20.kolo - Muži A / Zbraslav/

7. 5. 2015

SK Modřany – SK Zbraslav 0 : 1 (0:0)

V sobotu 2. května jsme přivítali na našem hřišti vedoucí celek soutěže, tým ze Zbraslavi. Bohužel, jako se již stalo v jarní části tradicí, i tentokrát jsme se museli vyrovnat s velkou porcí absentujících hráčů. Z různých důvodů se omluvilo hned sedm hráčů, což je v našem kádru citelný zásah. Nejen proto jsme zvolili proti favoritovi defenzivní taktiku. Pravdou je, že jsme zejména v prvním poločase hráli velmi ustrašeně, s příliš velkým respektem k soupeři. Zbraslav nás od úvodních minut zatlačila před naše pokutové území. Velké problémy nám zejména činili krajní záložníci, kteří svým pohybem dělali naší defenzívě obrovské starosti. V 8. minutě se tak musela ukázat naše nová akvizice Sergii Palchyk, který se poprvé v našem dresu postavil mezi tři tyče. Včasným vyběhnutím musel napravit chybu naší levé strany, která byla v ten okamžik naprosto otevřená. Ve 23. minutě naopak propadla naše pravá strana a hostující hráč mohl postupovat z boku sám na branku. Střela na zadní tyč však nemířila přesně a skončila vedle branky. Ve 29. minutě jsme vystrčili růžky i my. Martin Vošta posadil z přímého kopu míč na hlavu Karla Kukly. Jeho slabé zakončení však nemohlo brankáře vážněji vystrašit. Do vedení se mohli dostat hosté ve 37. minutě. Dlouhý míč do našeho čtverce našel na malém vápně zbraslavského hráče, který chytře hlavou přehazoval našeho gólmana. Na brankové čáře stačil zasáhnout Jarda Babica, který odvrátil míč do bezpečí. Hosté dál tlačili a hned o minutu později opět zahrozili. Přetažený centr našel na zadní tyči hlavičkujícího hráče, ani ten nezamířil přesně a rozvlnil pouze boční síť. Zbraslav se dočkala zaslouženého vedení ve 41. minutě. Snad z nejméně nebezpečné akce první půle, kdy opět zaspala naše levá strana, dohráli hosté svou akci až do prázdné branky – 0:1.
Druhý poločas byl z naší strany viditelně odvážnější a Zbraslav musela využít veškeré své síly, aby dovedla zápas do zdárného konce. Dál jsme vycházeli z pevného obraného bloku, a podařilo se nám plně eliminovat největší zbraslavskou hrozbu. Naši hráči výborně takticky zdvojovali krajní hráče, kteří nám činili tak velké problémy v poločase prvním. Hosté jakoby ztratili svou jistotu a nedokázali náš obraný val už tak lehce přecházet. Dál byli lepším týmem, ale naši hráči překvapili svou bojovností. Přesto mohla Zbraslav přidat v 62. minutě gólovou pojistku. Další centr na zadní tyč zakončoval hostující hráč opět do hlavou do protipohybu brankáře. Sergii Palchuk se však včas dokázal přesunout zpět na první tyč a míč zpod břevna vytlačil na roh. S přibývajícím časem jsme pomalu začali vystrkovat růžky i my. Hrozili jsme zejména díky standartním situacím, které bohužel bezpečně odvracela hostující obrana. Deset minut před koncem jsme tak šli ro rizika, otevřeli jsme obranu a posílili útok. Obrana Zbraslavi nadále fungovala na jedničku a ne a ne nám dovolit nějakou šanci. Až pět minut před koncem mohla přijít naše chvíle. Dostali jsme možnost zahrávat přímý kop, zhruba pětadvacet metrů od branky. Petr Pecinovský svou střelou trefil pouze zeď. Definitivně o výsledku mohl rozhodnout hostující hráč v 87. minutě. Individuálně prošel z pravé strany hřiště naší obranou, až se ocitl tváří v tvář brankáři. Při zakončení jak jinak než do protipohybu brankáře se opět vyznamenal Sergii Palchuk, který si na zemi dokázal poradit se střelou. V poslední minutě zápasu jsme vrhli všechny síly do útoku a opět jsme si vytvořili slibnou standardku. Bohužel její špatné rozehrání nám vzalo i tu poslední šanci. Po závěrečném hvizdu byli hosté i přes výhru mírně zaskočeni. Určitě nečekali, že je bude zápas stát tolik sil. Bylo i příjemné slyšet z jejich úst slova chvály, která se snesla na náš výkon, zejména na ten v druhém poločase. Bod jsme sice nezískali žádný, ale hráči mohli opouštět hřiště s hlavou nahoře. V kabině se pak dočkali i poklony od trenérů, kteří jim za dnešní statečný výkon poděkovali. Na druhou stranu jsme již tři zápasy nedokázali vstřelit branku a naše situace začíná býti vážnou. Je nutné, abychom začali konečně sbírat body a vyhnuli se tak sestupovým starostem. První příležitost k tomu budeme mít v sobotu 9. 5. 2015 od 17 hodin na hřišti na Děkance v Nuslích. Tam hraje své domácí zápasy celek 1999 Praha.

Sestava: Palchyk – Przyczko, Vošta, Pecinovský, Babica, Dykas – Hoang (64. Holub), Kukla, Martinák, Vu (64. Hoskovec) - Šídlo