15.kolo - Muži A / Sokol Stodůlky /

3. 4. 2015

Sokol Stodůlky – SK Modřany 5 : 0 (1:0)

Deset!!! Jakoby tohle číslo mělo v neděli 29. 3. 2015 nějakou magickou sílu. Toho dne jsme zajížděli do Stodůlek k druhému jarnímu kolu. Oproti minulému zápasu nám vypadli další hráči a počet absencí tak vyšplhal na číslo deset. Samotný zápas pak orámovaly dvě desítky, i díky kterým se urodil nepříjemný debakl. Doufejme, že se již podobná situace již nebude opakovat a alespoň část chybějících hráčů se co nejdříve připojí zpět k týmu.
Zápas proti druhému celku tabulky tak měl jasného favorita, přesto jsme nechtěli dát svou kůži lacino. Na špatném terénu byla od úvodních minut vidět velmi nepřesná hra. Hráči si nedokázali s poskakujícím míčem poradit a dlouhé minuty trvalo, než se diváci dočkali nějakého ohrožení branky, na jedné, nebo druhé straně. Nuda skončila ve 28. minutě, kdy se k míči dostal domácí stoper a s poskakujícím míčem postupoval s notnou dávkou štěstí až do našeho vápna. Tam šel naprosto zbytečně do skluzu Míra Dykas a svým faulem domácího hráče doslova zachránil, neboť ten si míč předkopl, že by jej jen stěží doháněl. Stodůlky se tak lacino dostaly z pokutového kopu do vedení – 1:0. Do poločasové přestávky zahrozili domácí ještě jednou a opět v tom měl prsty Míra Dykas. Tentokrát však svým obraným zákrokem sice vystrašil Ríšu Kořínka, neboť tečoval gólovou přihrávku těsně vedle tyče a překazil tak rychlý protiútok domácích. To běžela 36. minuta a také to byla jedna ze dvou vážnější příležitostí, kterou si jeden ze soupeřů dokázal připravit. My jsme byli v prvním poločase naprosto bezzubí a ani jednou jsme se nedostali k ohrožení branky. O poločasové přestávce jsme nabádali hráče k větší aktivitě, neboť ani domácí nepůsobili nějak zvlášť nebezpečně. Když jsme v úvodu druhého poločasu přežili dvě slibné šance domácích, tak jsme se konečně v 53. minutě dostali k zakončení. Střela Lea Marku z hranice vápna se však mezi tři tyče nevešla. Obrovskou šanci k vyrovnání jsme měli v 61. minutě. Martin Vošta si navedl míč na svou slabší levou nohu. Jeho střelecký pokus dokázala domácí obrana tečovat tak nešťastně, že se zčista jasna objevil na penaltovém puntíku před Lubošem Martinákem. Ten si bohužel z lehce poskakujícím míčem nedokázal poradit a z čisté gólovky přestřelil. V 72. minutě by se dalo říct, že je po zápase. Stodůlky podnikly další rychlý protiútok do naší přetížené obrany a svou akci úspěšně zakončily – 2:0. Z nás v ten okamžik spadly veškeré naděje na dobrý výsledek a zápas jsme dohrávali s hlavami dole. Začali jsme kupit chybu za chybou a po jedné z nich, kdy Jirka Šídlo z pozice posledního našel přesně kopačky soupeře, který svůj samostatný únik dovedl ke třetí brance – 3:0. V 81. minutě naprosto rozložená obrana pouze sledovala, jak domácí si posílají v našem velké vápně míč z nohy na nohu, který se dostal na malé vápno k dalšímu úspěšnému střelci – 4:0. Abychom si kalich hořkosti vypili až do dna, dopustil se dalšího faulu v pokutovém území tentokrát Jakub Šindelář. Úspěšný exekutor završil na neoblíbeného bůra – 5:0. V dnešní sestavě jsme bohužel nebyli konkurence schopni a nezbývá nám, než se modlit, že příští týden, kdy v sobotu 4. 4. 2015 od 11 hodin přivítáme tým z Nebušic, bude naše situace s hráčským materiálem výrazně veselejší.

Sestava: Kořínek – Kukla, Šídlo, Čížek (70. Šindelář), Dykas – Marku L., Vošta, Pecinovský, Cibák (72. Marku R.) – Škvor, Martinák