5.kolo - Muži A /AFK Slivenec/

23. 9. 2014

AFK Slivenec – SK Modřany 0 : 1 (0:1)

Konečně!!! Dlouho očekávané letošní první vítězství přišlo až v pátém kole, ve kterém jsme zajížděli na půdu Slivence. Ještě před tímto duelem jsme ve středu odehráli pohárové utkání proti Zbraslavi. Tento zápas skončil blamáží a po naprosto otřesném výkonu jsme prohráli vysoko 3:6. Neomlouvá nás ani fakt, že jsme utkání odehráli v silně kombinované sestavě. Nejhůře se totiž prezentovali hráči, kteří by měli býti oporami týmu. Proto netradičně před mistrovským zápasem přišel v kabině „silný kartáč“, který snad již konečně přinutí hráče bojovat za náš tým. Možná si hráči ostrá slova vzali k srdci, neboť zápas ve Slivenci měl zcela jiné parametry než předchozí duely. Sice byla stále na naší hře viditelná křeč, ale poprvé v sezóně se dá mluvit o tom, že hráči nechali na hřišti srdíčko. Na druhou stranu to byla teprve první vlaštovka. Až se budeme dlouhodoběji prezentovat tak jako dnes, pak se teprve potom budeme moci bavit o nějakém zlepšení. Ale zatím to byl jeden zápas, za který se hráči nemusejí stydět a mohli odjíždět ze vztyčenou hlavou. Doufejme, že nebyl posledním… Samotný zápas byl po většinu hrací doby velkým bojem. Ani jeden z týmů nechtěl nechat tomu druhému nic zadarmo. Hrálo se tvrdě, ale zároveň férově. Jako první v zápase ohrozil soupeřovu branku v 11. minutě Leo Marku. K zakončení se dostal po dobrém napadání a přihrávce od Kuby Šídla, ale střela byla slabá a nepřesná. Poté zahrozili domácí. Běžela 18. minuta a domácí stoper vystihl na polovině hřiště naší rozehrávku. Prošel přes půl hřiště až před naší branku, naštěstí mu po dlouhém sólu nezbyly síly na lepší zakončení. O dvě minuty později jsme prohráli hlavičkový souboj po dlouhém výkopu brankáře a z čista jasna se před Honzou Hnízdilem objevil osamocený soupeř. Náš brankář předvedl důležitý zásah a dobrým zákrokem uchránil čisté konto. Ve 24. minutě přišla gólová radost. Po chybě obránce se k míči dostal Luboš Martinák. Zatáhl jej až k rohovému praporku, kde přihrávkou našel Lea Marku. Ten se s míčem u nohy „tradičně“ chvilku pomazlil, a pak zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Honzu Machačného. Ten přesným centrem našel ve vápně hlavu Petra Pecinovského, který poslal balón do horního rohu branky – 0:1. Tentokrát nám vstřelený gól neublížil a dál jsme se snažili aktivně tlačit před domácí branku. Dokonce jsme vstřelili ve 34. minutě další gól. Povedl se nám nacvičený signál při rohovém kopu, který se asi nelíbil pomeznímu rozhodčímu, protože zvedl nad hlavu praporek a obral nás tak o regulérní branku. O pár minut později se probíjel s míčem u nohy do velkého čtverce Luboš Martinák. V pokutovém území byl nedovoleně zastaven, tentokrát hlavní rozhodčí nenašel odvahu odpískat penaltu. Ve 41. minutě se po šťastném odrazu dostal k míči na zadní tyči Kuba Šídlo, ale z velkého úhlu se mu nepodařilo domácí brankáře prostřelit. Druhý poločas začal hezkým fotbalovým momentem. Dvě minuty po pauze se dostal za vápnem k odraženému míči Kuba Šídlo a vyslal směrem na bránu tvrdou střelu. Ta mířila přesně do šibenice, ale domácí bravurně zachránil robinzonádou jejich brankář a vytlačil míč na roh. To byl na dlouhé minuty taky náš poslední pokus. Zhruba po patnácti minutách jsme se zbytečně až moc zatáhli a zbytek zápasu jsme odehráli příliš pasivně. Začali jsme se spoléhat pouze na rychlé protiútoky, které však končily většinou už v samotném zárodku. Naštěstí se nám podařilo vystavit na naší polovině pevnou hráz, s jejíž překonáním měli domácí borci problém. Když už se dostali ke střeleckému pokusu, většinou střely končily, i díky obětavosti našich hráčů, už na prvním z nich. Jinak tomu bylo v 70. minutě. Slivenec měl možnost rozehrát přímý kop z pravé strany. Střílený centr mířící na naší branku zakončoval soupeř hlavou těsně před gólmanem. Při smůle domácích však velice nepřesně. Domácí se snažili vytvořit si ještě větší tlak, ale dlouhé minuty si nedokázali nic kloudného vytvořit. Jejich největší šance přišla až v nastaveném čase, kdy nás díky sérii rohových kopů zatlačili před naší branku. Po jednom z nich hlavičkoval z malého vápna nepokrytý hráč. Míč se dostal až za záda bezmocného Honzy Hnízdila. Domácí již zvedali ruce nad hlavu, ale jejich radost překazil na brankové čáře fantastickým zákrokem Luboš Martinák, který vyhlavičkoval z pod břevna míč do bezpečí. Po závěrečném hvizdu řada z našich borců padla vysílením k zemi, ale v kabině mohl konečně zaznít vítězný pokřik. Další zápas nás čeká v sobotu 27. 9. od 11 hodin na domácím hřišti, kdy přivítáme Slovan Kunratice.