7.kolo - Muži A /Zbraslav /

7. 10. 2014

SK Zbraslav – SK Modřany 0 : 0 (0:0)

Los 7. kola nás poslal na půdu dosavadní suveréna soutěže, který neztratil do dnešního duelu jediný bod. V živé paměti jsme měli i nedávný vzájemný zápas v poháru, kdy nás Zbraslav vyprovodila debaklem 6:3. V neposlední řadě nás tížil fakt, že prozatím podáváme naprosto nevyrovnané výkony. Příkladem tomu mohl být náš poslední zápas, kdy jsme totálně nezvládli druhý poločas v domácím duelu s Kunraticemi. Jediné co nás mohlo těšit, byla věc, že jsme doposud na soupeřově hřišti nepoznali hořkost porážky. Naše výkony z venkovních hřišť jsou diametrálně odlišné od toho, co předvádíme na domácí půdě. Přestože domácím byli jasným favoritem, my jsme si jeli na Zbraslav pro bod. Tomu jsme přizpůsobili i rozestavení na hřišti a soustředili jsme se na to, hrát vzadu na nulu. Od začátku zápasu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem a náš výkon byl od toho z minulého týdne zcela jiný. Najednou všichni hráči táhli za jeden provaz a až na pár výjimek si plnili stanovené úkoly. Vlastně po celý zápas to byl jeden velký boj. Domácí se snažili tlačit před naší branku, ale naše obrana fungovala téměř na jedničku. My jsme nechtěli zůstat v ničem pozadu a několikrát jsme domácím pěkně zavařili. První šanci v zápase však měla Zbraslav. Ve 20. minutě domácí rozehrávali od levé čáry přímý kop. Míč našel na zadní tyči volného hráče, který byl již ve velkém úhlu a hlavičkoval pouze do boční sítě. Pak přišly naše chvíle. Nejprve ve 26. minutě jsme se na jeden dotek dostali až na pravou stranu velkého vápna. Odtud novic v našem dresu Michael Škvor poslal centr na zadní tyč, kam nabíhal Honza Przyczko.  Na poslední chvíli dokázal zasáhnout vracející se obránce a před odkrytou brankou uklidil míč na roh. O dvě minuty později se opět ukázal benjamínek Michael Škvor. Na úrovni penalty dostal, po vtipném prostrčení, přihrávku od Luboše Martináka a zčista jasna stál tváří v tvář domácímu brankáři. Tento souboj zvládl lépe gólman, který reflexivně srazil střelu na další roh. Domácí byli blízko gólu ve 35. minutě, když z boku vápna vystřelil domácí útočník. Míč byl tečován jedním z našich obránců a chvíli to vypadalo, že skončí za zády Ríši Kořínka. Ten však předvedl výborný zákrok a konečky prstů vyrazil balón nad břevno. Po změně stran se herní projev příliš nezměnil. My jsme nadále chtěli vycházet ze zajištěné obrany a podnikat nebezpečné protiútoky. Naše plány mohly přijít vniveč v 51. minutě. Míč za obranu převzal ve velkém vápně na hranici ofsajdu domácí hráč, ale při jeho zakončení se opět vyznamenal Ríša Kořínek. S přibývajícím časem byla viditelná na domácích borcích nervozita. Dlouhé minuty hrozili pouze ze standartních situací. Ty přicházely zejména díky mnohdy ochotnickým pádům domácího útočníka. Tento drobný hráč, který nás hodně zlobil ve zmiňovaném pohárovém duelu, padal kolem našeho vápna tak často, že si sám musel přivodit několik modřin. Naštěstí ani jednu standardku nedokázali domácí přetavit ve vedoucí gól a míč létal mimo naší svatyni. Za zmínku stojí ještě jeden člověk v domácím dresu. Soupeř s číslem 4 opakovaně hrubě napadnul někoho z našich hráčů. Jeho loket v obličeji pocítila snad většina obránců, včetně brankáře. I přes několikeré upozornění z domácí lavičky svému týmu spíše škodil a jeho zkraty znemožnily Zbraslavi dostat se do většího tlaku a kouskovaly hru. Minutu před koncem normální hrací doby se naši stopeři snad poprvé v zápase ocitli na opačných pozicích, čehož soupeř málem využil. Domácí útočník se rychlou kličkou zbavil ve vápně Jardy Babici a řítil se na branku. Místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče zvolil střelu, kterou bravurně zneškodnil Ríša Kořínek a zachránil snahu celého týmu. Poslední minuta mohla skončit naším happyendem. Petr Pecinovský poslal patičkou mezi nohama soupeře do úniku Honzu Przyczka. Ten na hranici vápna vrátil míč prvně jmenovanému. Petr Pecinovský si připravil míč na levou nohu a snažil se obstřelit blokujícího obránce i bezmocného brankáře. Jeho střela však minula branku snad o centimetr. Ještě než se na hřiště dostal připravený náhradník Michal Moravec, přišel závěrečný hvizd hlavní rozhodčí. V našem táboře mohla vypuknout radost nejen nad získaným bodem, ale i nad předvedenou hrou. Několik našich příznivců mohlo ze hřiště odjíždět se spokojeným výrazem a do jednoho si pohrávali s myšlenkou, proč takto nedokážeme hrát i v domácím prostředí. Možnost ukázat zlepšení budeme mít v sobotu 11. 10., kdy od 11 hodin začne na našem hřišti duel s týmem 1999 Praha.

Sestava: Kořínek – Machačný (65. Šídlo Jakub), Vošta, Babica, Pravenec – Zahradník, Przyczko – Kukla, Marku, Martinák (88. Hoskovec) – Škvor (69. Pecinovský)
Nenastoupil: Hnízdil,Moravec