4.kolo - Muži A /Slavoj Podolí/

16. 9. 2014

SK Modřany - A. F. K. Slavoj Podolí 1 : 1 (1:0)

Ve čtvrtém podzimním kole jsme v sobotu 13. 9. přivítali na našem hřišti tým z Kavčích hor. Po zisku prvního bodu z minulého utkání, jsme šli i do duelu s favoritem potvrdit lepšící se formu. Po mizerném vstupu do soutěže jsme v týdnu přivítali možnost zahrát si přátelské utkání proti diviznímu Českému Brodu. Tento duel byl z části i velkým rizikem, neboť případný debakl by se mohl ještě více podepsat na už tak špatné psychice. Hráči však hráli s obrovskou chutí a prohra 0:4(0:1) byla proti tak kvalitnímu soupeři velice dobrým počinem. Ještě před samotným dnešním duelem jsme museli řešit absenci tří hráčů. Citelnou se zdála být hlavně nepřítomnost klasického útočníka. To jsme vyřešili vysunutím obvyklého stopera Jiřího Šídla na hrot. A ten si vedl velice dobře a na nestandartní pozici příjemně překvapil. Zápas se hrál na těžkém terénu, který byl po deštích podmáčený a co se v průběhu duelu potvrdilo, přispěl i k tvrdé hře. Jako první v zápase o sobě dali vědět hosté. V deváté minutě využili chybějícího hráče na naší levé straně a potáhli zde rychlý protiútok. Na křižnou přihrávku si naběhl hráč Podolí a zakončoval hned z první. Naštěstí pro nás se Honza Hnízdil včas přesunul k zadní tyči a dobře zasáhl. V rozmezí mezi 13. a 15. minutou měli hosté možnost zahrávat dva přímé kopy. Ani jednou však našeho brankáře z nadějných pozic nedokázali ohrozit. Naopak nám se podařilo z první vážnější šance skórovat. Probíhala 24. minuta a Honza Hnízdil našel dlouhým výkopem hlavu Luboše Martináka. Ten jej přizvedl opět do vzduchu, kde vyhrál klíčový souboj Jirka Šídlo a hlavou poslal míč za obranu na nabíhajícího Kubu Šídla. Ten svůj samostatný únik vyřešil přesnou střelou na zadní tyč a poslal tak naše barvy do vedení - 1:0. Po vedoucí brance se hra malinko uklidnila a odehrávala se pouze mezi oběma šestnáctkami. Až ve 37. minutě došlo k vážnějšímu ohrožení jedné z branek. Na svědomí to měl Luboš Martinák, který si na vápně na prsou zpracoval dlouhý nákop a hned z otočky pohotově vystřelil. Radost mu překazil u tyče zasahující brankář, který jeho střelu dokázal zneškodnit. Do kabin jsme odcházeli spokojenější my. Po změně stran byla na hostech vidět patrná snaha z výsledkem něco udělat. Snažili se usadit na naší polovině a zvrátit výsledek na svou stranu. Paradoxně první gólovku jsme si připravili mi. V 55. minutě pláchl po pravé straně Kuba Šídlo. Ve velkém vápně udělal kličku na střed dobíhajícímu soupeři a levou nohou vypálil. Jistému gólu zabránil druhý vrátivší se hráč, který v posledních chvíli zasáhl nohou a srazil střelu na roh. Vyrovnání se hosté dočkali v 64. minutě a značně jim tomu pomohl svou nedisciplinovaností Jarda Babica. Ačkoliv byl míč v pevném držení našeho brankáře, náš hráč zcela zbytečně fauloval a umožnil tak soupeři zahrávat přímý kop z hranice velkého vápna. Honza Hnízdil neudržel střelu, kterou jen stěží mohl vidět a která ještě těsně před ním skočila a dobíhající hráč poslal míč do naší sítě - 1:1. Hostům po vyrovnávací brance ještě více narostla křídla. Tlačili se ještě více před naší branku, ale v koncovce vyhořeli. Jednou nás zachránila i tyč, ale nakonec mohlo udeřit na druhé straně. Tři minuty před koncem přišel přesný přízemní pas na zadní tyč. Tam však nabíhající Honza Przyczko svou šanci nezvládl a slabě zakončil. Minutu před koncem dostal po protestech druhou žlutou kartu v zápase Kuba Šídlo a musel tak předčasně do sprchy. Po závěrečném hvizdu si tak oba týmy rozdělily po bodu. Nás nyní čeká další "anglický" týden. Ve středu 17. 9. přivítáme doma v poháru od 17 hodin Zbraslav a v neděli 21. 9. se od 16:30 představíme na půdě Slivence.