18.kolo - Muži A / Slivenec/

20. 4. 2015

SK Modřany – AFK Slivenec 0 : 0 (0:0)

Po nepříliš povedeném vstupu do jarní části soutěže nás v sobotu 18. 4. 2015 čekal na domácím hřišti další záchranářský duel. Za soupeře nám tentokrát byl tým ze Slivence, který je na tom v tabulce ještě o něco hůře než my. Pro obě družstva to proto byl velice důležitý zápas, který mohl jednomu, či druhému výrazně pomoci. My jsme, jako již tradičně na jaře, museli řešit problémy se sestavou. Z tradiční základní jedenáctky nám vypadli pro dnešní duel hned tři hráči – brankář Ríša Kořínek a hráči z ofenzívy Leo Marku a Michael Škvor. V bráně se tak poprvé představil po dlouhé nemoci Honza Hnízdil. Ještě větším překvapením bylo zařazení Tomáše Krejcara, který se vrátil do týmu po více než roční přestávce. Na to, že oba nastoupili bez jediného tréninku, odvedli vynikající práci. Honza Hnízdil měl největší zásluhu na čistém kontu a Tomáš Krejcar patřil, pokud mu stačily síly, k nejlepším hráčům v našem dresu. Samotnému zápasu chybělo jediné…. góly. Jinak se hrál fotbal slušné úrovně, který musel bavit i přítomné diváky. Zvláště první poločas měl velmi slušné parametry a vůbec to nepřipomínalo, že se utkaly dva týmy ze spodní části tabulky. Velice rychle jsme se přizpůsobili tvrdé, ale férové hře hostí. Ti, oproti podzimu zjevně posíleni, se prezentovali rychlou hrou, které se naši hráči dobře přizpůsobili. Do zápasu dobře zapadlo i trio rozhodčích, kteří nijak zbytečně hru nekouskovali, čehož ani jeden z týmů nezneužil. Po celých prvních pětačtyřicet minut se hrálo nahoru dolu. Do první šance zápasu se dostal po rohu Karla Kukly v 8. minutě zakončující Jirka Šídlo. Na brankové čáře s vypětím všech sil zasáhl gólman Slivence a odvrátil na další roh. Tímto zákrokem jakoby odstartoval galapředstavení obou brankářů, kteří se na dálku předháněli, který předvede lepší zákrok. I v další naší šanci předvedl hostující brankář své umění. V 17. minutě jsme měli možnost zahrávat přímý kop, zhruba ze dvaceti metrů. Karel Kukla svou umístěnou střelou přes zeď poslal míč, který fantasticky ze šibenice vyrazil hrdina okamžiku na roh. Ve 26. minutě přišel čas, aby se ukázal i Honza Hnízdil. Slivenec zakombinoval ve středu hřiště a po chytrém prostrčení za naší obranu se ocitl hostující hráč sám před bránou. Náš brankář mu však včasným vyběhnutím a dobrým reflexivním zákrokem překazil gólovou radost. Hned o minutu později přišla šance na druhé straně. Tomáš Krejcar předvedl slalom mezi hostujícími hráči, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla a skončila těsně nad. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu. První poločas stál naše hráče spousty sil. Jelikož víme, v jaké fyzicky kondici se nacházíme, bylo nadmíru jasné, že v nastaveném tempu dlouho nevydržíme. A druhý poločas nám dal i za pravdu. Dál se sice hrál fyzicky náročný zápas, ale s přibývajícím časem se víc do útoku tlačili hosté. Ti zhruba po hodině hry převzali iniciativu a do konce zápasu byli mírně lepší. Našim hráčům však nelze upřít snahu a bojovnost. Bohužel opět se ukázalo, jakým problémem pro nás je naše mizerná kondička. Hráči však ukázali svou morální sílu a zbytek duelu odehráli ze vztyčenou hlavou. Velké šance jsme si však již nevytvořili, tak hrozili hosté. V 67. minutě dostal Slivenec stejnou příležitost jako my v poločase prvním. Přímý kop téměř z totožného místa jako my zahrávali tentokrát hosté. Střela jejich útočníka naštěstí pro nás skončila na tyči na naší branky. Poté se opět musel ukázat Honza Hnízdil, když v 71. minutě opět dobrým zmenšením střeleckého úhlu dokázal zneškodnit jasnou gólovku. Tímto zákrokem tak srovnal minisouboj brankářů na dva – dva, co se týče vynikajících zákroků. S blížícím se koncem zápasu vrhli hosté vše své zbylé síly do útoku. Když jim však v poslední minutě svým odvážným skokem mezi nabíhající hráče vyrazil slibný centr Honza Hnízdil, vyhasla i jejich poslední naděje na tři body. Zápas tak skončil spravedlivou remízou. V první půli jsme byli mírně lepší my, v druhém, zvláště potom co nám došly síly, byl lepší Slivenec. Je jen škoda, že takový zápas neskončil třeba výsledkem 3:3. Tentokrát však na útoky jasně zvítězili i oba brankáři. Přesto se může říct, že i bezbrankový duel může bavit. My však musíme zůstat pevně na zemi. Nejprve je nutné dohnat tréninkové manko. To ale může nastat jen v případě, kdy hráči zásadně změní svůj přístup k fotbalu. Potom teprve můžeme hrát častěji podobný zápas, než jednou, či dvakrát za sezónu. Další zápas nás čeká v sobotu 25. 4. 2015. Tentokrát zajíždíme do nedalekých Kunratic, kde se v 17:00 postavíme místnímu Slovanu.

Sestava: Hnízdil – Przyczko, Vošta, Prokopčuk, Dykas – Hoang, Kukla, Krejcar, Hoskovec (68. Babica) – Martinák (86. Šindelář), Šídlo