6.kolo - Muži A /Kunratice/

7. 10. 2014

SK Modřany – Slovan Kunratice 1 : 2 (0:0)

Když jsme se v minulém kole dočkali konečně první letošní výhry, tak jsme doufali, že dokážeme ve zlepšeném výkonu pokračovat i v sobotu 27. září, kdy k nám zavítal celek z Kunratic. Bohužel na slibný výkon jsme navázali pouze v úvodních pětačtyřiceti minutách. Druhý poločas byl z naší strany opět mizerný, za který se můžeme leda tak stydět! Ale od začátku…. Úvodní minuty byly ve znamení velkého boje o střed hřiště. Na obou týmech byla evidentně vidět snaha dostat se co nejblíž k soupeřově pokutovému území. Na začátku zápasu však vítězily obrany nad útokem. Jako první se dostali k nebezpečnému zakončení v 18. minutě hosté. Po špatném výkopu pohotově a hlavně přesně zakončoval hráč Kunratic. Se střelou měl plno práce Ríša Kořínek a míč se mu podařilo odvrátit na roh. Ve 24. minutě letěl k do soupeřova vápna vysoký balón. Luboš Martinák vyhrál vzdušný souboj a pohotově zakončoval, branku však těsně minul. O čtyři minuty později jsme podnikli další nebezpečnou akci. Na jejím začátku vysunul Leo Marku k pravé postranní čáře míč na Petra Pecinovského. Ten poslal na zadní tyč přetažený centr, Petr jej vracel do malého vápna. Tam byl zcela nikým neatakovaný Luboš Martinák, který ze dvou kroků dokázal nemožné. Hlavou poslal míč nad odkrytou branku a spálil snad tisíciprocentní šanci. Ve 33. minutě se o slovo přihlásili hosté. Chytrý oblouček za naší obranu našel na penaltě nabíhajícího hráče, který naštěstí přestřelil. Ve 36. minutě hosté rychle přenesli hru na levou stranu hřiště, odkud přišla přesná přihrávka na malé vápno. Tam osamocený soupeř v koncovce vyhořel a dál zůstával bezbrankový stav. O další minutu později jsme se dostali do nebezpečné pozice my. Místo střely z hranice vápna přišla ztráta míče a rychlý protiútok do naší otevřené obrany. Ani tentokrát si hostující hráč nepotýkal se zakončením a branku minul. V kabině jsme hráče nabádali, ať dál pokračují v dosavadním výkonu a stanovené taktice. Hrát ze zajištěné obrany a víc se tlačit do koncovky. Jako by však nastoupilo jiných jedenáct hráčů. Totální obrat v našem výkonu znamenal to, že Kunratice zcela ovládly hru. Do naší hry se vloudil totální chaos a nebyli jsme schopni ukázat zhola nic. Hráči si přestali plnit své úlohy, kupili chybu za chybou a svou nedůsledností umožnili hostům podnikat jednu nebezpečnou akci za druhou. Na první branku se čekalo do 61. minuty. Již několikátou ztrátou balónu uprostřed hrací plochy a nezachycením nabíhajícího hráče jsme branku hostům doslova darovali. Pro osamoceného zakončujícího hráče již nebyl problém poslat míč podél vybíhajícího brankáře do naší sítě – 0:1. Na druhou branku se nemuselo dlouho čekat. V 69. minutě prohrajeme souboj na soupeřově půlce a hosté podniknou rychlý protiútok, který se jim podaří přesně zakončit – 0:2. Na hřišti existovalo pouze jedno družstvo a naše družina působila až trapným dojmem. Jen díky nepřesné koncovce a několika zákrokům brankáře se skóre neposouvalo dál. Vůbec jsme nevypadali jako tým, který byl v loňské jarní sezóně příjemným překvapením soutěže. Spíš jsme vypadali jako soubor hodně špatných herců, kteří neznají své role. Nic na tom nezměnila ani předposlední minuta, kdy se nám podařilo snížit. Petr Pecinovský si zpracoval ve velkém vápně dlouhý nákop. S jeho prvním zakončením si dokázal brankář hostí poradit, ale na dorážku Luboše Martináka byl krátký – 1:2. Závěrečný pokus o tlak se již nekonal, neboť hosté dohráli zbytek hrací doby chytře na naší polovině. Dnes bychom si ale žádný bod vůbec nezasloužili a vítězství Kunratic bylo naprosto zasloužené. Příští neděli 5. 10. nás čeká největší favorit naší skupiny, tým SK Zbraslav.

Sestava: Kořínek – Machačný, Vošta, Babica, Pravenec – Šídlo Jakub (73. Moravec), Kukla (75. Zahradník), Marku, Hoskovec (80. Šobotník) – Martinák – Pecinovský
Nenastoupil: Hnízdil

Branka: 89. Martinák