13.kolo - Muži A / Střešovice 1911 B /

6. 12. 2014

SK Střešovice 1911 „B“ – SK Modřany 0 : 3 (0:1)

K poslednímu podzimnímu duelu jsme zajížděli v sobotu 15. 11. 2014 na hřiště Střešovic. Na místní umělé trávě jsme odehráli za poslední dva roky několik zápasů, ať už mistrovských, tak hlavně turnajových. Výsledkově se nám nikdy zde příliš nedařilo, proto jsme měli před podzimní derniérou mírné obavy. Tento fakt si ovšem nepřipouštěli hráči v kabině a už před zápasem vládla uvolněná atmosféra. Z našich borců byla cítit dobrá nálada, tak nám nezbylo než doufat, že ji přenesou i na hřiště. Naše obavy se naštěstí ukázaly jako liché, neboť jsme se prezentovali koncentrovanou hrou. Již ve třetí minutě jsme se mohli dostat do vedení. Petr Pecinovský vysunul přihrávkou mezi beky do gólovky Luboše Martináka, který se ocitl sám před brankářem. Své šance se asi zalekl, protože zakončení bylo mizerné a míč skončil daleko za brankou. V 5. minutě se do šance dostali domácí. Martin Vošta nezvládl kousek za půlící čárou zkrotit dlouhý nákop. K míči se dostal hráč Střešovic a mířil sám na kasu. V koncovce se naštěstí pod tlakem vracejících se obránců unáhlil a střelou z vápna přestřelil naší branku. To byly po hříchu na dlouhé minuty vážnější šance, před jednou, či druhou brankou. Fotbal se hrál celkem v pohybu, ale pouze od vápna k vápnu. Ani jeden tým nedokázal ničím překvapit soupeřovu obranu a to až do 35. minuty. Karel Kukla poslal míč na pravou stranu, kde si nabíhal Honza Machačný. Ten se pokusil hned odcentrovat míč do vápna. Nepovedený centr se během letu změnil v přesnou střelu, která zapadla na zadní tyči za záda překvapeného brankáře. S obrovskou porcí štěstí se tak dostáváme do vedení – 0:1. Štěstí se nás drželo i minutu před pauzou, kdy tečovaná střela z hranice vápna skončila jen těsně vedle pravé tyče. Druhý poločas začal nejlépe, jak mohl. Ve 49. minutě jsme získali možnost zahrávat přímý kop těsně za velkým vápnem. K míči se postavil Petr Pecinovský, který střelou přes zeď nedal domácímu brankáři sebemenší šanci – 0:2. Domácí se nechtěli s dosavadním průběhem zápasu srovnat a snažili se tlačit na naší polovinu hřiště. Naráželi však na dobře fungující obranu, která si nechtěla připustit komplikace. Jediné vážnější ohrožení naší branky přišlo v 57. minutě. S tvrdou střelou zpoza vápna si poradil Honza Hnízdil, který jistě zasáhl. Domácí se dál snažili něco s pro ně nepříznivým skóre udělat, ale na vážnější ohrožení branky se již nezmohli. Do konce zápasu přicházely šance jen na naší straně. Určitě tomu pomohla i riskantní hra Střešovic, které s postupem času více otvíraly obranu. V 69. minutě vybojoval po standardní situaci odražený míč Michal Moravec a s jeho střelou si s obtížemi nadvakrát poradil gólman domácích. O deset minut později jsme přidali pomyslný poslední hřebíček do rakve Střešovic. Podnikli jsme rychlý protiútok do otevřené obrany. Leo Marku posunul míč na Honzu Przyczka, který z levé strany postupoval na branku. Na hranici vápna našel nezištně Luboše Martináka, na kterého zívala prázdná branka. Jeho střela z první však skončila pouze na tyči, tak musel s dorážkou přispěchat Honza Przyczko a potřetí v zápase rozvlnit síť – 0:3. Další šanci si vybojoval svým napadáním v 81. minutě s chutí hrající Michal Moravec. Na vápně si navedl míč na levou nohu, kterou jsme si všichni mysleli, že má jenom na opírání. Opřel se do míče a jeho výstavní střelu zastavila až spojnice břevna s tyčí. Tento hezký fotbalový moment si určitě zasloužil gólovou třešničku na dortu. Poslední šance zápasu přišla v 89. minutě. Luboš Martinák a po něm Michal Moravec se však předbíhali v tom, kdo nepromění vyloženější příležitost. Zápas tak skončil naším zcela zaslouženým vítězstvím. Určitě i výkon přispěl k tomu, že všichni s chutí spěchali na naše hřiště, kde hned po zápase začínala rozlučka s podzimní částí sezóny. Po rozpačitém startu soutěže, kdy jsme se i jednu chvíli nacházeli na úplném chvostu tabulky je průběžná sedmá příčka asi maximem, na který jsme mohli v současné formě dosáhnout. Můžeme být i rádi, že nás čeká přestávka, ve které, se doufejme, dají hráči zdravotně do pořádku. Kdybychom totiž měli nastoupit k zápasu i další týden, jen stěží bychom dali dohromady jedenáctku. I dnešní duel hrála víc jak polovina lidí s nějakým zdravotním hendikepem. V zimě se tak budeme chtít dát dohromady nejen po zdravotní stránce, ale budeme muset nabrat výrazně i fyzičku a zapracovat na herním projevu. Letos jsme se rozhodli k změně přípravy. Nenastoupíme k žádnému zimnímu turnaji, ale budeme hrát pouze přípravné duely. O nich budete informováni na našich stránkách. Přejeme tak všem našim příznivcům klidnou zimu a mnoho zdraví a štěstí do nového roku 2015.

Sestava: Kořínek (46. Hnízdil) – Machačný (54. Moravec), Vošta, Babica, Pravenec – Marku, Kukla, Martinák, Hoskovec (46. Matějka) – Pecinovský, Škvor (73. Przyczko)

Branky: 35. Machačný, 49. Pecinovský, 79. Przyczko