16.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

9. 4. 2015

SK Modřany - Sokol Nebušice 1 : 0 (0:0)

Poprvé v letošním kalendářním roce jsme se v sobotu 4. 4. 2015 představili před domácím publikem. Vstup do jarních bojů se nám vůbec nepovedl, neboť jsme neuhráli doposud ani jeden bod. Nebušice měly být pro nás ideální soupeř na chycení, protože i oni neprožívají nejrůžovější období a nacházejí se na samém dně tabulky. Dobrou zprávou bylo, že se v týdnu k týmu připojilo několik hráčů, kteří nám v úvodu jara citelně chyběli. V zápase jsme chtěli nejen plně bodovat, ale hlavně pokusit se získat ztracené sebevědomí. Jestli se nám to alespoň částečně podařilo, to ukáží až následující dny a týdny. Dnes to bylo spíš šťastné, přesto zasloužené vítězství. Od úvodního hvizdu jsme totiž byli jasně lepším týmem. Hosté přijeli hrát evidentně na bod, což se jim nakonec vymstilo. Ale popořádku.....
Stopky ukazovaly 30. vteřinu zápasu a po přistrčení od Jirky Šídla se řítil sám na brankáře Michal Škvor. Ten zlikvidoval nejen první střelu, ale poradil si i s dorážkou. K odraženému míči se dostal Luboš Martinák, ani on nedokázal dostat míč za gólmanova záda. V 9. minutě jsme podnikli rychlý protiútok, který vedl po pravé straně Leo Marku. Ze své strany pak poslal milimetrový centr, který našel na malém vápně "Mirdu" Vu. Ten však trefil pouze dobře postaveného brankáře. S dorážkou do odkryté branky přispěchal Michal Škvor, ale jeho pokus srazil v poslední chvíli vracející se obránce na roh. Poté se hosté také jednou odvážili na naší polovinu hřiště. Výsledkem toho byl přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Jeho provedení spíše protáhlo naše náhradníky, kteří se museli vydat pro zakopnutý míč. Běžela 25. minuta a po sérii přesných přihrávek se ocitá Luboš Martinák sám za obranou. Postupuje s míčem u nohy na brankáře, ale to zakončení. Místo branky ohrožuje jeho "igelitka" spíše rohový praporek. Místo toho, abychom vedli minimálně o tři góly, tak se začne vkrádat na naše kopačky nervozita. Přestává se nám dařit. Ještěže hosté se nepokoušeli vůbec o nic. Nedovedu si představit, co by s námi mohla udělat případná obdržená branka. O poločase jsme nabádali naše svěřence hlavně k trpělivosti a snažili jsme je přesvědčit, že kýžená branka dříve, nebo později přijde. Druhý poločas zjevně připomínal ten první. Fotbal nic moc a hlavně nepřicházely góly. Nebušice se dál spokojily se svou taktikou, hlavně nikam nespěchat a čas od času si poležet. Našim borcům rozhodně nechyběla snaha, ale vlastní nemohoucnost a velká nervozita nám svazovala nohy. Dlouho trvalo, než jsme dokázali překonat vystavený blok. Diváci si tak na další šanci museli počkat do 67. minuty. To na hřiště naskočil Petr Pecinovský a okamžitě se po rohovém kopu dostal do gólovky. Hlavou však minul těsně pravou tyč. V 78. minutě se při další rohu dostal k zakončení na přední tyči Martin Vošta. Tentokrát míč z jeho hlavy skončil těsně nad břevnem. Když už vše vypadalo, že se zápas blíží k bezbrankové remíze, přišel rozhodující okamžik. V předposlední minutě poslal k velkému vápnu vysoký míč Jirka Šídlo. Tam svou roli naprosto nezvládl hostující stoper, který se lekl dobíhajícího Petra Pecinovského. Místo jednoduchého odkopu nechal míč nesmyslně spadnout, a pak jím slabě trefil atakujícího hráče. Petr Pecinovský tváří v tvář v souboji s brankářem neuspěl, naštěstí první u míče byl "Hondys" Hoang, který jej konečně zasunul na správné místo určení - 1:0. Po závěrečném hvizdu jsme se dočkali naprosto zaslouženého vítězství. To se nerodilo vůbec lehce, ale hráčům patří dík, že se do posledních minut nevzdali a tři body dnes doslova urvali. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu 11. 4. 2015 do Podolí, kde od 10:30 hod. nastoupíme proti místnímu Slavoji.

Sestava: Kořínek - Przyczko, Vošta, Prokopčuk, Dykas - Marku, Kukla, Martinák (67. Pecinovský), Vu (76. Hoang) - Škvor (85. Babica), Šídlo (90. Šindelář)
Nenastoupil: Hnízdil

Branka: 89. Hoang