23.kolo - Muži A / Jižní Město Chodov /

28. 5. 2015

Jižní Město Chodov – SK Modřany 2 : 3 (1:0)

K zápasu 23. kola jsme zajížděli v sobotu 23. 5. 2015 na hřiště Chodova. Těsně před zápasem jsme museli řešit obrovské problémy se sestavou. Díky zraněním a disciplinárnímu trestu jsme přišli o další hráče, pár jedinců se omluvilo až v den zápasu a Michael Škvor se k zápasu nedostavil bez jakékoliv omluvy. V kabině se tak sešlo pouze deset borců a tak jsme narychlo museli povolat tři hráče z B-týmu, který právě hrál svůj zápas v dalekých Stodůlkách. Úvodní minuty jsme tak odehráli o jednoho muže míň. V šesté minutě, kdy vstoupil na hřiště Martin Holub, se podařilo srovnat počet hráčů na hrací ploše. Domácí sice nedokázali využít krátkou přesilovku, přesto ale v 8. minutě šli do vedení. Na kolmici do velkého vápna za naší obranu sice včas vyběhl Sergej Palchyk, ale v souboji s domácím hráčem si počínal nedůrazně a neudržel míč ve svých rukách. U odraženého balónu byl první hráč Chodova, který chytrým obloučkem poslal domácí do vedení – 1:0. Naštěstí se nám po obdržené brance podařilo zastavit úvodní tlak domácích a hru jsme vyrovnali. Ve 21. minutě jsme se mohli dočkat i vyrovnání. Brankář domácích podběhl rohový kop a na malém vápně se ocitl zcela sám Petr Pecinovský. Nečekanou příležitostí byl však zaskočen a z vyložené pozice hlavou přestřelil. Petr Pecinovský se objevil i v další naší šanci. Běžela 35. minuta a Martin Vošta přihrávkou mezi stopery vyslal na zteč našeho útočníka. Ten bohužel nevyužil dalšího mírného zaváhání brankáře při výběhu a unáhleně se pokusil zakončit. Jeho pokus doskákal vedle levé tyče. Ve 39. minutě dali o sobě vědět zase domácí. Po přesném pasu se objevil za naší obranou na zadní tyči osamocený hráč Chodova, naštěstí pro nás koncovku nezvládl a branku netrefil. Minutu před poločasem přihrával Petr Pecinovský na nabíhajícího Jakuba Šindeláře. Ten vyhrál běžecký souboj s domácím stoperem a objevil se sám před brankou. Místo jednoduchého zakončení levačkou zvolil střelu přes nohu a pouze rozezvučel břevno domácí branky. Těsně před odchodem do kabin spálil Petr Pecinovský další šanci. Při dlouhém výkopu našeho gólmana chybovala středová obranná dvojice, ale náš poločasový vrchní spalovač opět netrefil v nadějné pozici branku. O poločase dostali hráči instrukce do druhého dějství, kdy jsme chtěli dostat pod tlak chybující domácí obranu. Místo našeho tlaku přišel v 50. minutě šok. Chodov rozehrával standartku a nám se nepodařilo odvrátit míč do bezpečí. Místo toho jsme ho naservírovali soupeři přímo před bránu a domácí se po naší minele dostali do dvoubrankového vedení – 2:0. Po zkušenostech z posledních zápasů by se zdálo, že nás druhá branka zlomí. Tentokrát to byl však pravý opak. V 57. minutě ještě přežili domácí další naší stoprocentní šanci. Děravá domácí obrana umožnila svou chybou, aby Hondys Hoang mohl postupovat od půlky hřiště sám na branku. Místo přihrávky na jednoho ze dvou nabíhajících spoluhráčů, zvolil ukvapenou střelu z hranice velkého vápna. Nejen že spálil velkou šanci, ale ani netrefil branku. Svou chybu napravil o dvě minuty později. Na pravé straně si poradil s protihráčem a poslal přesný centr do vápna. Tam našel přesně Martina Hoskovce, který jen nastavil nohu a poslal míč do sítě – 2:1. Vstřelená branka vlila našim hráčům čerstvou krev do žil. Na vyrovnání se nemuselo ani dlouho čekat. V 65. minutě se po výkopu našeho brankáře dopustila další chyby domácí obrana. Za jejími zády se hned objevilo několik našich hráčů. Ti dohráli přesilovou situaci až do prázdné branky, kdy Martin Vošta proměnil nezištnou přihrávku od Míry Dykase a vyrovnal – 2:2. S nastalou situací se nechtěl Chodov smířit a vrhl veškeré své zbylé síly do útoku. V 79. minutě se vyznamenal Sergej Palchyk, když dokázal zneškodnit zakončení hlavou o zem a vytáhl míč na roh. Naši borci se do poslední minuty drželi zvolené strategie dostávat dlouhými míči pod tlak nevýrazné stopery soupeře. Tento taktický prvek rozhodl minutu před koncem o našem vítězství. Petr Pecinovský udržel při dlouhém míči na svých zádech nedůrazného stopera. Dvacet metrů od branky se s míčem u nohy kolem svého strážce obtočil a přesnou střelou do pravého horního rohu branky nechal zapomenout na své neproměněné šance z prvního poločasu – 2:3. Když jsme v první minutě nastavení, díky perfektnímu zákroku našeho brankáře na brankové čáře, přežili poslední šanci domácích, mohli jsme se po závěrečném hvizdu radovat z vítězství. Zvláštní poděkování patří Martinům Holubovi a Hoskovcovi a Honzovi Málkovi, kteří měli v nohách devadesát minut za béčko. Přesto neváhali a přijeli nám pomoc a všichni se stali výraznými postavami dnešního duelu. Za uváženou však stojí, co s hráči, kteří nás nechali ve štychu… V sobotu 30. 5. 2015 přivítáme na našem hřišti rezervu pražských ČAFC. Doufejme, že konečně se nám podaří odehrát dva po sobě jdoucí zápasy, ve kterých se nám budeme bodovat.

Sestava: Palchyk – Hoang, Przyczko, Šídlo, Dykas – Hoskovec P., Vošta, Martinák, Holub (60. Málek) – Pecinovský, Šindelář (55. Hoskovec M.)

Branky: 59. Hoskovec M., 65. Vošta, 89. Pecinovský