22.kolo - Muži A / SK Újezd Praha 4 /

27. 5. 2015

SK Modřany – SK Újezd Praha 4      0 : 5 (0:2)

V dalším kole jsme v sobotu 16. 5. 2015 přivítali na našem hřišti tým Újezd P-4. Podzimní vzájemný duel přinesl řadu emocí, po kterém jsme cítili výraznou křivdu ze strany rozhodčích. Bohužel i tentokrát jsme byli s vedením zápasu hrubě nespokojeni. Naše prohra byla zcela zasloužená, ale nese  opět pachuť zářezu. Jako první jsme zahrozili v zápase ve 4. minutě my. Na přímý kop Martina Vošty si na malém vápně naskočil Sláva Prokopčuk, ale z nadějné pozice přestřelil. V 10. minutě se poprvé ke slovu dostali také hosté. Po centru od rohového praporku zakončoval hráč soupeře z vápna pod břevno. Tam ale situaci jistil Sergej Palchyk a vyškrábl míč nad břevno. Ve 33. minutě se poprvé měnilo skóre. Hosté vrátili do malého čtverce námi odvrácený roh. Naše obrana, jako již po několikáté v posledních zápasech, opět zaspala. Na zadní tyči tak nebyl pro soupeře problém poslat hlavou míč do sítě – 0:1. Po této brance přišlo první, velmi sporné, rozhodnutí hlavního rozhodčího. Martin Vošta se v 39. minutě nadechl k velkému sólu. S míčem u nohy prošel z vlastní poloviny hřiště přes několik hráčů až k velkému vápnu. Tam jej, buď na hranici, nebo ve vápně, skluzem sestřelil bek. Jasný faul, který mohl být oceněn i červenou kartou, však „pan rozhodčí“ neodpískal a tímto výrokem nastartoval nejen naše hráče, ale i diváky. Snad každý na hřišti musel vidět, že se jednalo o hrubou chybu. Než stačily utichnout emoce, přišel ve 43. minutě další moment, který byl odpískán opět ve prospěch hostujícího celku. V našem vápně došlo ke kontaktu Slávy Prokopčuka s útočníkem Újezda. Ten ukázal své herecké vlohy a propnutým pádem a za obrovského křiku se skácel k zemi. Arbitr ukázal na penaltový puntík a v nás opět bouchly saze. Proměněná penalta znamenala vedení soupeře 0:2. O poločasové přestávce jsme se snažili hlavně hráče uklidnit a namotivovat je na druhou půlku zápasu. Bohužel křivda byla asi silnější a za výkon v druhém poločase se můžeme jedině stydět. Třetí branka v naší síti přišla v 55. minutě. Dlouhý výkop brankáře přeskočil všechny naše obránce a hráč hostí mohl postupovat sám na branku. Své sólo bezpečně proměnil a definitivně rozhodl o osudu zápasu. O tři minuty později došlo k nechutné situaci na polovině hřiště. Rozhodčí odpískal faul na hráče soupeře Škodu. Ten se opět projevil jako naprostý provokatér a totální unfair hráč. Ještě na zemi skopl na zem našeho hráče, který jej fauloval a snažil se od něj odejít. Následovala velká strkanice, která rozhodně nepatří na fotbalová hřiště. Velmi špatný rozhodčí po velkém nátlaku a pomoci svých asistentů vyřešil nastalou situaci třemi červenými kartami. Největší agresor Škoda po svém vyloučení počastoval všechny přítomné několika peprnými výrazy a dlouhé minuty nechtěl odejít ze hřiště. Vyloženě se svým chováním rozhodčím vysmíval, ti se asi báli důrazněji zakročit. I když jsme do konce zápasu hráli přesilovku, nebylo nám to nic platné. Vůbec jsme nedokázali restartovat náš mdlý výkon, naopak soupeř do konce zápasu ještě dvakrát potrestal naše chyby. Nejprve v 73. minutě zaváhal Martin Vošta při dalším dlouhém výkopu a umožnil tak proměnit další samostatný nájezd – 0:4. V 77. minutě chyboval na půlící čáře střídající Martin Hoskovec a umožnil tak soupeři proměnit další samostatný únik – 0:5. Na konci zápasu jsme cítili velkou křivdu, ale na druhou stranu, takhle se o záchranu nehraje!!! Hráči by si měli uvědomit, že fotbal je kolektivní sport a měli by se zamyslet nad svým přístupem. Dělají ostudu nejen sobě, ale i všem lidem, co se o Modřanský fotbal starají. Další zápas nás čeká 23. 5. od 17 hodin na Chodově.

Sestava: Palchyk – Babica, Vošta, Prokopčuk, Dykas – Hoskovec P. (70. Hoang), Kukla (31. Pecinovský), Martinák, Vu – Šídlo, Šobotník (74. Hoskovec M.)
 ČK: 58. Prokopčuk