17.kolo - Muži A / Slavoj Podolí /

17. 4. 2015

A. F. K. Slavoj Podolí – SK Modřany 5 : 1 (2:1)

V sobotu 11. 4. 2015 jsme sehráli další mistrovské utkání. Tentokrát jsme zajížděli na Kavčí hory, kde jsme se utkali s celkem Podolí. Po minulém týdnu jsme doufali, kdy se nám podařilo doma plně bodovat, že jsme získali částečně zpět ztracené sebevědomí. Jak nám však ukázal dnešní zápas, jsme k němu na hony vzdáleni. Bohužel jsme museli těsně před zápasem opět řešit problémy se sestavou. Přístup některých hráčů je opravdu alarmující, a nám nezbyde nic jiného, než se v létě rozhlédnout někde jinde. Se současným kádrem, v jakém je fyzickém stavu a v jaké je fotbalové kvalitě, nemůžeme ostatním konkurovat. Někteří hráči si myslí, že lze tuto soutěž hrát s minimálním, v horším případě žádným tréninkem. Jak nám však ukázaly úvodní jarní kola, tak výrazně zaostáváme za našimi soupeři. Výjimkou byl zápas s Nebušicemi, který se nám podařilo sice výsledkově zvládnout, i bojovnost nelze hráčům upřít. Avšak na horší tým jen stěží v soutěži ještě narazíme.
Zápas s Podolím nezačal tak špatně, jak nakonec skončil. První poločas ukázal celkem vyrovnaný souboj, dá se říct téměř bez šancí. Paradoxně v něm padly tři branky. Ani jedna však nebyla z nějaké připravené fotbalové akce. Na vině spíš byly individuální chyby hráčů. Tu první vytvořil v 6. minutě Míra Dykas, který mohl v naprostém klidu odehrát míč do bezpečí z našeho pokutového území. Přišla však minela, kdy velmi špatně trefil poskakující míč, ke kterému se dostal domácí hráč. Ten jej z první poslal krásně na zadní tyč a domácí se tak lacino ujali vedení – 1:0. Po první brance se hra odvíjela především ve středu pole a dlouho se čekalo na nějaké ohrožení branky. To přišlo ve 20. minutě a tentokrát jsme ho měli na svědomí my. Po rohovém kopu se tentokrát nevyznamenala domácí obrana. Jeden z domácích hráčů jen slabě prodloužil centrovaný míč na velké vápno. Tam se do něj opřel Sláva Prokopčuk a s výrazným přispěním tyče a brankáře Podolí dokázal křižnou střelou vyrovnat – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel dalších deset minut. Běžela 30. minuta a rohový kop zahrávalo Podolí. Ač byli hráči před zápasem připravováni, a několikrát se zdůrazňovalo naše špatné krytí soupeře při standartních situacích, vyšlo vše vniveč. Sláva Prokopčuk se nechytil se svým hráčem, který si tak nikým neatakovaný naskočil na hlavičku. Jeho přesné zakončení znamenalo, že se Podolí dostalo lacino opět do vedení – 2:1. Přestože první poločas skončil jednobrankovým mankem, tak celkem slibná hra dávala mírné naděje do poločasu druhého. Realita bohužel byla úplně jiná a my jsme zcela propadli a působili na hřišti naprosto otřesně. Jestliže jsme měli nějakou snahu z výsledkem něco udělat, tak vše vzalo za své v 52. minutě. Martin Vošta nezvládl takticky situaci, které předcházel dlouhý nákop. Místo toho, aby šel do souboje o míč, tak před ním začal couvat. Na vápně prohrál souboj s útočníkem, který se sám před brankářem zachoval chladnokrevně a střelou k tyči zvýšil na 3:1. Domácí se po této brance výrazně uklidnili a nikam se bezhlavě nehnali. Vycházeli ze zajištěné obrany, kterou jsme po drtivou většinu druhého poločasu vůbec nezaměstnali. Zhruba dvacet minut před koncem jsme se rozhodli jít do rizika a hrát na tři vzadu. To se však ukázalo jako špatné rozhodnutí, neboť po minutě bylo definitivně po nadějích. Než se hráči dokázali na hřišti vůbec nějak srovnat, přišel v 70. minutě rychle rozehraný volný kop z vlastní poloviny. Naši hráči si asi ještě říkali, kdo kde má hrát, neboť vůbec nikdo nereagoval na dlouhý nákop na naší polovinu. Tam se jej chopil domácí hráč, který v klidu dotáhl své sólo do zdárného konce – 4:1. O necelou minutu později se hra dostala opět do našeho velkého vápna. Tam jsme znovu jen koukali na to, jak si Podolští vyměňují míč. Akci pak zakončí přesnou střelou a my stále jen koukáme – 5:1. Okamžitě jsme vrátili hru k základnímu rozestavení, abychom si neodvezli ještě větší příděl. Milosrdně se k nám zachovali i domácí, kterým se nás asi zželelo, a zápas se jen dohrával. Jestliže se něco zásadního nezmění a hráči stále budou přistupovat k fotbalu jako doposud, čeká nás ještě velmi krušné jaro. V sobotu 18. 4. 2015 nás čeká od 11 hodin velice důležitý záchranářský boj, kdy k nám zavítá tým ze Slivence. Snad připravíme našim příznivcům lepší podívanou a nebudeme se muset za sebe stydět!!!

Sestava: Kořínek – Przyczko, Vošta, Prokopčuk, Dykas – Marku, Kukla (37. Martinák), Pecinovský, Hoskovec (61. Holub) – Šídlo, Škvor
Nenastoupil: Hnízdil

Branka: 20. Prokopčuk