3.kolo - Muži A /Nebušice/

9. 9. 2014

Sokol Nebušice – SK Modřany 1 : 1 (0:1)

V sobotu 6. 9. 2014 jsme poprvé v nové sezóně hráli na soupeřově hřišti a zajížděli jsme do vzdálených Nebušic. Vstup do soutěže se nám vůbec nepovedl a z dvou domácích duelů jsme nevybojovali ani jeden bod. Ještě hůř, než pohled na tabulku, vypadal náš herní projev. Proto došlo na očekávané změny v sestavě, ke kterým došlo ve všech řadách. Bylo nutné zareagovat na pomalou obranu a ještě více na mizernou koncovku a změnit i rozestavení. Do Nebušic jsme jeli s touhou konečně bodovat a pokusit se o jakýsi restart sezóny. Do samotného zápasu jsme vstoupili velice dobře a již v páté minutě jsme se ujali vedení. Tomáš Pravenec našel dlouhým centrem Petra Pecinovského, který poslal míč hlavou z hranice pokutového kopu přesně pod horní tyč – 0:1. Oproti minulým zápasům se nám začínala dařit kombinace a s tím i přicházely šance. Hned v 7. minutě mohlo být ještě veseleji. Kombinaci na jeden dotek vyšperkoval utajenou přihrávkou Karel Kukla na nabíhajícího Luboše Martináka. S jeho střelou z hranice vápna si z vypětím všech sil poradil u tyče domácí brankář a vyrazil míč na roh. V 18. minutě se po standartní situaci dostal míč až k číhajícímu Kubovi Šídlovi. Ten si jej posunul na střed hřiště a pokusil se chytře zamířit zpět na první tyč. Bohužel balón šel jen těsně vedle. Po této šanci se poprvé o slovo ve 23. minutě přihlásili domácí. S tvrdou střelou zpoza vápna si poradil Ríša Kořínek a vyrazil jí na roh. Ve 26. minutě jsme dobrým napadáním donutili domácí obranu k chybě a podnikli jsme rychlý protiútok. O zakončení se opět postaral Kuba Šídlo, ale tentokrát mířil lehce nad. Na další tutovku se nemuselo dlouho čekat. To jsme šli ve 30. minutě do přečíslení tři na dva. Akci táhl Petr Pecinovský a místo střely zvolil na velkém vápně přihrávku na osamoceného Tomáše Pravence. Ten však v koncovce vyhořel a poslal slabou střelu přímo do náruče brankáře. I v dalších minutách jsme byli lepším týmem, ale vyložené šance do poločasové přestávky už nepřicházely. V kabině byli hráči nabádáni, ať pokračují v dosavadním výkonu a poctivé hře. Po změně stran bohužel řada hráčů nastoupila na hřiště zcela nekoncentrovaná a hned ve 47. minutě přišel tvrdý trest. Honza Przyczko předvedl na hranici velkého vápna naprostý „úlet“ a místo odehrání míče do bezpečí trefil do hlavy Jardu Babicu, který stál zhruba metr a půl před ním. Míč se dostal mezi oba hráče, ale první u něj byl domácí hráč. Toho jeden z našich hráčů poslal k zemi. Z následné penalty došlo i přes velkou snahu brankáře k vyrovnání – 1:1. Tento okamžik se na naší hře výrazně podepsal a na hráče lehla deka, pod kterou odehráli první dva zápasy. Zase jsme se báli cokoliv udělat, nešla nám rozehrávka a pryč bylo sebevědomí, které jsme nabili během první půle. Ještě hůř mohlo být v 65. minutě. Po nepovedené střele domácích se dostal míč k zcela volnému hráči. Ten, naštěstí pro nás, nedokázal z malého vápna trefit branku a uchránil nás tak od pohromy. Hra byla v druhé půli dosti rozkouskovaná a nervózní. Domácí borci se uchýlili k místy až teatrálním pádům, za které by se nemuseli stydět v kdejakém cirkuse. Tímto si vypracovali několik nebezpečných standartek, které jim odpískáním umožnil často nepřesný hlavní rozhodčí. Naštěstí z ani jedné z nich nedokázali domácí nic vytěžit. Jen jednou donutili Ríšu Kořínka k těžkému zákroku, ale ten si uměl poradit. I přes naši mizernou hru v druhé půli jsme si dokázali připravit dvě supergólovky. Nejprve v 75. minutě našel krásným pasem Lukáš Matějka hlavu Luboše Martináka. Ten mířil chytře do protipohybu brankáře, bohužel míč skončil jen o milimetry vedle. Druhou velkou šanci jsme měli o pět minut později. Jako v prvním poločase jsme šli do přečíslení tři na dva. Tentokrát nahrával Leo Marku na Petra Pecinovského. Ten se však příliš ukvapil, ač nikým neatakován, zakončoval slabě již z velkého vápna a branku vůbec netrefil. Do konce zápasu byl k vidění spíš náš marný boj se sebou samými, ale přesto jsme si připsali náš první bodík. Dnes to byl duel dvou rozlišných poločasů. První půle byla z naší strany celkem slušná a přinášela nám naději. Druhý poločas výrazně poznamenal penaltový zkrat, po kterém jsme hráli bohužel opět bojácně a navázali jsme na výkony z prvních dvou zápasů sezóny. Příští zápas nás čeká v sobotu 13. 9., kdy přivítáme na našem hřišti od 11 hodin tým z Podolí.

Sestava: Kořínek – Machačný, Vošta, Babica, Przyczko (64. Matějka) – Šídlo Jakub (83. Šídlo Jiří), Kukla, Marku, Pravenec – Martinák – Pecinovský

Branka: 5. Pecinovský