 2014, kdy jsme v osmém kole přivítali celek 1999 Praha, jsme museli čekat na první domácí výhru v letošním ročníku. Úvod zápasu sliboval, že bychom mohli potěšit domácí příznivce i předvedenou hrou. Bohužel po dvaceti minutách šel náš výkon výrazně dolů a konec zápasu, to už byla klasická holomajzna. Vše začalo již ve 3. minutě, kdy hosté nedokázali zareagovat na nacvičený signál při rohovém kopu. Tomáš Pravenec si vyměnil míč s Kubou Šídlem, a pak jej posadil na hlavu Jardy Babici. Ten hlavičkoval centr na vzdálenější tyč a poslal nás do brzkého vedení – 1:0. V 6. minutě mohlo být ještě veseleji. Po rychlém přenesení hry z našeho vápna se míč dostal k nohám Kuby Šídla. Ten prošel drze až do vápna, kde se dostal k zakončení. Střelu však opřel pouze o tyč a odražený balón dokázal se štěstím srazit na roh hostující brankář. O minutu později zahrával v blízkosti vápna přímý kop Tomáš Pravenec, ale jeho pokus o podstřel zdi skončil na nohách bránícího hráče. Obrovskou šanci jsme měli v 17. minutě. Michael Škvor prošel po levé straně do soupeřova čtverce, kde našel na penaltě nabíhajícího Karla Kuklu. Ten, sám před brankářem, ve vyložené šanci netrefil dobře míč, který odskákal za brankovou čáru. Stále jsme byli aktivnějším týmem, ale hra se nám přestávala dařit. Soupeř pro nás naštěstí neznamenal velké nebezpečí, neboť i on se zápasem vyloženě protrápil. Jedinou šanci jsme mu připravili ve 31. minutě my. Fatální mohla být ztráta míče ve středu pole a přesná přihrávka na osamoceného hráče v našem velkém vápně. Včas však dokázal zakročit Honza Hnízdil a střelecký pokus zneškodnil. Ve 38. minutě postupovali naši dva hráči na jediného obránce. Michael Škvor vzal odpovědnost v zakončení na sebe, ale jeho střela spíše atakovala rohový praporek. Prvním poločasem skončil zápas i pro dva hráče. Po nešťastném střetu museli putovat Karel Kukla s jedním protihráčem rovnou do Thomayerovy nemocnice, kde ozdobili oběma aktérům hlavu několika stehy. Druhý poločas významně ovlivnila situace z 55. minuty. Kuba Šídlo mohl postupovat s míčem u nohy sám na branku. Za záchrannou brzdu, spíše neohrabaným zákrokem, zatáhl hostující obránce a rozhodčí nemohl tasit nic jiného, než červenou kartu. Z následného přímého kopu jsme devadesátdevítku zaskočili další nacvičenou akcí, ale ve finále jsme nedokázali prostřelit hráče na brankové čáře. Hra obou týmů upadala do čím dál tím horší úrovně. My jsme si sice dokázali vypracovat několik nadějných pozic, ale zakončení je naším dosavadním největším problémem. Příkladem tomu mohla být i situace ze 74. minuty, která však nakonec skončila naší druhou brankou. Petr Hoskovec poslal z pravé strany ostrý centr do velkého čtverce, kde našel volného Kubu Šídla. Ten jej poslal z jasné pozice místo do branky, do horní tyče. K odraženému míči se nejrychleji dostal Luboš Martinák, který zpětnou přihrávkou vybídl k druhému pokusu Kubu Šídla. Tentokrát mířil náš útočník o poznání přesněji a druhou šanci s přehledem proměnil – 2:0. V 76. minutě si svůj přesný centr zopakoval Petr Hoskovec, tentokrát však v koncovce vyhořel Michal Moravec, který ze slibné pozice neprostřelil brankáře. O minutu později byl již v zakončení úspěšný. Honza Przyczko prošel po levé straně přes několik hráčů až do vápna a předložil Michalovi Moravcovi gól na zlatém podnose. Prázdná branka už nešla minout a my jdeme do tříbrankového vedení – 3:0. Nebyli bychom to však my, abychom si život nezkomplikovali. V 78. minutě nesmyslně fauluje v blízkosti našeho vápna Jarda Babica. Hosté tak dostanou možnost rozehrát volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Naše obrana se při jeho rozehrání dopustí další hrubky, když nezachytí náběh do vápna, kde se zcela sám objevil hráč soupeře, který chytrou hlavičkou poslal míč za záda bezmocného brankáře – 3:1. Místo toho, abychom i po inkasované brance dohráli zbytek zápasu v klidu, tak se neskutečně trápíme. Vyloženě se nabízelo dohrát duel s míčem u nohy a podnikat nebezpečné výpady do otevřené obrany hostů. My si však nedokážeme poradit s vysoce postavenou obranou a veškeré naše pokusy končí zdviženým praporkem. Posledních pár minut dohrávají hosté bez dalších dvou hráčů, kteří společně s trenérem odcházejí do práce. Ze závěru zápasu se tak stala naprostá fraška a všichni zbylí aktéři byli vděční za závěrečný hvizd. I přes náš špatný výkon se konečně můžeme radovat z domácího vítězství. Po celý den tak z našich úst zní jediná věta  – „důležité jsou body, na zbytek se …..“. Pozdní odpoledne a večer pak patří jedinému hráči. Venca Šobotník se loučil se svobodou a většina mančaftu mu zdárně sekundovala. Přejeme tak našemu spoluhráči jen to nejlepší do další etapy života. Nás všechny čeká další zápas v neděli 19. 10. 2014 od 15:30 na hřišti Újezdu Praha 4.

Sestava: Hnízdil – Machačný, Babica (78. Srp), Vošta, Pravenec – Pryzyczko – Kukla (46. Hoskovec), Marku, Martinák – Škvor (69. Moravec), Šídlo Jakub (78. Šobotník)
Nenastoupil: Kořínek

Branky: 3. Babica, 74. Šídlo Jakub, 77. Moravec