21.kolo - Muži A / 1999 Praha /

18. 5. 2015

1999 Praha – SK Modřany 1 : 1 (0:1)

Ten, kdo nedorazil v sobotu 9. 5. 2015 na náš další mistrovský zápas, tak si může gratulovat. Hráli jsme na Nuslích proti celku 1999 Praha, a co oba týmy v zápase předvedly, to se rovnalo fotbalové tragédii. Úroveň hry byla tak zoufalá, že by se za ní nemuseli stydět ani v pralesní lize. Zápas naštěstí skončil spravedlivou remízou, neboť za předvedený výkon si ani jeden tým tři body nezasloužil. Už v první minutě zaspala naše levá strana. Honza Przyczko nedoskočil na následný centr a domácí hráč přehazoval chytře našeho brankáře. Na zadní tyči mohl doklepnout nepokrytý hráč, ale ten nepochopitelně branku přestřelil. To co se nepovedlo domácím, to vyšlo v 5. minutě nám. Hned naše první šance skončila brankou a mohli jsme se konečně radovat z gólu po třízápasové pauze. Martin Vošta uposlechl taktický povel a přesnou kolmicí mezi obránce vyslal na zteč Petra Hoskovce. Ten sice nadvakrát, ale přesto dokázal dostat míč za záda gólmana – 0:1. Ve 13. minutě si na prsa zpracoval dlouhý nákop od brankáře Jirka Šídlo. Pohotově, leč nepřesně vyslal pumelici směrem k domácí brance. Poté se ke slovu dostali zase domácí. Běžela 21. minuta a Karel Kukla vystoupil ze svého prostoru, čímž přispěl k tomu, že před vápnem zůstal nepokrytý jeho hráč. Ten z vápna vystřelil tvrdě po zemi. S tímto pokusem si napodruhé poradil Sergii Palchyk a tím pro něj skončila v prvním poločase i veškerá práce. Domácí se již k ničemu nedostali, naopak my jsme si vypracovali dvě velké šance. Nejprve se ve 27. minutě objevil sám před brankářem „Mirda“ Vu. V tisíciprocentní příležitosti však zklamal a svou šanci naprosto zahodil. Ve 38. minutě tentokrát zaspala domácí obrana a za jejími zády se dostal k míči Petr Hoskovec. S jeho střelou z pravé strany si dokázal poradit brankář devadesátdevítky a vyrazil míč do bezpečí. O poločasové přestávce zůstal v kabině nevýrazný „Mirda“ Vu a na jeho místo nastoupil Ondra Cibák. Nutno dodat, že na střídání byla většina hráčů. Jestliže první poločas byl z obou stran špatný, tak se alespoň občas něco dělo před jednou, či druhou brankou. Druhá půle byla špatným vtipem. To, co bylo k vidění, to nemělo s fotbalem nic společného. Za celou druhou půlku si každý ze soupeřů vypracoval jedinou šanci. První přišla na řadu ta naše. Ondra Cibák prošel z levé strany do vápna, kde od brankové čáry přesně přihrával pod sebe na nabíhajícího Slávu Prokopčuka. Ten ve vyložené pozici netrefil z malého vápna branku. Sláva Prokopčuk byl v jedné z hlavních rolí při šanci domácích, která znamenala vyrovnání. V 70. minutě naprosto zkratovitě fauloval u rohového praporku. Jen díky benevolenci hlavního rozhodčího nepřišlo vyloučení, ale jen žlutá karta. Trest však přišel z následného centru do vápna. Petr Hoskovec totálně zaspal při bránění svého hráče, který si osamocen naskočil na zadní tyči a srovnal na 1:1. Touto brankou skončil předčasně i to, co by se dalo i v nejmenším nazývati fotbalem. Vysvobození pro všechny aktéry přišlo se závěrečným hvizdem. To byla třetí věc, která stála v druhém poločase za zmínku. Skočilo tak něco, na co bude nejlepší co nejdříve zapomenout. V sobotu 16. 5. nás čeká od 11 hodin na našem hřišti další mistrovský zápas. Jako soupeř k nám zavítá celek z Újezdu Praha 4.

Sestava:  Palchyk – Przyczko, Vošta, Pecinovský, Prokopčuk, Dykas – Hoskovec (71. Babica), Kukla, Martinák, Vu (46. Cibák) – Šídlo (62. Škvor)

Branka: 5. Hoskovec