12.kolo - Muži A / Aritma B /

10. 11. 2014

SK Modřany – SK Aritma Praha „B“ 2 : 1 (0:1)

K poslednímu podzimnímu domácímu zápasu jsme nastoupili v sobotu 8. 11. 2014, kdy na naše hřiště zavítal poslední tým tabulky, celek Aritmy B. Soupeř nastoupil s hodně mladým týmem, jehož budoucnost určitě přijde. V tabulce se sice nachází na samém dně, s předvedeným výkonem rozhodně nezklamal. Fotbalově předčil mnoho našich předchozích soupeřů, největší překážkou však byla jejich nezkušenost. Na těžkém terénu se hrál fotbal v celkem slušném tempu, což byl z naší strany, oproti poslednímu utkání, velký rozdíl. Moc dobře jsme věděli, že když se nám nedaří herně, musíme víc spoléhat na bojovnost. Hrálo se o šest bodů a případné vítězství mohlo přinést do naší kabiny větší klid do blížící se zimní přestávky. Utkání jsme začali aktivně a již ve 3. minutě jsme poprvé vystrčili růžky. Karel Kukla se za vápnem dostal k odraženému míči, navedl si jej na pravou nohu, ale následná střela zamířila nad branku. V 10. minutě si míč před vápnem našel Petra Pecinovského, ale ani jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Překvapivě tak udeřilo na druhé straně. Hosté v 21. minutě podnikli první vážnější útok, který hned skončil vedoucí brankou. Předcházela tomu kolmá přihrávka na naší levou stranu, kde ve vápně Honza Przyczko pozdě přistoupil k hráči. Ten se ho zbavil rychlou kličkou a předložil před bránu svému spoluhráči tutovku, který jí nepohrdl – 0:1. Obdržená branka nás lehce zaskočila a na pár minut jsme se dostali do útlumu. Toho mohla Aritma využít ve 29. minutě, když jsme jí další naší chybou a následným faulem umožnili zahrávat přímý kop z nějakých 25 metrů. Střela letící přes zeď skončila vedle, aniž by vystrašila našeho brankáře. Poté se dlouhé minuty hrálo od vápna k vápnu, bez vážnějšího zakončení. Měli jsme sice optickou převahu, ale kloudnou šanci jsme si nedokázali připravit. Za zmínku snad jen stojí hlavička Martina Vošty ze 44. minuta. Ten si nejvýše naskočil na rohový kop, ale branku netrefil. O poločasové přestávce bylo na hráčích vidět odhodlání otočit výsledek. Byli nabádáni k trpělivosti a k tomu, cpát se důrazněji do zakončení. Hned ve 46. minutě mohla přijít naše touha vniveč. Duchem jsme byli asi ještě v kabině, neboť jsme pouze přihlíželi útočné akci soupeře. Ten vedl svůj útok po pravé straně, odkud přišel centr do našeho vápna. Tam našel hostující hráč pod sebou lépe postaveného spoluhráče, který v koncovce zklamal a z nadějné pozice netrefil branku. Trest za neproměněnou tutovku přišel v 51. minutě. Vrácený míč do vápna, nedůrazný odkop a nekompromisní zakončení Lea Marku znamenalo vyrovnání – 1:1. Zle mohlo být opět v 56. minutě. Prohráli jsme ve středu hřiště souboj o míč, čehož využil soupeř k rychlému protiútoku do nezformované obrany. Na naší levé straně, kde chyběl obránce, se ve vápně dostal k balóny hráč Aritmy. Jeho pokus o obstřelení vybíhající brankáře naštěstí skončil vedle branky. Podruhé v zápase tak platilo klasické, nedáš-dostaneš. V 60. minutě sice hostující obrana odvrátila rohový kop. Míč však hned letěl zpět do vápna, kde se k zakončení dostal Martin Vošta. Prodloužil míč špičkou kopačky směrem k brance, který se i díky zaváhání soupeřova gólmana dostal až do sítě – 2:1. Tato branka naše hráče uklidnila a snažili jsme se držet soupeře co nejdále od naší branky. Více méně se nám to dařilo až do konce zápasu. My jsme se do zakončení také moc necpali, a hráli jsme spíše na jistotu udržet nadějné vedení. O pojistku výsledku se v 80. minutě pokusil Lukáš Matějka. Jeho přímý kop výborným zákrokem dokázal brankář skokem k tyči zneškodnit. My jsme hned vraceli míč před branku, kde se však nedomluvili naši dva hráči. Zakončoval ten, který byl v horší pozici a míč z jeho hlavy šel vedle branky. Akce tím však nekončila. Dokázali jsme vybojovat míč tentokrát u druhé tyče. Po několika přihrávkách se již Karel Kukla radoval ze vstřelené branky. Vystupoval však z ofsajdové pozice a zvednutý praporek tak přerušil naší radost. Konec zápasu jsme chytře dohrávali co nejdál od naší branky a po závěrečném hvizdu jsme si mohli výrazně oddechnout. Vítězství se sice nerodilo lehce, ale dnes se dá říct, že je zasloužené. Ještě je před námi podzimní derniéra. Ta nás čeká v sobotu 15. 11. 2014 od 13:30 na hřišti SK Střešovice 1911 B.

Sestava: Kořínek – Przyczko, Vošta, Babica, Matějka – Marku (70. Srp), Kukla, Martinák, Hoskovec – Pecinovský (70. Moravec), Škvor (70. Zahradník)
Nenastoupil: Hnízdil

Branky: 51. Marku, 60. Vošta